Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: zDaleKi »

Dyskusja wydzielona z wątku: >KLIK<
busiek pisze:Swoją drogą przydała by się lista dokładnych lokalizacji Sferii, podobnie jak to się ma z sieciami komórkowymi
Jeżeli ktoś ma taką listę lub sam Sferia udostępni takie dane, to chętnie je opublikujemy i podwiesimy w odpowiednim miejscu w FAQ. :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-06, 15:15 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Miecio »

Sferia ma, ale nie udostępnia. Głównie dlatego, że cały czas się to zmienia. Zawsze można zadzwonić do BOK albo na infolinię i zapytać o dokładny adres lud adresy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: zDaleKi »

Miecio pisze:Sferia ma, ale nie udostępnia. Głównie dlatego, że cały czas się to zmienia.
Zasięg operatorów GSM też się zmienia ;) a udostępniają mapki. Myślę, że lepsza mapka raz na pół roku niż nic.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Miecio »

A mapka na pół roku to słaby pomysł, biorąc pod uwagę, że zasięg rozszerza szybko, zwłaszcza internetowy. Lepszy brak informacji, niż złe informacje. Zwłaszcza, że można je uzyskać od BOK...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: zDaleKi »

Miecio pisze:Lepszy brak informacji, niż złe informacje.
Dlaczego złe. Pod mapką może być data i już. Ponadto możecie umieszczać tylko plik z arkusza kalkulacyjnego i to też będzie dobre, a zapewne taki plik macie ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Miecio »

No dobrze, ale co Ci da mapa sprzed trzech tygodni, która nie uwzględnia nadajnika i modernizacji trzech kolejnych. Równie dobrze może jej nie być...

Z arkusza? To by przecież nieprofesjonalne było. ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: zDaleKi »

Jak już mówiłem, moim zdaniem lepsze stare informacje niż ich zupełny brak.
Przecież wystarczy pod mapką dopisek, coś w stylu:
Rozmieszczenie nadajników na dzień dd-mm-2007. Obecnie ich liczba stale się powiększa, dlatego dokładną informacje o ich lokalizacji znajdą Państwo dzwoniąc pod numer....
Odpadnie wtedy ta grupa ludzi, która jest w zaciągu nadajników z tej mapki a nie była tego pewna. Teraz już nie będą musieli pytać w BOKu.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Miecio »

A spora część ludzi i zobaczy: "Ooo, nie ma mnie w zasięgu. Olewam to, nie chce mi się dzwonić." I uwierz, że takich ludzi byłoby naprawdę sporo. Z punktu widzenia firmy korzystniej jest takich przypadków nie generować.

Naprawdę, to firma prywatny a nie operator mianowany, tu się nie robi na złość klientom. Stara się mieć jak najlepsze zyski przy utrzymaniu wysokiego poziomu zadowolenia klientów. O czym świadczy np. BOK. Gdzie dodzwonić się można zawsze. Czego nie da się powiedzieć o operatorach komórkowych...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: zDaleKi »

Ok, rozumiem. W takim razie nie nalegam dalej. Ale żal pozostaje ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Paweł »

sory Mieciu ale w tym przypadku nie zgadzam sie z tobą
jeżeli ktoś nie ma netu i pod spodem jest informacja że dane mogą być nie aktualne to wtedy dzwoni
Sferia jaka jest taka jest
ale jeśli ktoś nie ma wyjścia to szuka każdego sposobu
i wygląda mi to na zwykłe lenistwo nic więcej
a nie tam dbanie o dobro klienta
przepraszam za bałagan w wypowiedzi(emocje)
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Miecio »

Ale ja się nie gniewam. ;)

Ja po prostu wyjaśniam nieoficjalnie i w sposób niepotwierdzony przyczyny takiego stanu. Nie ja o tym decyduje, więc nie ma się co kłócić. Mimo że uważam tę decyzję za słuszną. ;)
Paweł pisze:jeżeli ktoś nie ma netu i pod spodem jest informacja że dane mogą być nie aktualne to wtedy dzwoni


Ty tak. Ale nie każdy.
Paweł pisze:ale jeśli ktoś nie ma wyjścia to szuka każdego sposobu


