Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: zDaleKi »

Dokładnie chyba chodzi o to, co na tym zrzucie na samym dole?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: bob »

Znalazłem te pliki ale datowane sprzed kilku miesięcy. Zastanawiam się czy po prostu automatycznie System Mechanic nie blokuje mi zapisu do tych plików.
Mam dwa takie logi dla dwóch modemów. A tą opcję na, którą wskazał @BliSki mam wyłączoną. :]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: YaHooo »

@BliSki to chodzi o tą opcję, ale @bob to nie jest takie do końca proste z tego co system pisze w pomocu do tej opcji

Kod: Zaznacz cały

Steruje rejestrowaniem informacji o sesjach. Plik dziennika, Głównykatalogsystemowy\ModemLog_nazwamodemu.txt, jest przydatny do monitorowania wywołań i rozwiązywania problemów. Sterowanie rejestrowaniem odbywa się inaczej na komputerze pracującym w systemie WindowsXP Professional, a inaczej na komputerze pracującym w systemie Windows 2000 Server:

- W systemie Windows XP Professional rejestrowanie jest zawsze włączone. Zaznaczenie tego pola wyboru spowoduje, że informacje o sesji będą dołączane do pliku dziennika. Usunięcie zaznaczenia spowoduje, że plik dziennika będzie zamieniany na początku każdej sesji.

- W systemie Windows 2000 Server rejestrowanie jest wyłączone, jeśli to pole wyboru nie jest zaznaczone.
Tak więc u mnie (Win XP) zaznaczenie tej opcji spowoduje, że dane będą po prostu dopisywane na koniec pliku, odznaczenie spowoduje wykasowanie zawartości pliku oraz zapisanie na nowo. A rejestrowanie jest zawsze włączone. Więc @bob zobacz na zawartość tego pliku oraz daty i godziny jakie tam piszą :cwaniak: Co do blokowania zapisu w logach to chyba raczej Ci system napisał, że nie może zapisać u logu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: bob »

YaHooo pisze:Więc @bob zobacz na zawartość tego pliku oraz daty i godziny jakie tam piszą
Tak jak pisałem datowane są sprzed kilku miesięcy a dokładnie październik tamtego roku.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: YaHooo »

Ja też mam tą opcję odznaczoną co pokazał @BliSki, ale dziennik jest tworzony, pewnie jak wcześniej napisałeś jest to sprawka System Mechanic'a :niepewny:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: bob »

Tego do końca nie wiem może to też być Avast ale na pewno zegar w tym logu stanął .
Usunę te logi i sprawdzę czy utworzą się na nowo.
Najważniejsze, że nie tworzą mi się jakieś mega pliki choć nawet te logi mają tylko po 10kB.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: YaHooo »

Tak jak już pisałem w pierwszym poście w tym temacie u mnie przy całodziennym (ok. 9 godzin) użytkowaniu modemu bez rozłączania i dużej ilości danych wysłanych/pobranych (ok. 150 MB, duże jak na limit 1GB :cfaniak: ) plik ten waży coś około 100kB
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Jaki modem - pod USB, PCMCIA czy Express Card??

Post autor: yagi »

tchsoft pisze:w końcu to starsza technologia i trochę nieporęczna z tym kablem taka gramotna
Ja mialem klienta, ktory stwierdzil ze sobie E220 przyklei tasma do klapy, wiec mobilnosc sie poprawi :rotfl: :ok:
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
ODPOWIEDZ