Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tchsoft
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-02, 10:35
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: tchsoft »

Jak się okazuje w praktyce :
niektóre modemy (pod PCMCIA i Express Card)
zaśmiecają Windowsa przy każdym rozłączaniu połączenia, zapisujac mu w logu czy innym miejscu pełno komunikatów o błędach. W ten sposób po miesiącu użytkowania Windows jest tak zaśmieconym, że tylko reinstalacja jest w stanie go ożywić.

Informacją taką uraczył mnie sprzedawca w salonie chcący mi sprzedać modem pod USB (może mu zalegają na magazynie i chce je wypchnąć, w końcu to starsza technologia i trochę nieporęczna z tym kablem taka gramotna) uzasadniając wybór właśnie w ten sposób. Dodatkowym atutem ma być lepsza możliwość manewrowania owym modemem jako anteną podłączonym przez kabel USB. Z tym się akurat mogę zgodzić, ale co do tych błędów z aplikacją obsługującą modemy pod PCMCIA i Express Card to mam wątpliwości co do prawdomówności. Nie sprawdzałem tego w praktyce więc nie wiem.
Co Wy na to?
Miał ktoś takie przygody?
Takie uzasadnienie o wyborze modemu przez sprzedawcę jest to miarodajne, wierzyć?
Można sie takimi pogłoskami kierować przy wyborze modemu?
Jaki proponujecie modem pod EDGE????

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-01-17, 15:52 ]
Modyfikacja tematu uzupełniającego.
Ostatnio zmieniony 2008-01-17, 15:52 przez tchsoft, łącznie zmieniany 1 raz.
TCHsoft
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: ja.michal »

Moim zdaniem głupie gadanie. I to jest modem i to jest modem. Czy na usb czy na pcmcia to raczej windzie, jeśli chodzi o logi, wszystko jedno. Ja jakoś śmietnika, który by coś drastycznie zmienił nie zauważyłem czy to na option-ie czy na huawei-u.
Takie moje zdanie. :)

Ja na edge miałem Option GlobeTrotter Combo EDGE. Spisywała się bez zastrzeżeń :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: Jaco »

tchsoft pisze:zaśmiecaja Windowsa przy każdym rozłączaniu połączenia, zapisujac mu w logu czy innym miejscu pełno komunikatów o błędach. W ten sposób po miesiącu użytkowania Windows jest tak zaśmieconym, że tylko reinstalacja jest w stanie go ożywić.
Dlatego my tu na forum preferujemy połączenia dial-up bez instalowania zbędnych aplikacji od operatorów do łączenia się z netem.

Co do modemu z EDGE miałem dwa :jeden jak mój poprzednik czyli GT Combo EDGE z WLAN i GT Max. Oba pracowały bez zarzutu.To samo mogę powiedzieć od ED77 którego zainstalowałem szwagierce w Orange. Z anteną zewnętrzną jest :ok:
Awatar użytkownika
DJMETRIX
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 311
Rejestracja: 2007-11-04, 18:20
Lokalizacja: KŁODAWA

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: DJMETRIX »

Jaki modem .... zalezy od potrzeb ..... EDGE to polecam GC89 :))

Modemy PCMCIA wydaja mi sie bardzo dobre....
Sony Vaio VPCF11ME - Alcatel One Touch Link Y858 Orange LTE
Awatar użytkownika
Pawe???
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-20, 17:00
Lokalizacja: pl

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: Pawe??? »

Jeśli do stacjonarnego kompa to USB, jeśli laptop to po co USB?
iPlus 110 + Comander2 ~20kB/s
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: Sundance_kid »

Pawełłł pisze:jeśli laptop to po co USB?
Np jak masz do jednego neta dwóch chętnych, jeden ma stacjonarny a Ty laptopa. U mnie jest taka sytuacja.
Awatar użytkownika
Pawe???
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-20, 17:00
Lokalizacja: pl

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: Pawe??? »

No czyli wtedy nie masz TYLKO lapa, ale także stacjonarny-wtedy USB jest uzasadniony, ale jeśli ktoś ma TYLKO lapa to nie widzę sensu żeby męczyć się z kablem i USB.
iPlus 110 + Comander2 ~20kB/s
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: Sundance_kid »

Nie mam. Ale np ja mam w patopie ExpressCarda. Modemy do tego są drogie. PCMCIA odpada więc po kosztach zostaje USB.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: bob »

Pawełłł pisze:czyli wtedy nie masz TYLKO lapa, ale także stacjonarny-wtedy USB jest uzasadniony,
Niekoniecznie , możesz mieć tylko lapa ale jeździć gdzieś często gdzie jest tylko stacjonarny i nie ma stałego łącza do internetu ... itp. itd.
Usb to bardziej uniwersalne rozwiązanie. :]

[ Dodano: 2008-01-16, 22:08 ]
Dodam jeszcze ,że tak jak pisała @Sundance_kid podobnie mam laptopa z express i jeszcze trzy ze zwykłą pcmcią i wtedy potrzebuję kupić dodatkowo router wrt54g3g za 6 stów żeby to pogodzić.Mając modem usb mogę podłączać do którego chce kompa z którego w danym momencie korzystam.
Jarek no.1

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: Jarek no.1 »

tchsoft pisze:... niektóre modemy ...zaśmiecaja Windowsa przy każdym rozłączaniu połączenia, zapisujac mu w logu czy innym miejscu pełno komunikatów o błędach...
To ja ci powiem że mój modem nie tworzy nawet plików tymczasowych po wędrówkach w necie a wszystko to pod wredną (podobno) vistą :super: .
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: YaHooo »