Ale większość osób ma wyjście i wtedy brak zasięgu na jakiejś starej mapce ich zniechęci.
Paweł pisze:i wygląda mi to na zwykłe lenistwo nic więcej
Hm, jestem przykładem lenistwa pracowników tej firmy udzielając tu porad i pomagając, nieprawdaż? :P
Paweł pisze:a nie tam dbanie o dobro klienta
A czy ja powiedziałem, że brak mapek to dbanie o dobro klienta? No nie, wyjaśniam tu nieoficjalnie przyczyny postępowania firmy, która w tym wypadku dba o swoje dobro. Niewiele ujmując dobru klienta oferując mu zawsze dostępne numery infolinii i BOK. Temat uważam za zakończony bo w tej chwili to już kwestia opinii i rozumienia systemu kapitalistycznego, a nie argumentów.
Ostatnio zmieniony 2007-12-06, 14:06 przez Miecio, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: zDaleKi »

Paweł pisze:jeżeli ktoś nie ma netu i pod spodem jest informacja że dane mogą być nie aktualne to wtedy dzwoni
Z takiego założenia właśnie ja wychodzę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Paweł »

Mieciu dobrze wiesz jakie mam zdanie na twój temat
lenistwo nie dotyczyło Ciebie (holender nie wiem jak cytować)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: zDaleKi »

Paweł pisze:holender nie wiem jak cytować
Tak ikonka służy do szybkiego cytowania: Obrazek
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
abcd

Mapka

Post autor: abcd »

A ja znalazłem taka mapkę zasięgu Sferii:

http://m.onet.pl/_m/c634710a12ad8ec2754 ... 5f,0,1.jpg

Jest dostępna ze strony fkn.pl. Mam nadzieję, że przez podanie linku niczyich strasznie-wielkich-i-bardzo-ważnych-praw nie naruszam... ;-)

Pozdrawiam

Abcd.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: zDaleKi »

abcd pisze:Mam nadzieję, że przez podanie linku niczyich strasznie-wielkich-i-bardzo-ważnych-praw nie naruszam... ;-)
Spoko, podając linka nie naruszasz niczyich praw. :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Ufo atakuje »

Brak oficjalnych map zasięgu to duży błąd, nawet w kwestiach marketingowych(zobaczcie jak się rozwijamy!).
Miecio pisze:"Ooo, nie ma mnie w zasięgu. Olewam to, nie chce mi się dzwonić." I uwierz, że takich ludzi byłoby naprawdę sporo. Z punktu widzenia firmy korzystniej jest takich przypadków nie generować.
Takie myślenie jest zupełnie błędne, bo na mapie można dać również zasięg planowany i klient to zrozumie (tak kiedyś robiła Era na swych mapach). Natomiast ukrywanie tak podstawowych informacji nie budzi zbyt wielkiego zaufania do firmy... :/
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: al-czerniawski »

Mapkę zasięgu można sobie obejrzeć także w miejscach sprzedaży Sferii. Jeśli znajdujesz się poza teoretycznym zasięgiem Sferii to nie uda Ci się podpisać umowy ze Sferią. Ja znajduję się 15 km od nadajnika, za lasami, poza zasięgiem. Musiałem podać inny adres by móc skorzystać z tego dobrodziejstwa. Oczywiście konieczna jest porządna antena. Używam anteny paroelementowej umieszczonej w paraboli 110 cm. Transfery upload 130-140 kbps, download 250-1000 kbps, zwykle ok. 500 kbps.,a więc całkiem przyzwoite. Nawet router połączony z modemem, na parę komuterów udało się wykorzystać. Całość działa stabilnie, bezawaryjnie, proporcjonalnie do obciążenia nadajnika Sferii. Dla mnie to była jedyna możliwość dostępu do Internetu. Pełna satysfakcja ;-))
anhea
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-09, 19:57
Lokalizacja: ?omianki

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: anhea »

Miecio pisze:Sferia ma, ale nie udostępnia. Głównie dlatego, że cały czas się to zmienia. Zawsze można zadzwonić do BOK albo na infolinię i zapytać o dokładny adres lud adresy.


