Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Od kilku dni walczę z modemem. Jest to model jak w temacie. Maksymalny Download jaki udało mi się złapać przez chwilę to kilka Mb/s.
Sami zobaczcie uźwa co to jest:


Film z testu w YouTube


HSPA w chwili przeciążenia sieci gdy zalogowanie do LTE czy HSPA+DC nie skutkuje:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

LTE:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

HSPA+ :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie mam pojęcia co zrobić. Przecież to nie jest LTE. Reklamacje nie pomagają, modemu przyjąć nie chcą bo odpakowałem i użyłem.
Nie pomagają anteny, oddalenie od nadajnika, podjechanie pod nadajnik, bycie na przeciw nadajnika i nic innego.

ID komórki do której loguje się modem to: 0014D54E. Nie wiem gdzie to jest. Stawiam że obok domu bo tam stoi P4 Sp. z o.o. i ma antenki LTE na maszcie.
Przyciągnął mnie noLimit za 45zł miesięcznie lecz widzę że bez sensu ponieważ modem zrywa połączenia. Pobieramy coś co ma chociaż by 400MB i koniec. Pociągnie 70% i przerywa. Tak jest non stop. Modem wymieniałem w Play dwa razy!
Wszystkie trzy robią to samo.

Mam pytanie. Czy nocki za free w Plusie od 1:00 do 7:00 działają też w ich LTE czy nie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: wojteks »

adax24 pisze:Przecież to nie jest LTE
LTE nie gwarantuje prędkości, upload po 10-11Mbps wskazuje jednak na LTE (w HSPA+ nie możliwy jest taki duży upload).
adax24 pisze:Stawiam że obok domu bo tam stoi P4 Sp. z o.o. i ma antenki LTE na maszcie.
Pytanie czy działa, jaki masz poziom sygnału LTE?
adax24 pisze:Pobieramy coś co ma chociaż by 400MB i koniec. Pociągnie 70% i przerywa.
Do czego masz podłączony modem, może mu prądu z USB brakuje?
adax24 pisze:Czy nocki za free w Plusie od 1:00 do 7:00 działają też w ich LTE czy nie?
Tylko w 3G.
Nie pomagam na PW!
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Modem leci przez USB ale przez dwie przedłużki po 50cm. Nad tym się nie zastanawiałem jednak. Podepnę go zaraz bezpośrednio tyle że komputer stoi na podłodze tyłem do ściany. Zaraz coś pokombinuje i dam znać czy jest lepiej.
Zasięg LTE 3 kreski. Rzadko wskakuje na 4. Częściej dwie.

-------------
Zrobiłem test.
To samo bezpośrednio w porcie. Zasięg spadł o kreskę. Na oknie takie same wyniki.


LTE
Obrazek

HSPA+
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: matek451 »

Podaj poziom sygnału ale z Diagnostyki w Mobile Partnerze Play a nie w kreseczkach, te to mówią coś panienkom na testach ciążowych. Na modemie wymuś tylko LTE aby nie skakał po technologiach. masz obok BTS LTE1800Play? Niemożliwe aby działał , nawet kreseczek za mało. Nie wszystkie pozwolenia na LTE1800play działają.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: wojteks »

adax24 pisze:ale przez dwie przedłużki po 50cm.
To jeden z możliwych problemów, drugim może być zbyt mała wydajność prądowa portu USB, masz tam może USB 3.0? Jeżeli tak to do niego podłączaj modem.
Nie pomagam na PW!
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Pisz do nich przez Play24 i opisz siłe sygnału, osiągi, godziny testowania itp. Sprawdź DNSy np. programem DNDBench i zmień na najszybsze.
Sprawdź komputer pod kątem wirusów, ]szkodników itp. Jak nic nie pomoże spróbuj potestować w innej lokalizacji.
Ostatnio zmieniony 2015-02-04, 16:31 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.
darekka
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

darekka pisze:DNDBench i zmień na najszybsze.
Jak zmienić taki DNS?
Poziom sygnału od -52 do -53dBm
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Przetestuj programem i po zakończeniu zobaczysz najszybsze(od góry) następnie wchodzisz we właściwości połączenia internetoweg i w sekcji WŁAŚCIWOŚCI szukasz PROTOKÓŁ INTERNETOWY W WERSJI 4 i wybierasz WŁAŚCIWOŚCI i tam wpisujesz dns najszybsze(dokładny opis zależy od wersji systemu operacyjnego).

Sygnału już nie poprawisz, bo maksymalna wartośc to -51.
darekka
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

skąd można pobrać listę Polskich serwerów do tego programu? Wszystko co jest to USA i ogólnie cały świat. Właśnie robię test i zaraz wstawię najszybszy jaki program znajdzie.

