6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pajorro
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-01-17, 16:04
Lokalizacja: Bochnia

6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: pajorro »

Mam 6230i (SW 03.50), adapter Bluetooth Gembird i notebooka. Po połączeniu się do Internetu przez gprs po około minucie (zależy) rozłącza mnie, a na telefonie pisze "zakończono połączenie gprs przez modem" Dzieje się tak zarówno na driverach BT od XP SP2 jak i IVT BlueSole Il. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Wiem, że już takie coś było na tym forum, ale nie znalazłem rozwiązania więc powtarzam temat. Dziękuję z góry za pomoc.
Gość

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: Gość »

Jest rozwiązanie- kupić inną nokie :wink:
pajorro
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-01-17, 16:04
Lokalizacja: Bochnia

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: pajorro »

Ten pomysł odpada....


A mnie już ręce opadają. Przeinstalowałem Windowsa, próbowałem na sterownikach od BT BlueSoleIl, tych z Windowsa- łączyć się PC Suitem, standardowo z Windowsa i nic...
Czy może to mieć jakąś zależność z kartą sim? Potem sprawdzę na karcie taty i jeszcze z moją kartą na 6822...

Ja i tata mamy Plusa...
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: dreamoftheviper »

Pajorro zrezygnuj z bluetooth z tym są zawsze problemy, ja właśnie miałem... nie wiedziałem juz co robić wszystko wyprobowałem też mnie rozłaczało i w ogole internet prawie nie chodził, kupiłem na allegro oryginalny kabelek DKU-2 do 6230 i ściągnąłem Nokia Pc-suite i po kłopocie od razu się połączył i był w zasięgu EDGE i śmiga aż miło download 20 - 30 kb/s
Tompey

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: Tompey »

Mnie sie resetuje komorka jak chodzi EDGE, obojetnie czy na bluetooth czy IRDA, co chwila wypisuje "karta sim nie jest gotowa" jak kupie kabel to bedzie dobrze??? Nokia spaprala ten model i tyle... watpie by wadliwy bluetooth mogl zresetowac komorke.
Pajorro jak rozwiazesz problem to koniecznie napisz cos zrobil... powodzenia
pajorro
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-01-17, 16:04
Lokalizacja: Bochnia

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: pajorro »

Kurcze, no nie po to wydawałem kase na 6230i, kupowałem już wcześniej BT, żeby teraz łączyć się przez kabel...

Będę jeszcze próbował. Może to firewall z XP albo antywirus go blokuje? Bo rozłącza po wejściu do przeglądarki...
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: dreamoftheviper »

Raczej firewall nie ma nic z tym wspolnego antyvir raczej tez odpada, bluetooth mi tez resetowal koma kup kabel naprawde zauwazysz roznice i nie bedziesz zalowal, a bluetooth sprzedaj.
Tompey

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: Tompey »

a mi sie nie resetuje komp, ale komorka... przez IRDA tez resetuje sie komorka... robi sie czarny ekran a za chwile jak cos nacisne to pokazuje "karta sim nie jest gotowa" to bluetooth zly i podczerwien tez zla??? zle raczej jest oprogramowanie nokii 6230i. tak przynajmniej sadze.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: zDaleKi »

Skoro masz taki komunikat o Simie, to pytanie takie, bo już sie gubię w tych
wszystkich wątkach o Twoim telefonie :D
Czy testowałeś ten telefon z inną kartą SIM??
A najlepiej od innego operatora (jeśli nie masz simlocka).
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Tompey

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: Tompey »

nie testowalem... musialbym miec jakas z dostepem do iPlus... ale testowalem karte na innym telefonie i nic sie nie zacinalo... inna sprawa, ze telefon nie mial EDGE a resetuje sie tylko jak on chodzi.
Bylem tez w serwisie i sprawdzalem karte... facet ja wzial i po 20 sekundach oddal mowiac, ze przetestowana i sprawna oraz, ze to na pewno nie jest wina karty.
ten model jak ktos do mnie dzwoni powinien zawieszac polaczenie, a tego zwykle nie robi(choc czasem robi) i zazwyczaj ktos slyszy, ze jestem niedostepny... nie zapisuje sie tez nic w wiadomosciach wyslanych, wiec oprogramowanie i tak do wymiany
Pozdrawiam
~Gość

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: ~Gość »

Ja zmieniłem nokie 6230i na 6230 v5.50 i internet działa na edge bez problemów(bluetooth). 6230i po zmianie jęzka miała podobne objawy i żaden nowy soft już nie pomógł.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: dreamoftheviper »

Ma racje z zadna chyba 6230 nie bylo problemu problemy zaczynaja sie jak masz 6230i jest drozsza ale z tego co widac bardziej wadliwa 6230 maja ver ponad 5.0 a 6230i ponad 3.0 takze nie wiem, jesli chcesz to sproboj i wymien ten telefon.

