RAS czy NDIS?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: RAS czy NDIS?

Post autor: YaHooo »

krystian93p pisze:A czy po podłączeniu modemu do routera wcześniej ustawiony tryb jest zapamiętywany?
Z tego co wiem to tak.
Chris-Kr pisze: Na Dellu miałem zainstalowany Win2K - być może to on miał problemy z obsługą trybu NDIS?
System sam z siebie nie powinien mieć problemów z obsługą trybu RAS/NDIS. Co innego może w trybie NDIS sterowniki są tak napisane, że pochłaniają część czasu CPU. Bo przecież prędkość wi-fi nie zależy od mocy komputera.
krystian93p pisze:A podczas pracy modemu w routerze wybór konkretnego trybu ma jakieś znaczenie?
Z tego co wyczytałem na forum to czasem router ma problem jeśli modem jest w trybie NDIS. Ale od czego to zależy oraz w jakim sprzęcie to występuje nie wiem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: RAS czy NDIS?

Post autor: Gasol »

>Z tego co wyczytałem na forum to czasem router ma problem jeśli modem jest w trybie NDIS. Ale od czego to zależy oraz w jakim sprzęcie to występuje nie wiem.

Prawdopodobnie (nie testowałem), jeśli router używa do komunikacji z modemem komend AT, to będą one działać tylko w trybie RAS. Nigdy nie miałem modemu, który pracowałby w trybie NDIS, więc nie wiem, jak jest w takim przypadku inicjowane połączenie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: RAS czy NDIS?

Post autor: YaHooo »

Gasol pisze:jeśli router używa do komunikacji z modemem komend AT, to będą one działać tylko w trybie RAS
Być może tak właśnie jest. Chociaż nie wiem czy są routery inaczej komunikujące się z routerem.
Gasol pisze:więc nie wiem, jak jest w takim przypadku inicjowane połączenie.
Tu już trzeba bardziej się nagłowić i w większości przypadków to potrafi tylko dokonać oryginalny menadżer od producenta modemu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