HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

djdavemix pisze:Jest szansa aby w jakis sposób dostać się do modemów Sierry (do jej wewnętrznej pamięci)?
Chętnie poświęcę swoją 310U do testów.
Czy widziałeś gdzieś aktualizację dashboard'u od Sierry? Mam modem Sierry Compass 889 ale TRU-Install nie działa (brak wirtualnego napędu CD). Czy koś wie jak to można uaktywnić? Jakaś komenda AT?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: ja.michal »

frutis pisze:Czy koś wie jak to można uaktywnić? Jakaś komenda AT?
http://sierrawireless.custhelp.com/app/ ... l%E2%84%A2
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

Niestety ale ten sposób nie działa. Po uruchomieniu dostaję komunikat, że operacja zakończyła się powodzeniem ale CD i tak nie ma.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: ja.michal »

A próbowałeś potem TRU-Install odpalić? No i musisz zrobić enable oczywiście (niżej jest).
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

ja.michal pisze:A próbowałeś potem TRU-Install odpalić? No i musisz zrobić enable oczywiście (niżej jest).
Próbowałem. TRU-Install twierdzi, że nie podpiąłem kompatybilnego urządzenia. Niestety ale wygląda na to, że w modemie jest wyłączony wirtualny napęd CD. Po podpięciu do komputera jest wykrywany tylko jako modem.

Prawdopodobnie można coś zmienić za pomocą komendy AT!CUSTOM. Tylko nie wiem jak jej użyć.

Kod: Zaznacz cały

Polecenie:
AT!CUSTOM?
Odpowiedź: 
AT!CUSTOM?

!CUSTOM: 
            PUKPRMPT		0x01
            MEPCODE		0x01
            PRLREGION		0x01
            PCSCDISABLE		0x03
            USBMSENABLE		0x01


OK

Kod: Zaznacz cały

Polecenie:
AT!CUSTOM=?
Odpowiedź: 
AT!CUSTOM=?

!CUSTOM: 
            "MEPNET"
            "MEPLOCK"
            "NOROAM"
            "NOGPRS"
            "SKUID"
            "DEFPROF"
            "PUKPRMPT"
            "MEPCODE"
            "NOATTACH"
            "NOAUTOC"
            "ADVPROF"
            "ISVOICEN"
            "DISPLDUN"
            "DATADISP"
            "SCANPROF"
            "INVALOTA"
            "STKEN"
            "HOSTTYPE"
            "TIER"
            "DISSTACK"
            "HSDPATEST"
            "CSPMANDIS"
            "STKUIEN"
            "RESELOPTSDIS"
            "ATINDMASK"
            "RESELOPTSEN"
            "RADIORESET"
            "PRLREGION"
            "PCSCDISABLE"
            "DISFDNPDPCHK"
            "HPPLMNSCDIS"
            "GPSENABLE"
            "CSDOFF"
            "OSPWWANENABLE"
            "AUTONETWORKMODE"
            "SWOCENABLE"
            "MUXMODE"
            "HSICON"
            "STARTLPM"
            "USBMSENABLE"
            "CSVOICEREJECT"
            "CUSTOMER"
            "WAPPUSHDATA"
            "USBDMDISABLE"
            "SIMLPM"
            "CPASCWRINGIND"
            "TRUFLOWDISABLE"
            "USBSERIALENABLE"


OK
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: ja.michal »

frutis, może to być wycięte tak jak w 881 miałem. To mi Sierra napisała po podaniu IMEI bo to sprzęt brandowany i tylko w AT&T sprzedawany.

Masz oryginalny ten modem czy jakiś brand był?
djdavemix

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: djdavemix »

Niestety dashboardu do Sierry nie ma. Nawet oni sami nie potrafią go zrobić albo nie chcą - chcą za to aby wysłać im modem do Kanady (lub Paryża) w celu "przeprogramowania" czyli instalacji poprawnego Watchera. Chciałbym po prostu domowym sposobem spróbować dostac się do tego zabezpieczonego CD-Romu i go podmienić np. na ten poprawnie działający z modelu 309.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

frutis pisze:Prawdopodobnie można coś zmienić za pomocą komendy AT!CUSTOM. Tylko nie wiem jak jej użyć.
Ale tu nie widać żadnej właściwości odpowiedzialnej za tru-install...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

YaHooo pisze:Ale tu nie widać żadnej właściwości odpowiedzialnej za tru-install...
Jest: "SWOCENABLE".

