Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tompey

Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: Tompey »

Prosze niech ktos mi poda wersje oprogramowania na ktorej dziala dobrze Nokia 6230i jako modem, jest EDGE i sie nie resetuje ani nie ma innych nieprzyjemnosci. Wersje mozna sprawdzic wystukujac na komorce *#oooo#
Mialem juz v03.40, v03.50 i v03.62 i ciagle sie resetuje... na pierwszym dodatkowo nie zapisuja sie wiadomosci wyslane... Niech mi ktos pomoze i napisze jaka jest dobra... bardzo prosze:)
Pozdrawiam
Tomek
Gość

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: Gość »

Moja pracuje bez najmniejszych problemów na wersji 3.40
Tompey

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: Tompey »

teraz mam 03.40 i resetuje jak chodzi EDGE. Jak nie dziala to moze chodzic i kilkanascie godzin, ale transfer to 4KB/s... nie mozna sie tez do mnie dodzwonic w tym czasie i sms nie dochodza... to moze jednak nie oprogramowanie, ale cos innego... tylko co??? :roll:
Dziekuje za odpowiedz
Tomek
pajorro
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-01-17, 16:04
Lokalizacja: Bochnia

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: pajorro »

Może karta sim? Mnie po minucie około wywala za każdym razem jak wejdę w przeglądarke... 6230i soft 3.50 Plus GSM Bluetooth XP SP2 :/ normalnie mnie już trafia!!
Tompey

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: Tompey »

pajorro pisze:Może karta sim? Mnie po minucie około wywala za każdym razem jak wejdę w przeglądarke... 6230i soft 3.50 Plus GSM Bluetooth XP SP2 :/ normalnie mnie już trafia!!
Ale Cię tylko wywala czy resetuje sie komorka? Moja sie resetuje
jak u mnie bylo jak mialem 3.50 i 3.62....v 3.40 rzadziej, ale dla tego, ze EDGE prawie nie chodzi.
tempo rozbrajajace, z enule plik 300MB sciaga sie juz prawie 2 tyg :(
Karte sim oddawalem do sprawdzenia, przeszla testy i wyszlko, ze w porzadku, podobnie jak telefon... te testy na odwal robia najwidoczniej.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: dreamoftheviper »

Ludzie po co wy się męczycie z bluetooth??? kupcie sobie oryginalny kabelek nokii (na allegro 40 zł) i ściągnijcie aplikacje Nokia Pc-Suite i bedzie po kłopocie internet u mnie z tą nokią śmiga aż miło download między 20-30 kb/s czyli to jest w granicach 200 - 220 kb/s (EDGE) miałem bluetooth i internet w ogóle mi z tym nie chodził, kabel rozwiązał problem i aż miło.
Tompey

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: Tompey »

ale na IRDA mam tak samo... tez resetuje... podczerwien tez <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>?
moze sie resetowac komorka z powodu bluetooth???
chyba sprawdze jak to na tym kablu, moze to cos da, choc szczerze watpie, pewnie tylko wydam kase na to
pajorro
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-01-17, 16:04
Lokalizacja: Bochnia

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: pajorro »

Mnie się telefon nie resetuje...

Ale innym śmiga Internet przez BT i 6230i...
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: dreamoftheviper »

Tompey spróbuj na kabelku mysle ze powinno pomoc, chociaz mi sie na IRDZIE komorka nie resetowala kup ten kabelek, jesli sie nie sprawdzi zawsze mozesz sprzedac Pozdrawiam
Tompey

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: Tompey »

najsmieszniejsze jest to, ze oddaja mi z serwisu z raportem, ze po zmianie oprogramowania dziala poprawnie, a ja przychodze podlaczam i to samo... jak mam im do cholery wykazac, ze nie dziala dobrze? mam tam isc z laptopem i zmusic by patrzyli jak sie co chwila resetuje?
wynajac niezaleznego eksperta co zrobi testy? oddam ja znow do serwisu i moze uda mi sie tam pozyczyc kabel i sprawdze najpierw... nie zaszkodzi sprobowac
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: dreamoftheviper »

Idz z laptopem popros pracownika salonu zeby razem z Toba zobaczyl co jest nie tak ze telefon sie restertuje niech zrobi odpowiednia adnotacje w reklamacji ze sam testowal urzadzenie, i jesli serwis znowu odesle to zloz reklamacje na sam serwis Pozdrawiam

Ale sproboj tak jak Ci mowilem a kabelku zobaczysz ze to moze pomoc tylko niech to bedzie kabel DKU-2 powiedz im Pozdrawiam
Tompey

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: Tompey »

mam kabel DKU-2(39zl w sklepie), podlaczylem, i tez sie komorka zresetowala... ale na razie tylko raz... mam wrazenie, ze dziala lepiej niz na bluetooth, ale jednak sie zresetowala, wiec nie wiem czy to oddac...
sterownikow PC Suite nie zainstalowalem, bo dali mi czysta plytke tylko z nadrukiem(widac takie moje szczescie :roll: ), ale windows XP sobie sam poradzil.
posprawdzam jeszcze, ale komorke i tak trzeba do serwisu

