Modem EU870D (dell 5520) po próbie zmiany firmware martwy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magik128
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-03-23, 12:14
Lokalizacja: Rzeszów

Modem EU870D (dell 5520) po próbie zmiany firmware martwy

Post autor: magik128 »

Witam

Przy próbie zmiany firmware modemu na Novatel FUU_800_103.5.00 program przestał odpowiadać. Zostawiłem go w tym stanie na całą noc, ale bez zmian. Rano zamknąłem program przez menadżera zadań i uruchomiłem ponownie komputer. Karta nie jest widoczna w systemie, programy do jej obsługi jej nie widzą, a ponowne flashowanie kończy się komunikatem: "Unable to upgrade modem" oraz " Get Communications Port Error".

Włączałem i wyłączałem kartę w biosie, wyjmowałem ja fizycznie z komputera i nic nie pomaga. Czy jest jakiś sposób na przywrócenie jej do życia?

Pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem EU870D (dell 5520) po próbie zmiany firmware martwy

Post autor: YaHooo »

magik128 pisze:Czy jest jakiś sposób na przywrócenie jej do życia?
Samemu bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu sam tego nie zrobisz. Najlepiej oddać do serwisu który wie jak naprawiać takie usterki.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
magik128
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-03-23, 12:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Modem EU870D (dell 5520) po próbie zmiany firmware martwy

Post autor: magik128 »

Jeżeli chodzi o kwestie programowania, czy lutowania to tutaj nie ma najmniejszego problemu. Jednak bez wiedzy co jak i gdzie niestety nic nie zdziałam. Oddanie do serwisu raczej odpada bo same koszta przesyłki przekroczą cenę modemu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem EU870D (dell 5520) po próbie zmiany firmware martwy

Post autor: YaHooo »

magik128 tu bardziej chodzi o sprzęt do ponownego zaprogramowania uceglonego sprzętu. Zwłaszcza, że komputer nie wykrywa go. Jeśli by wykrywał można za pomocą specjalnych programów wgrać na siłę soft. W przeciwnym razie najprościej jest wyciągnąć układ z modemu i zaprogramować go w odpowiednim programatorze. Ogólnie bez posiadania sprzętu nie opłaca się.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
adams
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-11-11, 18:08

Re: Modem EU870D (dell 5520) po próbie zmiany firmware martwy

Post autor: adams »

Witam,
czy ktoś może pomóc rozwiązać taki problem z modemem?
Mam identyczny problem
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem EU870D (dell 5520) po próbie zmiany firmware martwy

Post autor: wojteks »

Kup nowy modem, 5520 to zabytek już.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