Nieprawda, można sobie dzwonić, ale nie podadzą adresu tym bardziej dokładnego. Mi chodziło tylko o ustalenie na którą stronę świata mam skierować nadajnik biorąc pod uwagę ulicę na której mieszkam i nic, nie mogą udzielić takiej informacji.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Ufo atakuje »

Bedąc w sieci można na pewno zlokalizować ich nadajniki za pomocą jakiegoś oprogramowania, tak samo jak się to robi w GSM/UMTS. Może ktoś wie jak je znaleźć??
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Paweł »

sam bym chciał wiedzieć.........
też sie pytałem
i też mi nie chcą pomóc :cry:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: zDaleKi »

Paweł pisze:też sie pytałem
i też mi nie chcą pomóc
Kto dokładnie nie chce Ci pomóc? Bo jakoś mało sprecyzowałeś wypowiedź.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: Paweł »

jak to kto? SFERIA
Awatar użytkownika
sirios
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-22, 21:23
Lokalizacja: Pruszków

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: sirios »

Miecio pisze:Sferia ma, ale nie udostępnia. Głównie dlatego, że cały czas się to zmienia. Zawsze można zadzwonić do BOK albo na infolinię i zapytać o dokładny adres lud adresy.
Jakoś nie chce mi się wierzyć że Sferia codziennie stawia nowy nadajnik/modernizuje stary. ze zwykłą awarią potrafią się męczyć z miesiąc. Mapki zasięgu mają w przedstawiciele handlowi punktach sprzedaży, czy oni dostają nowe mapki codziennie? Nie, korzystają z tych samych map aż się zdezaktualizują. Czy nie można by ich udostępnić w internecie? Jeżeli chodzi o lokalizację nadajników to kiedyś wchodząc na stronkę www.ip-adress.com/ można było sprawdzić, oprócz ip, swoją lokalizację(a raczej lokalizację nadajnika). U mnie, kiedyś wyświetlał się Piastów, ale po wprowadzeniu dynamicznego ip nie wyświetla się nic. Ciekawe dlaczego Sferia ukrywa tą informacje. może boją się ataku terrorystów, talibów, rozczarowanych klientów :P

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-02-26, 10:46 ]
Poprawiono link.
Ostatnio zmieniony 2008-02-26, 10:46 przez sirios, łącznie zmieniany 2 razy.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: al-czerniawski »

Znalazłem ostatnio takie mapki:
http://www.operatorzy.pl/firmy/mapy_zas ... ci_sferia1
oraz:
http://www.demart.com.pl/index.php?opti ... iew&id=385
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: zDaleKi »

al-czerniawski pisze:Znalazłem ostatnio takie mapki:
Dodaję to do tego zamkniętego wątku: >KLIK<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ryniek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-07-10, 13:37
Lokalizacja: 0-22

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: ryniek »

Może trzeba wysłać jakiegoś mejla do Sferii, żeby zaczęła publikować i aktualizować mapki zasięgu??

PS: Wczoraj trafiłem na ciekawy artykuł dot. zabezpieczonych DNS'ów. Tu macie ten artykuł, przeczytajcie dokładnie. Zobaczycie jak wypadną w teście Wasze DNS'y??
Jak się wam nie chce czytać arta to po prostu wejdźcie na doxpara.com i kliknijcie na Check My DNS

A to na pocieszenie. :)
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Zasięg w Serocku

Post autor: al-czerniawski »

Od klienta mieszkającego w Kani Nowej dowiedziałem się, że w Serocku Sferia postawiła nadajnik.
W Kani Nowej na modemie AnyData ADU-530C, z antenką wystawioną przez świetlik na blaszany dach. w zestawie z routerem, osiągane transfery to 800-1200 kbps.
Tak więc mieszkańcy okolic Serocka zyskali nowego providera.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: ja.michal »

Tadeusz pisze:Ciekawostką jest, że Sferia ma pozwolenia w dość zagadkowych lokalizajach w kraju - zupełnie nie związnych z obszarem dotychczasowej działajności - tj. poza rejonem Warszawskim i Ostrołęckim.
No widać, że jakaś Łódź się pojawia, ale reszta to raczej okolice Warszawy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja o mapkach i zasięgu Sferii

Post autor: ja.michal »

Pokusiłem się i ręcznie wprowadziłem wszystkie BTSy. :]
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&gl= ... 353e728fe5

Problem jest taki, że chyba są błędy w basie jeśli chodzi o dł. i szer. geo.

[ Dodano: 2009-04-11, 17:49 ]
Żeby było śmieszniej te dane z nad granicy (jest taki jeden BTS) i niedaleko Gdańska to się zgadzają. :)
ODPOWIEDZ