[ Dodano: 2015-02-05, 08:15 ]
DNS: 208.67.220.123 i alternatywny: 208.67.222.123
Oba najszybsze z testu.

Poprawa jest w PINGu i Uploadzie. Download nadal taki sam:

LTE:
Obrazek

HSPA+
Obrazek

Co do reklamacji w Play to stwierdzili że w moim rejonie nie ma usterek, awarii i podobnych i że LTE tam działa prawidłowo.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

TU http://przeklej.org/file/FmECaR/DNSBench.PL.zip masz mój zestaw z polskimi DNS.

Gdybyś sam chciał zedytować listę z programu(jest ona plikiem DNSBench.ini i możesz go edytować dowolnym edytorem tekstu) to tu http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... DNS_Polska masz aktualny spis polskich DNS(zresztą w google wpisz np"polskie dns", "lista dns" itp a znajdziesz).Jedyne ograniczenie programu to maksymalnie 200 DNS na liście w pliku.ini.

Ja u siebie miałem ostatnio prędkości około 6-8Mb(kiedyś 30Mb) i złożyłem zgłoszenie techniczne(nie reklamacje) w, którym opisałem co i jako(że mam antene MIMO/Dual LTE, siłe sygna, prędkości ,pingi, lokalizację itp.
W odpowiedzi na nie dostałem informację, że w mojej lokalizacji nie ma zasięgu WEWNĄTRZ budynków i z tego powodu mogą pojawiać się spadki prędkości.
P.S. skoro piszę, że mam antene to raczej używam zasięgu NA ZEWNĄTRZ ale im to jakoś to umkneło
Najlepsze w tym, że po tym prędkości wróciły do około 20-28Mb.
darekka
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Z tym zasięgiem to kiepsko jest. Sądziłem że jeśli to jest miasto i chyba największe w Polsce to te LTE zrobią na poziomie. Wychodzi na to że w jednej dzielnicy ludzie chwalą bo mają downloady rzędu 40-60Mb/s a kilometr dalej wyją bo HSPA jest lepsze. Zgłosiłem to do nich - zobaczymy co powiedzą lecz dużo się nie zmieni. Tak samo zgłaszałem HSPA+ miesiącami i nic w tej samej lokalizacji. Zgłoszenia przyjmowali a ludzie na Plusa przechodzili. Do dziś nic nie zrobili jak widać po speedtestach. Powiem tylko że karta Plusa w HSPA+ daje tu 5x więcej jak Play w LTE. Do Plusa też <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> napisałem! A co!!! Niech ruszą d..ska i wezmą się do roboty bo jeśli Play ma noLimit za 45zł to czemu reszta śpi? Paranoja jakaś! U mnie w rodzinie jest 19 osób które posiadają neta mobilnego. Gdyby Plus wprowadził jutro taką sama usługę na kartę jak ma Play - wszyscy hurtem walimy po startery Plusa do sklepów. Dzisiaj w nocy ściągałem film z serwera własnie Plusem w HSPA+. Prędkość 24Mb/s. Bajer dosłowny tyle że te ograniczenia GB to chore jest wszędzie. Z nocek w Plusie korzysta masa ludzi i pomimo tego sieć wyrabia. Zasięg full, pingi ok choć to HSPA+ no i transfery wyższe o 250-300% jak u konkurencji. Z jednym Plus ma rację. Lider to on jest.
Zaraz wstawię Twoją listę DNS i zobaczymy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: wojteks »

adax24 pisze:no i transfery wyższe o 250-300% jak u konkurencji.
Bo Plus ma więcej pasma niż inni.
adax24 pisze:Lider to on jest.
Nie bardzo ale skoro tak uważasz. Niestety sieci mobilne mają lepsze i gorsze miejsca, stąd dla Ciebie Plus jest najlepszy, dla innych (w innej lokalizacji) nic Play'a nie pokona.
Nie pomagam na PW!
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Dokładnie tak jest ale i tak nie jest źle. Jeśli ktoś bywa na zachodzie i tam próbuje używać internetu na kartę (Hiszpania, Włochy, Niemcy, Szwajcaria, Austria) to prócz karty SIM którą ciężko zdobyć bez lokalnych papierów trzeba dokupić jeszcze paczkę żyletek. Polska pod względem "wolności" w internecie mobilnym jest liderem. Mam tu na myśli możliwe prędkości w HSPA+ czy LTE oraz kosmiczne GB. Klniemy na rynek lokalny tymczasem w takiej Italii nie wiedzą co to jest LTE a jak ktoś ma mobilnie w porywach 10Mb/s kwiczy z radości bo norma to 1,5 > 3,5 w HSDPA. A w górach? łoł ło Panie. Tam nic nie dociera prócz powietrza. Mówi się Austria, Włochy, kraje bogatsze, rozwinięte - tymczasem internet kuleje na maksymalnych tego możliwościach. Gdy tam przebywam z mobilnym 2GB za 8 euro tęsknię za Play'em

[ Dodano: 2015-02-05, 15:16 ]
i właśnie testuję TMobile :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Idę się napić. :dobani: :dobani: bo jeszcze taryfy nie aktywowałem a kasa z konta leci jak trzeba. Wyłączenie JUMP jest płatne. Złodzieje...

a Play dalej ledwo zipie:
Obrazek

Po 16-stej to w ogóle na forum nie wejdę.

