Co to jest aktywność internetowa?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
028520
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-05-07, 15:15
Lokalizacja: Żory

Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: 028520 »

Witam Wszystkich . Mam następujący dylemat: Internet Play codziennie godz.00:01 przerywa połączenie przez modem Na zgłoszenia do BOK odpowiedz Cytat:W odpowiedzi na pytanie, informuję, iż zgodnie z odpowiedzią na zgłoszenie : „Opisywana niedogodność związana jest z pracą modemu. Ma ona miejsce w momencie kiedy przez dłuższy czas nie jest wykonywana żadna aktywność w internecie, modem przełącza się w tryb offline, zrywając połączenie. Aby temu zapobiec należy wykonywać aktywności internetowe uniemożliwiające przejście w tryb bezczynności modemu." Moje pytanie czy przeglądanie stron i pobieranie w trakcie tego lub tylko pobieranie ISO Linuxa jest aktywnością internetową? Pan z BOK-a stwierdził że nie (cytat:Aktywność internetowa jest wtedy gdy się rusza myszką") Przerywanie to występuje zawsze o 00:01 ( chyba duch Play-a wyrywa wtyczkę internetu :rotfl: )
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: Patryk »

Prawdopodobnie o tej godzinie system P4 rozłącza po prostu sesje użytkowników, jak to bywa u wielu innych operatorów.
Niektórzy o północy, inni jak widać minutę później, a jeszcze inni co 24 h od momentu nawiązania połączenia.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: YaHooo »

028520 pisze:Moje pytanie czy przeglądanie stron i pobieranie w trakcie tego lub tylko pobieranie ISO Linuxa jest aktywnością internetową?
Jak najbardziej jest to aktywność internetowa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 385
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: joujoujou »

028520 pisze:cytat:Aktywność internetowa jest wtedy gdy się rusza myszką
Padłem.

Niekompetencja co niektórych "doradców" jest porażająca.

Aktywność internetowa (AFAIK) występuje w każdym przypadku, gdy poprzez połączenie internetowe są przesyłane dane. Jakiekolwiek i w dowolnym kierunku.
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: Jo_gurt »

028520 pisze:Aktywność internetowa jest wtedy gdy się rusza myszką
To co mają powiedzieć użytkownicy Lynxa? ;)
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: Jareva »

028520 pisze:Internet Play codziennie godz.00:01 przerywa połączenie przez modem Na zgłoszenia do BOK odpowiedz Cytat:W odpowiedzi na pytanie, informuję, iż zgodnie z odpowiedzią na zgłoszenie : „Opisywana niedogodność związana jest z pracą modemu.
A mi tu śmierdzi. Każda sieć o tej godzinie przerywa połączenie. Ich system zmiana dnia.
play4you2
Pracownik operatora
Posty: 59
Rejestracja: 2009-10-19, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: play4you2 »

028520 pisze:Witam Wszystkich .
Zapoznałem się z Twoją wypowiedzia i jedynie co moge powiedzieć, to przepraszam za taka odpowiedź. Rzeczywiście jest trochę tak, że jeżeli odnotowujemy całkowity brak aktywności, może nastapić odłączenie dostepu, ale nie ma to związku z ruchem myszki lub czymkolwiek innym. Tak się po porstu dzieje. Wystarczy jednak że pobierasz jakiekolwiek aktualizacje lub dzieje się "coś" w ukryciu i przerwanie nie powinno nastąpić. Jak tak się dzieje, to zrób proszę raz jeszcze zgłoszenie i podaj mi jego numer. Pzdr.
Forum "Bez Kabli" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym sieci P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: YaHooo »

Jareva pisze:A mi tu śmierdzi. Każda sieć o tej godzinie przerywa połączenie. Ich system zmiana dnia.
Nie każda. Ja wiele razy w iPlusie korzystałem z połączenia o godzinie 24:00. Co więcej wiele razy utrzymywałem połączenie od godziny 20 do 6-7 rano. Nic mi się nie przerywało, a dodatkowo mam włączone iPluspobieracza, gdzie dane są zliczane oddzielnie w godzinach 24:00 - 9:00.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: Maciek764 »

Ja po nocach siedzę zazwyczaj na necie i też nie zauważyłem żeby mi Orange coś rozłączało.
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: Jareva »

"yahooo" a czy nie zauważasz ze o tej godzinie przydławił internet takie wysłanie bez odpowiedzi? bo ja tak w iplusie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: Patryk »

Jareva pisze: Każda sieć o tej godzinie przerywa połączenie.
Każda nie (np. w Orange sesje potrafią trwać miesiącami), ale wiele przerywa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: YaHooo »

Jareva pisze:"yahooo" a czy nie zauważasz ze o tej godzinie przydławił internet takie wysłanie bez odpowiedzi?
W żadnym wypadku nie widziałem czegoś takiego. Mój iPlus od 23 do 8-9 działa najlepiej w ciągu doby i to bez żadnych zająknięć, co się czasem zdarza w dzień ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
agent07
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-16, 17:04
Lokalizacja: wawa

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: agent07 »

Hmm, ciekawe sformulowanie, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.
troche inne pytanie nie na temat, czy jest możliwość negocjowania ceny w
przypadku gdy mam kilka usług ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: key »

Ale co w tym ciekawego? Jesli nie ma transferu danych, nie ma sensu trzymac polaczenia otwartego. Najmniejszy trafic (n.p. ping -l 1 t 8.8.8.8) powinien utrzymac polaczenie aktywne.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
marcin7911
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2009-09-30, 12:24
Lokalizacja: Konin

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: marcin7911 »

Mam taryfę PlayONLINE 69 oraz włączony nocny transfer i codziennie z zegarkiem w ręku o 9 i 24 też zrywa mi połączenie. Wcześniej miałem taryfę 10GB i nie było takiego rozłączania.
Modem Huawei E156g
Moc sygnału:-83dBm, 48%, CSQ 15
Playonline 69
agent07
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-16, 17:04
Lokalizacja: wawa

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: agent07 »

marcin7911, a to masz na karte czy w abo? masz tez telefon w sieci?
jezeli tak to czy masz rabat jako klient kilku usług?
Awatar użytkownika
marcin7911
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2009-09-30, 12:24
Lokalizacja: Konin

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: marcin7911 »

Mam abonament PlayONLINE 69. Nie mam telefonu w sieci.
Modem Huawei E156g
Moc sygnału:-83dBm, 48%, CSQ 15
Playonline 69
maestrino
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-25, 16:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to jest aktywność internetowa?

Post autor: maestrino »

Wspominałeś, że masz nocny transfer <- to jest powód rozłączania. Zawsze o 0:01 i 8:59 Play automatycznie będzie Cię rozłączać, bo musi przejść na inną "taryfę". Mam tak samo.
ODPOWIEDZ