plik .bat do włączania wyłączania gps

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
casio
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-02-27, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

plik .bat do włączania wyłączania gps

Post autor: casio »

Witam.
Potrzebuję wyjasnienie jak przykładowo napisać bat który włączał by lub wyłączał modem 3g a właściwie gps znajdujący się w nim.

Oczywiście można zrobić to ręcznie za pomocą hyperterminala port 6 wpisując AT_OGPS=2
jednak potrzebuję to zautomatyzowac gdyz przy każdym uruchamianiu lapka zmuszony jestem to wpisywac.

Pomoże ktoś:)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: plik .bat do włączania wyłączania gps

Post autor: YaHooo »

casio istnieje komenda copy pozwalająca na przesłanie pliku na jakieś urządzenie, np COM1. Myślę, że ona załatwi sprawę.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: plik .bat do włączania wyłączania gps

Post autor: ra-v »

A korzystasz z Top Net Info? Ja na starym PC mam o ile dobrze kojarzę program, to można dopisać kilka poleceń do startu i zatrzymania połączenia.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: plik .bat do włączania wyłączania gps

Post autor: KrissTofferr »

casio pisze:Oczywiście można zrobić to ręcznie za pomocą hyperterminala port 6 wpisując AT_OGPS=2
Pliki keystuf.exe i serialterm.exe wrzuć do katalogu WINDOWS (albo ogólnie do któregokolwiek katalogu opisanego w zmiennej PATH)

Edytuj gpsbatch.bat :

Kod: Zaznacz cały

keystuf.exe AT_OGPS=2#0D#1B
serialterm.exe com6 > nul
exit
Program keystuf wstawi zadane znaki do bufora klawiatury ale nie więcej niż 15 znaków (#XX oznacza pojedynczy znak np. niedrukowalny).
Serialterm otworzy zadany port COM, i wyśle do niego znaki z bufora klawiatury.

Klawisz #1B = Esc lub #03 = Ctrl+C powodują tutaj wyjście z programu serialterm.
#0D oznacza klawisz Enter, inne - http://www.asciitable.com/
ODPOWIEDZ