[ Dodano: 2015-02-05, 15:34 ]
W załączniku mapa nadajników LTE1800 z mojej okolicy. Niby według UKE wszystkie działają.
Jest szansa że trzeci modem z kolei jest uszkodzony?
Nadajniki z okna widzę.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2015-02-05, 19:15 ]
<font color=orange>Wycinam zbędną już mapę.</font>
Ostatnio zmieniony 2015-02-05, 19:14 przez adax24, łącznie zmieniany 1 raz.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Ja bym na Twoim miejscu zabrał lapka/modem i podskoczył pod BTS w innym rejonie lub potestował prepaida innego operatora w LTE i będziesz wiedziął czy modem to szmelc czy też w okolicy masz takie obciążenie i nic z tym nie zrobisz.
darekka
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Lapek ma tragiczną baterię. Starcza na 5minut. Przed chwilą odkryłem że T-Mobile nie ma tu LTE wcale! Zero zasięgu nawet z modemem za oknem. Jak to możliwe?

Jakie pasma LTE obsługuje Play'owski E3372s-153?? Tylko LTE1800 czy coś jeszcze?
Szukam specyfikacji ale wszystkie są od HiLinka.

No i jutro reklamuję modem. Powiedzcie mi jedną rzecz. Mogę iść do dowolnego Punktu Play czy tylko tam gdzie kupiłem?

W Tmobile też cieniutko. Stawiam że ten modem jest trafiony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: wojteks »

adax24 pisze:Jak to możliwe?
Normalnie, żadna sieć nie gwarantuje zasięgu w każdym miejscu, to internet mobilny.
adax24 pisze:ma tragiczną baterię. Starcza na 5minut
Jedź z nim do rodziny/do salonu operatora/do pracy/szkoły i tam sprawdź osiągi.
Nie pomagam na PW!
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Czy HiLink czy "normalny" jeden pies-da się je w obie strony przerabiać, bo mają identyczne "bebechy"(nawet jest mod FIRMWARE/WEBUI HILnik z możliwością wymuszania konkretnej częstotliwości-sam tak mam i chwalę).Tu masz screen z mojego E3372-153HiLink(przerabiany z normalnego od T-mobile) mod. Obsługuje wszystkie LTE z "ptaszkiem" , HSPA+DC,UMTS900,UMTS2100 itd.
darekka
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Byłem z siostry laptopem w promieniu 3km w okół chałupy. Wszędzie mam to samo:
Obrazek

Obrazek

Jutro rano go reklamuje bo nie wierzę że Tmobile, Plus i Play nagle padają.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: YaHooo »

darekka pisze: Sprawdź DNSy np. programem DNDBench i zmień na najszybsze.
Ale co mają DNSy do szybkości internetu? Takie zabawy owszem mogą przynieść pozytywny rezultat. Ale wpłyną one na szybkość odnajdowania stron. A nie prędkość pobierania pliku. Po zmianie na lepszy DNS strona www zacznie się wcześniej wczytywać, ale pobieranie plików będzie tak samo wolne.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Z całym szacunkiem ale co do DNS to tylko jedna z kilku opcji podanych przezemnie do sprawdzenia-na pewno nie zaszkodzi jeśli przy okazji kolega zoptymalizuje i to może błache ustawienie. Zresztą na pewno nie zaszkodzi a pomóc może-kolega już informował, że zmiana domyślnych na alternatywne poprawiła mu upload.
darekka
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: 3G_ »

Niemożliwe by któryś już z kolei modem był "trafiony".
Internet mobilny już taki jest, że są miejsca, gdzie jest rewelacja, a są takie, że męczarnia - i wszystko jedno jaki operator.
Po prostu masz pecha, taka lokalizacja i nic z tym nie zrobisz. Chyba, że akurat zwiększą pojemność sieci u Ciebie. Upload dużo wiekszy niż download wskazuje na duże obciążenie tego netu. Zrezygnuj jedynie z tego kabelka-przedłużki, bo na pewno masz spadek napięcia na nim spory, a modem - zwłaszcza w LTE - pobiera swoje. ALe to wpływa bardziej na rozłączanie niż na prędkość.
Zanim wziąłeś umowę, trzeba było kupić prepaida i zobaczyć jak to chodzi.
A i nie sugeruj sie kreskami zasięgu, bo one (prawie) nic nie mówią.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: ra-v »

Zasilanie powinno wystarczyć, sam mam takiego w routerze i chodzi ok.

