s55 - Bluetooth pin

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pl

s55 - Bluetooth pin

Post autor: pl »

Witam,

w mojej okolicy sygnal kiepski wiec wymyslilem ze siemensa s55 ustawie w najlepszym zasiegu (dziwne miejsce pod sufitem kolo okna), podlacze do zasilacza na stale, kupie BT-Dongle i bede kozystal z tefelonu jak ze zwyklego modemu. Wszystko szlo dobrze, do momentu autoryzacji bluetooth. Otoz ten cudowny tefelon za kazdym razem zada odemnie pinu dla polaczenia z komputerem. Ciagle sieganie pod sufit nie bardzo mi odpowiada i jakos nie bardzo sie ma do koncepcji wygody jaka mialem w zamysle.

Nie mozna tej kretynskiej opcji BT-PIN w telefonie po prostu wylaczyc? Ja nie znalazlem tego w menu. Moze jakis update softu? Problem w tym ze nie wiem ktora wersje posiadam.

I drugie pytanie czy wymog pinu ma kazdy telefon na stale wlaczony (bez mozliwosci usuniecia)?

Pozdrawiam

PL
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: s55 - Bluetooth pin

Post autor: magmike »

Polecam www.fks.pl i dział forum.
pozdrawiam, magmike
Radoslawos

s55

Post autor: Radoslawos »

mam prośbę w identyczny sposób chciałbym łączyć sie z internetem ale mam problemy z konfiguracja połączenia, kupiłem bluetoot'a mam siemensa s55 i o lie przez kabelek jest w szystko ok to przez bluetoota nie moge dac sobie rady, udało mi sie sparować telefon z kompem, uzyskać połaczenie, zainstalowałem asystenta GPRS z płytki siemensa(opcja Bluetooth) i nie moge asię połączyć.

A i jeszcze jedno ten pin w s55 naprawde jest kretyński
Gość

Re: s55 - Bluetooth pin

Post autor: Gość »

ad1. sparuj urządzenia wtedy juz nie powinien żądać autoryzacji połączenia via bluetooth

ad2.Z tego co sie orientuje dopiero WinXP ma zaimplementowaną obsługę bluetooth. Na wcześniejszych sys ze stajni Microsoftu robi sie to na około. Albo prze profil Dial-up (trudniejsze w konfiguracji) albo przez wirtualny port COM (osobiście korzystam z tego drugiego rozwiązania) I wygląda to tak
Z poziomy programu obslugującego bluetooth nawiazujesz połączenie i przypisujesz telefonowi jeden z portów (zazwyczaj wystarczy to zrobić raz) następnie odpalasz Asystenta GPRS i wybierasz wyszukiwanie telefonu albo recznie konfigurujesz GPRSviaCOM dalej juz wszystko standardowo.
W tym rozwiązaniu bluetooth jest po prostu "radiowym" kabelkiem (żeby nie powiedziec bezprzewodowym ;)
ODPOWIEDZ