1 problem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czesti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-14, 19:44
Lokalizacja: ?om?a

1 problem

Post autor: czesti »

A wiec, korzystam z play internet na karte i używam do połączeń sony ericssona c902.

Ostatni miesiac wszystko chodziło dobrze, na umts ładnie pełna predkosc ok 380kb/s

Ale, po przerwie światecznej wróciłem do mieszkania (chodze do szkoly daleko od domu) i patrze że telefon mi łapie zasięg HSDPA, sie ucieszyłem ale moja radość długo nie trwała.

Mimo iż zasieg mam bardzo dobry cały czas bardzo często trace połączenie a strony często sie nie wczytuja - np "Serwer www.allegro.pl zbyt długo nie odpowiada."

I sie tak zastanawiam czy to wina nadajnika w Łomży i powinienem dzwonic do Play, czy ten soft od sony ericssona to jakies badziewie i powinienem sobie kupic dobry modem HSDPA na pcmcia (takie wejscie mam w laptopie) , jak ktos by pokazał znośny modem w znośnej cenie pod takie wejście to bym był wdzieczny ;p Bo tego duzo na allegro ale ja sie nie znam xD

pozdrawiam,
piotrek

ps ale sie rozpisałem XD

ps2 jeszcze może dodam ze jak już załapie np, youtube to filmiki szybko sie ładują a jak cos sciągam np mp3 z zrzuty to w okolicach 520kb/s ~ 60-65kB/s

ps3 jak juz strace te połączenie to nie mam problemem z jego odzyskaniem, kilka sekund, jednak jest to irytujace jak sie cos sciąga albo chce po prostu po internecie pochodzic a tu cie rozłacza co 20-30 minut
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: 1 problem

Post autor: krystianb »

To jest raczej wina sieci, a nie przestawiłeś czegoś w telefonie że się hsdpa włączyło? Ale to i tak nie zmienia faktu sieć szfankuje, mi i na telefonie i na modemie potrafi net chodzić z predkością 4kB/s ale potem przyspiesza.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
czesti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-14, 19:44
Lokalizacja: ?om?a

Re: 1 problem

Post autor: czesti »

krystianb pisze:To jest raczej wina sieci, a nie przestawiłeś czegoś w telefonie że się hsdpa włączyło? Ale to i tak nie zmienia faktu sieć szfankuje, mi i na telefonie i na modemie potrafi net chodzić z predkością 4kB/s ale potem przyspiesza.
Nic nie przestawiałem xD
Po prostu po 2 tyg przyjechałem i juz była ta ikonka H a nie 3G w komie xd

bah to kulawo jak ta sieć tak szwankuje, w grudniu wszystko glanc chodziło, to po co im te nowsze technologie, jak nie są w stanie połączenia utrzymac >_>

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-01-15, 09:23 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-01-15, 09:22 przez czesti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: 1 problem

Post autor: YaHooo »

czesti pisze:jak nie są w stanie połączenia utrzymac
Po prosto pewnie może zbyt dużo ludzi tego używa i temu tak się dzieje. Łącza dosyłowe do nodeB nie wyrabiają.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