Jeszcze ma LTE 800, 900, 2100 i 2600. Ale LTE Playa chodzi chyba tylko na jednej częstotliwości.

W TM masz pobieranie szybsze od wysyłania, co jest normalne. W Play wygląda mi to na przeciążenie sieci, ale podjedź lepiej do salonu z lapkiem (zasilanie CI znajdą) i niech go przetestują przy Tobie.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Częstotliwości obsługiwane przez ten modem pokazane są na moim screenie. Ku ścisłości LTE Play ma głównie na 1800 ale obecnie trwają testy LTE2100(m.in.metro warszawaskie i w kilku miejscach Polski) więc należy zakładać iż niedługo będziemy mieli LTE Playa na 2 częstotliwościach(możliwe, że będą obie agregowane w celu przekroczenia magicznych 100Mb teoretycznych).
darekka
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Ja tam mam gdzieś te 100Mb/s :-) Niech mi dadzą choć by 15-20 w downloadzie i będę zadowolony. Przy takich prędkościach jak mam obecnie nie da się choć by na spokojnie YT pooglądać niestety. To nie jest abo. To oferta na kartę. Powiedzcie sami. Gdzie jest sens i logika w budowie takiej padaczki? Napisałem padaka bo to nie jest sieć. Kto w ogóle planuje te stacje BTS w Playu i czy on jest normalny? Przecież robiąc sieć w takim miejscu jak Warszawa i to w dzielnicy w której jest dziesiątki wieżowców trzeba brać pod uwagę pojemność! Dlaczego w testach Plus z takim samym zasięgiem śmiga w szczycie z prędkością 25-35Mb/s a Play ledwo 2,5 wyciąga? Powiecie że w sieci jest sporo ssaczy bo są taryfy free no ale w Plusie też jest do 100GB w starych taryfach i jakoś pojemność jest!
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Sieć jak każda ma swoje miejsca gdzie słabo działa-u mnie np.w dzień mam kilka-kilkanaście Mb, a wieczorkiem tylko 6-8Mb natomiast sąsiednia miejscowośc to inna bajka-w dzień standard to 20Mb/10Mb i więcej, a wieczorem brak takich spadków jak u mnie. Bywa, żę w nocy mam 50Mb/20Mb w sąsiedniej miejscowości. I tak samo jest w abo(mam 2) i prepaidzie(mam RBM I edycji)

Aby coś poprawili musisz ich atakować zgłoszeniami(jeśli masz znajomych co im średnio działa(kilka Mb) to niech również zgłaszają, bo im więcej zgłoszeń tym szansa na poprawę większa. Dodam, że ten niższy wynik jest już lepszy, bo przed zgłoszeniem miałem w tym czasie 2-3Mb DOWNLOADu i dopiero zgłoszenie coś dało ale i tak jest słabo. Wcześniej miałem nawet 35Mb.

U mnie tak to
teraz działa:
Obrazek
A wieczorem 22:10 jest tak:
Obrazek
Widać, że sieć już nie wyrabia-zgłaszam i cierpliwie czekam(nie zareagują na zgłoszenie z jednego numeru, zgłoszę z następnego i tak do skutku).
darekka
rafal131313
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2010-06-01, 01:45
Lokalizacja: xxx

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: rafal131313 »

Ustaw w modemie aby korzystał tylko z LTE.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: darekka »

Jeśli porada aby ustawić modem w tryb Tylko LTE była do mnie to mam tak i osiągi są badane tylko na LTE.
darekka
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

U mnie też tylko LTE
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: YaHooo »

darekka pisze:Z całym szacunkiem ale co do DNS to tylko jedna z kilku opcji podanych przezemnie do sprawdzenia-na pewno nie zaszkodzi jeśli przy okazji kolega zoptymalizuje i to może błache ustawienie.
Oczywiście, jednak chciałem doprecyzować co takie ustawienie zmienia, a na co nie poradzi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
adax24
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-04, 12:37
Lokalizacja: z ***Cenzura***

Re: Huawei E3372s-153 od Play - masakryczne prędkości w LTE

Post autor: adax24 »

Im więcej reklamacji do Play (BOU) tym prędkość niższa. Obecnie przerabiam LTE z prędkością od 0,55 do 1,85Mb/s. Spada sukcesywnie po każdej reklamacji (było ich już 9). Na innej karcie SIM download 5,0Mb/s więc widać jak SKU... z ludźmi postępują.

Obrazek
ODPOWIEDZ