Aplikacje Sierry EnableSWoC i DisableSWoC nie komunikują się z modemem. Robią tylko wpisy w rejestrze.
EnableSWoC

Kod: Zaznacz cały

@ECHO OFF

REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f

REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5000" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5001" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5002" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5003" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5004" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5005" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5006" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5007" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f


REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5008" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5009" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5010" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5011" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5012" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5013" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\5014" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f


REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0001" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0002" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0003" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0004" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0005" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0006" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f


REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0007" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0008" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0009" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0010" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0011" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0012" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0013" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0014" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg\0015" /v Mode /t REG_DWORD /d 1 /f
DisableSWoC

Kod: Zaznacz cały

@ECHO OFF

REG DELETE "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg" /f
REG DELETE "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SWINSTST" /f

REG ADD "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swcustcfg" /v Mode /t REG_DWORD /d 3 /f
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

frutis pisze:Jest: "SWOCENABLE".
A o tym nie wiedziałem :ok:
frutis pisze:Aplikacje Sierry EnableSWoC i DisableSWoC nie komunikują się z modemem. Robią tylko wpisy w rejestrze.
Zatem to raczej nie komendy AT włączają.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

YaHooo pisze:Zatem to raczej nie komendy AT włączają.
Aplikacja VoiceTool_v2.0.0.1 uaktywnia funkcje głosowe za pomocą komendy: AT!CUSTOM="ISVOICEN",01
Niestety ale komenda ta nie działa z moim modemem.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

frutis pisze:Aplikacja VoiceTool_v2.0.0.1 uaktywnia funkcje głosowe za pomocą komendy: AT!CUSTOM="ISVOICEN",01
Nie wiesz przypadkiem, jak się uaktywnia funkcje głosowe w modemach Huawei?
Bo wszystko, co w tej materii udało mi się ustalić, podałem tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=289758#289758
Krzysztof
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

Chris-Kr pisze:Nie wiesz przypadkiem, jak się uaktywnia funkcje głosowe w modemach Huawei?
Bo wszystko, co w tej materii udało mi się ustalić, podałem tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=289758#289758
Podobno AT^U2DIAG=5 ale nie testowałem.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

frutis pisze:Podobno AT^U2DIAG=5 ale nie testowałem.
Co prawda rio bravo zademonstrował tutaj filmik przedstawiający jak u niego po wydaniu tego polecenia pojawiło się VOICE ENABLED, ale w większości urządzeń to polecenie powoduje tylko wyłączenie modemu oraz czytnika kart micro-SD:
http://3g-modem.wetpaint.com/page/Huawei+AT-commands
Tę tabelkę weryfikowałem na swoich dwóch modemach i poza pewnymi różnicami odnośnie polecenia AT^U2DIAG=268, wszystkie inne mi się całkowicie zgadzały.
Krzysztof
krzak21
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-25, 00:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: krzak21 »

Ja mogę potwierdzić, ze polecenie AT^U2DIAG=5 uaktywnia funkcje głosowe. Posiadam modem E176G.
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

Czy ktoś z was posiada jeden z tych modemów Sierry: AC875, MC8775, MC8755, MC8765, AC850, AC860, AC775, PC7200, AC750, AC710, A7XX, SB750A lub PC7000 i mógłby zalogować przy pomocy programu USBTrace operacje aktywowania/dezaktywowania funkcji głosowych? Program potrzebny do aktywacji można znaleźć w tym wątku: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7507.

Na razie udało mi się tylko ustalić jakie komendy są używane do przełączenia modemu w tryb instalacji:

Kod: Zaznacz cały

AT!SWOCINFO
AT!BCINF?SWOC,0,3
AT!SWOCMODE=0
Ale niestety na moim modemie (który pochodzi z sieci O2) nie działa:

Kod: Zaznacz cały

Polecenie:
AT!SWOCINFO?
Odpowiedź: 
AT!SWOCINFO?

!SWOCINFO: SWoC image does not exist on file system.

OK
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

frutis pisze:Aplikacja VoiceTool_v2.0.0.1 uaktywnia funkcje głosowe za pomocą komendy: AT!CUSTOM="ISVOICEN",01
Ale zaraz, to my szukamy włączenia cd-romu czy voice? Bo o voice to wiem czym to się włącza ;) Chciałem na swojej Sierrze to zrobić. Ale niestety nic nie słyszę po nawiązaniu połączenia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

YaHooo pisze:Ale zaraz, to my szukamy włączenia cd-romu czy voice? Bo o voice to wiem czym to się włącza ;) Chciałem na swojej Sierrze to zrobić. Ale niestety nic nie słyszę po nawiązaniu połączenia.
Prawdopodobnie funkcje głosowe włącza się tak jak i CD-ROM. Jesteś w stanie podesłać logi z USBTrace?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

frutis pisze:Prawdopodobnie funkcje głosowe włącza się tak jak i CD-ROM.
Ja używałem komendy AT!CUSTOM.
frutis pisze:Jesteś w stanie podesłać logi z USBTrace?
Oczywiście. Ale teraz padła sieć w Plusie i mam tylko EDGE działające z zawrotną prędkością 22kb/s więc potrzebnego softu nie ściągnę. Ale postaram się podesłać logi jak poprawią się warunki w sieci :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