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: dreamoftheviper »

No jak sie zresetowala to masz racje wina komorki, ale mozesz sobie kupic troszke gorsza 6230 one maja soft ver ponad 5.0 i nie zawieszaja sie, sprzedaj swoja 6230i i kup 6230 jeszcze na tym zarobisz i nie bedziesz mial juz zmartwien. Pozdrawiam
Gość

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: Gość »

pouzywalem troche na kablu i widze, ze tez sie resetuje komorka, jednak zdecydowanie mniej niz na bluetooth
a czy 6230 ma EDGA? bedzie to chodzilo rownie szybko?
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: dreamoftheviper »

Oczywiscie ze ma EDGE chodzi tak samo szybko jak 6230i , 6230 ma klase EDGE 10 i GPRS 10 takze max z komorek, ja uzywam 6230 i mam download 20 - 34 kb/s to jest super wychodzi w granicach 180 - 220 kb/s ale pamietaj ze kabelek musi byc oryginalny DKU-2 i pakiet nokia pcsuite (tam sa najnowsze sterowniki) Pozdrawiam
Tompey

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: Tompey »

niedawno kupilem nokie 6230i to jakos mi szkoda sie jej pozbywac i pakowac sie w starszy model, musialbym najpierw sprzedac komorke a dopiero pozniej kupic nowa... zastanowie sie nad tym... sprobuje powalczyc z nimi, zeby mi wymienili na inny, a jak sie nie da to jakis inny model... moze jakis simens? nokii mam juz serdecznie dosc:(
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: dreamoftheviper »

Tompey nie badz taki sceptyczny do Nokii ze Ci sie jeden model nie trafil to tak nie narzekaj nokie sa moim zdaniem najlepszymi telefonami na rynku, i postaraj sie aby Ci ja wymienili albo tak jak mowilem kup 6230 ona rozni sie tylko tym ze nie ma aparatu 1,3 mega pixela jak 6230i tylko zwykly ma aparat Pozdrawiam

i jestem przekonany ze z 6230 bedzie net Ci chodzil bez problemow i nie bedziesz musial juz sie denerwowac Pozdrawiam
pajorro
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-01-17, 16:04
Lokalizacja: Bochnia

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: pajorro »

W mojej 6230i oprócz rozłączania GPRS przez Bluetooth nie mogę skopiować większych plików przez BT. Poprostu wyskakuje błąd- przy kompiowaniu z komputera na komórke jak i z innej komórki na 6230i...

więc pozostaje tylko serwis... tyle, że jak ktoś tu pisał nowy software nie pomógł.
Bert

Pomocy

Post autor: Bert »

Moja nokia 6230i ma wersje softu V03.62 i srednio od 3 do 5 razy dzienne telefon sam sie wylacza na kilka sekund a potem sam sie uruchamia. Nie wiem co jest grane
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: dormario »

sory że wtrącę, ale może ktoś mi powie od czygo zależy prędkość w EDGE.
ja mam nokie 6230 podpiętą kabelkiem, od BTSa mam 1,5 km na wyświetlaczu max zasięg i prędkość to ok 110 kb/s. Czy jest jakaś możliwość żeby polepszyć transfer? proszę o podpowiedzi.[/url]
Gość

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: Gość »

dreamoftheviper pisze:Tompey nie badz taki sceptyczny do Nokii ze Ci sie jeden model nie trafil to tak nie narzekaj nokie sa moim zdaniem najlepszymi telefonami na rynku, i postaraj sie aby Ci ja wymienili albo tak jak mowilem kup 6230 ona rozni sie tylko tym ze nie ma aparatu 1,3 mega pixela jak 6230i tylko zwykly ma aparat Pozdrawiam

i jestem przekonany ze z 6230 bedzie net Ci chodzil bez problemow i nie bedziesz musial juz sie denerwowac Pozdrawiam
troche pozno odpowiadam, przepraszam, ale telefon byl wyslany do naprawy... no i zgadnijcie co... mam raport, ze nie ma usterki:-D
tylko, ze dalej sie resetuje i znow nie mozna sia dodzwonic jak siedze na necie "przepraszamy, ale wybrany numer jest nieosiagalny"
mam 2 miesiace telefon a z tego miesiac w naprawach, ktore wedlog nokii sa zupelnie niepotrzebne... mam 6ty raz tam isc, pokazac, ze nie dziala a oni znow zmienia oprogramowanie i dadza raport, ze dziala poprawnie... i bedzie tak samo? moze taka polityka tej firmy... czekac az sobie klijent odpusci...
pajorro
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-01-17, 16:04
Lokalizacja: Bochnia

Re: Oprogramowanie Nokii 6230i prosze o pomoc(znowu)

Post autor: pajorro »

Dla odmiany w Krakowie podpiąłem 6230i kabelkiem. EDGE chodził 13.44 KB/s. Bez rewelacji, ale to zależy chyba od miejsca, a nie od telefonu bo w tym samym miejscu na 6822 uciągałem podobne prędkości
ODPOWIEDZ