P.S czy probowales testowac na kablu DKU-2 jak Ci wczesniej mowielem?
Gość

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: Gość »

Tompey pisze:nie testowalem...
tez mam identyczny problem, GPRS zrywa zarowno na Bluetooth'cie
jak na IrDZie.. nokia wlasnie wrocila z serwisu, wymienili soft na 3.62
i dalej to samo..

na czas serwisu mialem 6230 i nie bylo zadnego problemu..

btw.. tez uzywam iPlus'a

pozdr
Gość

połączenia GPRS

Post autor: Gość »

Tompey pisze: ten model jak ktos do mnie dzwoni powinien zawieszac polaczenie, a tego zwykle nie robi(choc czasem robi) i zazwyczaj ktos slyszy, ze jestem niedostepny... nie zapisuje sie tez nic w wiadomosciach wyslanych, wiec oprogramowanie i tak do wymiany
Pozdrawiam
Telefon zawiesi połaczenie jeśli w chwili dzwonienia do Ciebie nie będzie transferował danych - czyli będzie sesja, ale nie będziesz ciągnął lub wysyłał żadnych danych.
Lepiej jest przez UMTS tam nie ma takiego problemu możesz rozmawiać i śmigać po necie jednocześnie.
pozdr
rosma

6230i+zrywanie gprs

Post autor: rosma »

u mnie to samo, zrywa, laptop+bluetooth+6230i w orange, ale tylko moja, sprawdzalem na innej 6230i z inna karta sim tez z orange i dzialalo, sprawdzalem na tamtej z moja karta sim i dzialalo, obsluga klienta mowi "oddaj koma do serwisu". ta 6230i to jakas felerna...
mail
[email protected]
Tompey

Re: połączenia GPRS

Post autor: Tompey »

Anonymous pisze: Telefon zawiesi połaczenie jeśli w chwili dzwonienia do Ciebie nie będzie transferował danych - czyli będzie sesja, ale nie będziesz ciągnął lub wysyłał żadnych danych.
Lepiej jest przez UMTS tam nie ma takiego problemu możesz rozmawiać i śmigać po necie jednocześnie.
pozdr
ale nie zawiesza polaczenia nawet jak nic nie sciagam... czasami bywalo tez tak, ze zawieszalo choc sciagalem wlasnie.
staram sie wymienic na nowa... choc ta firma utrudnia jak moze... mam wrazenie, ze fachowcy tam pracujacy staraja sie jak moga sprawic bym dal sobie spokoj...
Milosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-04-11, 07:46

"karta sim nie jest gotowa"

Post autor: Milosz »

Mam nokie od 3 miesięcy i też łącząc z internetem przez IRDa dostaje komunikat "karta sim nie jest gotowa" Dzieje się to wtedy gdy ktoś stara się do mnie dodzwonić. Największa upierdliwość polega na tym że po takiej akcji musze wyłączać komórke i ją włączać. Pozatym dla osób dzwoniących jestem niedostępny.
SMSy dochodzą do mnie bez problemu i nie wywala mnie z netu.

Jak by ktoś miał pomysł jak rozwiązać problem z komunikatem "karta sim nie jest gotowa" to będe wdzięczny
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: VenomDM »

Problem Pajorro to ewidentna wada oprogramowania w tych nokiach, wersja 3.62 ma konflikt z Bluetooth, wszystkie nowe telefony jakie sa dzis w salonach maja te wersje dlatego kazdego nowego nabywce n6230i odrazu zapraszam do serwisu nokii :)

zaktualizuja w 30 min do 3.70 i po klopocie.

Pozdrawiam. :wink:
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
Awatar użytkownika
syber
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-11, 16:08

Z innej beczki...