To jeszcze ja dodam coś od siebie :] Każdy modem w Windowsie ma swój własny LOG. Jest to plik (Win XP HE) C:\Widnows\ModemLog_NAZWA_MODEMU.txt (u mnie C:\Windows\ModemLog_HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem.txt). W tym pliku znajdują się tylko komendy wysłane przy inicjalizacji modemu oraz przy jego wyłączaniu oraz odpowiedzi modemu (serwera) na te komendy, oraz liczba pakietów odebranych. Co najważniejsze ten plik przy każdym kolejnym łączeniu się z internetem jest NADPISYWANY. U mnie po całodziennym użytkowaniu internetu ten plik ma wielkość ok 100kB, więc nie za dużo. Ja używam aplikacji iPlusa do łączenia się, gdyż przez 4 miesiące jedynie parę razy nie mogłem się połączyć z siecią, ale to było przed modernizacją mojego BTS'a, co najważniejsze jest to jedyny log jaki jest tworzony dla modemu, co ciekawsze taki plik jest tworzony również np. dla Bluetooth'a w moim lapku :) Więc myślę że nie ma się czym przejmować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: bob »

U mnie nie ma takiego logu bo nie używam żadnych aplikacji do łączenia. :P
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: YaHooo »

bob pisze:U mnie nie ma takiego logu bo nie używam żadnych aplikacji do łączenia. :P
Cóż u mnie jest, nawet jak odinstaluję iPlus Managera, pozatym mam taki log nawet do Bluetooth'a :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: zDaleKi »

Teraz nie pamiętam a siedzę na Ubuntu akurat, ale we właściwościach chyba modemu, można włączyć lub wyłączyć tworzenie tego logu, Może to by wyjaśniło, dlaczego YaHooo, masz te logi a bob nie ma.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: bob »

BliSki pisze:ale we właściwościach chyba modemu, można włączyć lub wyłączyć tworzenie tego logu,
Dokładnie tak tzn. u mnie domyślnie jest wyłączone ale mogę sobie to oczywiście włączyć tak jak w przypadku każdego modemu.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: zDaleKi »

Dokładnie chyba chodzi o to, co na tym zrzucie na samym dole?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: bob »

Znalazłem te pliki ale datowane sprzed kilku miesięcy. Zastanawiam się czy po prostu automatycznie System Mechanic nie blokuje mi zapisu do tych plików.
Mam dwa takie logi dla dwóch modemów. A tą opcję na, którą wskazał @BliSki mam wyłączoną. :]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: YaHooo »

@BliSki to chodzi o tą opcję, ale @bob to nie jest takie do końca proste z tego co system pisze w pomocu do tej opcji

Kod: Zaznacz cały

Steruje rejestrowaniem informacji o sesjach. Plik dziennika, Głównykatalogsystemowy\ModemLog_nazwamodemu.txt, jest przydatny do monitorowania wywołań i rozwiązywania problemów. Sterowanie rejestrowaniem odbywa się inaczej na komputerze pracującym w systemie WindowsXP Professional, a inaczej na komputerze pracującym w systemie Windows 2000 Server:

- W systemie Windows XP Professional rejestrowanie jest zawsze włączone. Zaznaczenie tego pola wyboru spowoduje, że informacje o sesji będą dołączane do pliku dziennika. Usunięcie zaznaczenia spowoduje, że plik dziennika będzie zamieniany na początku każdej sesji.

- W systemie Windows 2000 Server rejestrowanie jest wyłączone, jeśli to pole wyboru nie jest zaznaczone.
Tak więc u mnie (Win XP) zaznaczenie tej opcji spowoduje, że dane będą po prostu dopisywane na koniec pliku, odznaczenie spowoduje wykasowanie zawartości pliku oraz zapisanie na nowo. A rejestrowanie jest zawsze włączone. Więc @bob zobacz na zawartość tego pliku oraz daty i godziny jakie tam piszą :cwaniak: Co do blokowania zapisu w logach to chyba raczej Ci system napisał, że nie może zapisać u logu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: bob »

YaHooo pisze:Więc @bob zobacz na zawartość tego pliku oraz daty i godziny jakie tam piszą
Tak jak pisałem datowane są sprzed kilku miesięcy a dokładnie październik tamtego roku.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: YaHooo »

Ja też mam tą opcję odznaczoną co pokazał @BliSki, ale dziennik jest tworzony, pewnie jak wcześniej napisałeś jest to sprawka System Mechanic'a :niepewny:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: bob »

Tego do końca nie wiem może to też być Avast ale na pewno zegar w tym logu stanął .
Usunę te logi i sprawdzę czy utworzą się na nowo.
Najważniejsze, że nie tworzą mi się jakieś mega pliki choć nawet te logi mają tylko po 10kB.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: YaHooo »

Tak jak już pisałem w pierwszym poście w tym temacie u mnie przy całodziennym (ok. 9 godzin) użytkowaniu modemu bez rozłączania i dużej ilości danych wysłanych/pobranych (ok. 150 MB, duże jak na limit 1GB :cfaniak: ) plik ten waży coś około 100kB
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: yagi »

tchsoft pisze:w końcu to starsza technologia i trochę nieporęczna z tym kablem taka gramotna
Ja mialem klienta, ktory stwierdzil ze sobie E220 przyklei tasma do klapy, wiec mobilnosc sie poprawi :rotfl: :ok:
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
ODPOWIEDZ