YaHooo pisze:Oczywiście. Ale teraz padła sieć w Plusie i mam tylko EDGE działające z zawrotną prędkością 22kb/s więc potrzebnego softu nie ściągnę. Ale postaram się podesłać logi jak poprawią się warunki w sieci :ok:
Już nie potrzebuję tych logów. Udało mi się uaktywnić tą opcję (żeby wpisywać komendy konfiguracyjne trzeba najpierw odblokować modem odpowiednią komendą) ale teraz pozostaje jeszcze problem wgrania obrazu iso. Sierra nie udostępnia żadnego narzędzia do tego celu i będzie to trudne do zrobienia. Trzeba wrzucić dane do konkretnego obszaru pamięci modemu.

Przy okazji udostępniam kilka narzędzi do konfiguracji modemów Sierry (GPS i SD Tool pochodzą bezpośrednio od Sierry):
- GPS Enable/Disable - http://uploaded.to/file/ft3qjw
- SD Enable/Disable - http://uploaded.to/file/dlspko
- TRU-Install (SWoC) Enable/Disable - http://uploaded.to/file/6hxma3
- Voice Enable/Disable - http://uploaded.to/file/o207og
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

frutis pisze:żeby wpisywać komendy konfiguracyjne trzeba najpierw odblokować modem odpowiednią kome
Ano trzeba, ale jak się z internecie poszuka to będzie wszystko :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

YaHooo pisze:Ano trzeba, ale jak się z internecie poszuka to będzie wszystko :)
Wiesz jak wygenerować kod potrzebny do wysłania komendy AT!OPENLOCK ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

frutis pisze:Wiesz jak wygenerować kod potrzebny do wysłania komendy AT!OPENLOCK ?
Mi się wydaje, że wszystkie komendy AT mają takie same hasło.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

YaHooo pisze:Mi się wydaje, że wszystkie komendy AT mają takie same hasło.
Niestety ale tak nie jest :(
Kod za każdym razem jest inny. Aplikacje Sierry które udostępniłem generują go tylko nie wiem jeszcze w jaki sposób.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

frutis pisze:Niestety ale tak nie jest :(
U to nie najlepiej w takim razie :(

Ps, czytaj PW ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
djdavemix

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: djdavemix »

A tu kolejna aplikacja ze strony Sierry (jest ich więcej - tam gdzie opis programatora do modemów USB Sierry). Jest jakieś hasło domyślne - frutis, nie wiem czy w ogóle przydatne.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

djdavemix pisze:nie wiem czy w ogóle przydatne.
Z tego co widzę, to jest programik do czyszczenia ustawień zawartych w pamięci NV. Być może będzie potrzebny w przypadku potrzeby przywrócenia domyślnych ustawień.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
frutis
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 312
Rejestracja: 2009-12-17, 17:31

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: frutis »

djdavemix pisze:A tu kolejna aplikacja ze strony Sierry (jest ich więcej - tam gdzie opis programatora do modemów USB Sierry). Jest jakieś hasło domyślne - frutis, nie wiem czy w ogóle przydatne.
Raczej się nie przyda. Interesuje nas protokół Qualcomm QMI lub DM. Trochę informacji można znaleźć pod tym adresem: http://blogs.gnome.org/dcbw/2010/04/15/ ... protocols/.
aqq
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2010-05-18, 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Problem z e220

Post autor: aqq »

Witam

Korzystając z zamieszczonych tu programów i plików bez problemu zrobiłem kopię i wgrałem nowy dashboard do e1550.
Teraz mam na tapecie e220. Simlocka zdjąłem bez problemu (dawno temu).
Niestety robiąc te same operacje co na e1550 dostaje komunikat o błędzie.
Program wgrywający nowy dashboard widzi modem bez problemu.
Kopia orginalnego Play-owego zrobiona poprawnie.
Ale następny etap przynosi już komunikat o błędzie:
"The wireless terminal inserted is not Dashboard, update wizard can't work on."

Co może być przyczyną?
Modem pracuje poprawnie.

Pozdrawiam
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z e220

Post autor: Chris-Kr »

aqq pisze: Kopia orginalnego Play-owego zrobiona poprawnie.
Ale następny etap przynosi już komunikat o błędzie:
"The wireless terminal inserted is not Dashboard, update wizard can't work on."

Co może być przyczyną?
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p ... ht=#303090
Krzysztof
ODPOWIEDZ