jaki upload w iplusie?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

covo
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2009-08-21, 15:40
Lokalizacja: warszawa

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: covo »

Charper pisze:Menedżer zadań nie kłamie :)
tylko że przed chwila dostalem dalsze wyjasnienie z iplusa:

"(...) informacja o prędkości 7,2 Mb/s, która się tam pojawia (manager zadan) dotyczy tzw. prędkości portowej, komunikacji z urządzeniem i w istocie określa prędkość wysyłanych i odbieranych poleceń z urządzeniem modemowym, czyli jest to predkosc na linii laptop-modem i wynosi 7,2 Mb/s (...)"
Pan z iplusa podtrzymuje info, że na linii modem-internet jest predkosc max = 3,6 Mb/s, bo dokladnie taki firmware wgrywano w te modemy (opisalem model wyzej).

Dla mnie to jest jakis problem, bowiem wlasnie cos takiego mniej wiecej zauwazylem: maksymalne DL wlasnie gdzies w okolicach 3-3,5 Mb/s i ani ani wiecej, zeby sie paliło,waliło.
Natomiast umowa z iplusem zdaje sie, że jest zawierana na max DL = 7,2, ale rozumiany jako max przepustowosc na linii laptop-internet,a nie laptop-modem.
Jak to jest wobec tego...?
Charper pisze:jeśli będziesz w zasięgu i zasięg będzie stabilny to nie powinno (zrywać).
to dla mnie jest prosty wniosek taki, że dla bezpieczenstwa, raczej powinno sie ustawiac tryb "preferuj hspa/3g..." zamiast "tylko..."; zakladajac, że siec bywa mniej stabilna i zakladajac, że oczywiscie modem faktycznie wybiera max wydajny i w danej chwili faktycznie dostepny tryb...
POPRAWKA: niestety (jak pisze w wątku YaHoo) modem faktycznie wybierze stację, ale taką, ktora ma najlepszy zasięg, czyli (moja uwaga) nie zawsze najbardziej wydajną... Dlatego czasem trzeba wymusić połączenie po samym 3G.

wiec chyba w tej sprawie wniosek taki:
jesli ufam stabilnosci, to "tylko hspa/3g", a jesli roznie z tym bywa i nie chce, by zrywalo, to "preferuj...". Ryzyk fizyk.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: jaki upload w iplusie?

Post autor: YaHooo »

covo pisze:Pan z iplusa podtrzymuje info, że na linii modem-internet jest predkosc max = 3,6 Mb/s, bo dokladnie taki firmware wgrywano w te modemy (opisalem model wyzej).
Pan może się mylić i może Ci mówić, że nodeB obsługuje HSDPA 3.6 A jeśli modem zgłasza prędkość połączenie HSDPA jako 7.2 to znaczy, że obsługuje 7.2. Miałem modem Huawei'a z softem 3.6 i zgłaszał od prędkość połączenia 3.6.
covo pisze:Natomiast umowa z iplusem zdaje sie, że jest zawierana na max DL = 7,2,
Już nie, bo następuje rozróżnianie prędkości ze względu na miesięczny abonament.
covo pisze:Dlatego czasem trzeba wymusić połączenie po samym 3G.
Ja odkąd mam iPlus'a zawsze wybieram połączenie tylko 3G i jeszcze żadnych problemów nie miałem. No kilka razy były jakieś prace modernizacyjne i pomimo pełnego zasięgu nie było połączenia. Wtedy ręcznie wymuszałem tylko 2G.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