Post autor: syber »

Ja mam 6230i w erze, jako, że w pokoju gdzie wynajmuję jest tylko gprs, więc telefon stoi sobie w kuchni...
Problem w tym, że bluetooth nie "przechodzi" przez ściany, dlatego zakupiłem dwa aktywne kable USB- razem 10m.
Problem polega na tym, że gdy zainstaluje windowsowskie drivery połączenie zrywa się co minutę :!:
Dlatego właśnie pomijam procedurę instalacji sterowników i jakoś działa, wyskakuje tylko komunikat : to urządzenie może działać szybciej..., wystąpił błąd... to urządzenie nie działa prawidłowo, a net jakoś chodzi.
Denerwuje mnie tylko, że muszę oglądać całą listę komunikatów i wtykać kabel USB po kilka razy w port zanim zaskoczy.
Ma ktoś jakiś pomysł na taki problem :?: :?: :?:
acer aspire 5024 + blue card + bluetooth/DKU + 6230i
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: Eclips »

dreamoftheviper pisze:Pajorro zrezygnuj z bluetooth z tym są zawsze problemy, ja właśnie miałem... nie wiedziałem juz co robić wszystko wyprobowałem też mnie rozłaczało i w ogole internet prawie nie chodził, kupiłem na allegro oryginalny kabelek DKU-2 do 6230 i ściągnąłem Nokia Pc-suite i po kłopocie od razu się połączył i był w zasięgu EDGE i śmiga aż miło download 20 - 30 kb/s
A ile dales za ten oryginalny kabel do 6230 :?: Dajcie prosze jakis namiar na kabelek do 6230, ktory bedzie dobry (czy to musi byc oryginal ?)
Pozdrowionka dla wszystkich :)
ciriness
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-01, 13:02

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: ciriness »

ja też mam 6230i ale jak się łącze pojawia się komunikat że albo inny modem działa albo źle skonfigurowane ustawienia i co teraz? :?
Agaetis_Byrjun

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: Agaetis_Byrjun »

A ja Wam powiem, ze to ewidentnie problem telefonu. Zadnych kabli, zadnych BT ani IRDA. Skad to wiem? Mam Nokie 6230 od siostry (pierwszy wlasciciel). Jest to sztuka z niemiec. Telefon ma niecaly rok wiec oprogramowanie tez nienajstarsze. Komorka resetuje sie (najpierw bialy potem czarny ekran a potem ok i na nowo szuka pare sekund zasiegu) nawet przy sesjach WAP!!! A co dopiero mowic tu o laczeniu sie z internetem. Moze jest to faktycznie problem serii oprogramowania, jednak jestem sceptycznie nastawiony do nokii. Gdyby nie byl to prezent to bez zastanowienia wymienilbym ja na SE np. z T610, T630, K700i, K500i, D750i, T300, T290 (reedcja wadliwego T230) i P900 nie mialem zadnych problemow, ani podczas sesji WAP ani laczac z kompem i internetem. Oczywiscie glownie przez BT.
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: Eclips »

Ja tez mialem SE p900 i nigdy bym go nie sprzedal bo to EXTRA fonik :!: Niestety nie mial EDGE i kupilem Nokie 6230. Jest oryginalna z salonu Plusa, nowy soft i tez czasem mnie z netu wywala, tak wiec nie jest to tak jak mowisz :?
Pozdrowionka dla wszystkich :)
admin311

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: admin311 »

A ja od pół roku używam laptop Acer 2303 NLC + Bluetooth BlueSoleil + Nokia 6230 i jestem zadowolony :)
Czasami mnie wywali lub zawiśnie , ale nie ma rzeczy doskonałych.
Bez wiekszych problemow utrzymuje sesje kilkunasto godzinne , a łączny czas połączen z netem dla tej Nokii wynosi ponad 1500 godzin.
Ten zestaw pracuje w dwóch lokalizacjach , w jednej mam EDGE , a w drugiej tylko GPRS , ale podobno do końca czerwca ma już być EDGE :D
pozdrawiam
pajorro
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-01-17, 16:04
Lokalizacja: Bochnia

Re: 6230i i rozłączanie połączenia GPRS

Post autor: pajorro »

Po zmianie software'u na wyższy lub równy 3.70 jest ok i nic nie rozłącza ;-)
ODPOWIEDZ