Jaki Windows wybrać?

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: Jo_gurt »

Andrzejz78 pisze:Czy to ma sens?
Nie ma najmniejszego. Win7.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:chciałbym pozostać przy starym niezawodnym XP
Czy to ma sens?
Nie.
Nie pomagam na PW!
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: moher »

Kupno wypasionego laptopa do gier też nie ma.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: ryba825 »

moher, bo?
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: moher »

Ja przy takim klocu bez słuchawek nie jestem w stanie grać. Taka moc wpakowana w malutką obudowę charakteryzuje się głośnym chłodzeniem (no chyba, że masz na ten cel 7-10k)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: Jo_gurt »

Jeśli mówimy o MSI to niestety racja. Asusy, Alienware, Lenovo Y580/Y500 są już w miarę kulturalne. Nie wiem jak Clevo, niestety nie widziałem na żywo.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: YaHooo »

ryba825 pisze:moher, bo?
W sumie podzielam to zdanie. Laptop o porównywalnych parametrach (do gier) będzie po prostu droższy od stacjonarnego. A i fajnie by było móc sobie pograć na 21'' ekranie. A kupować laptopa i do niego jeszcze monitor to niezbyt ciekawe rozwiązanie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo pisze:będzie po prostu droższy od stacjonarnego
Tu nie chodzi o pieniądze Po prostu przyzwyczaiłem się do laptopa a bardzo nie lubię zmieniać swoich przyzwyczajeń ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze:Tu nie chodzi o pieniądze
No to jak czynnik finansowy nie wchodzi w grę to nie masz się co nim sugerować. Laptop i stacjonarny może mieć podobną wydajność. Jedyne co może zaważyć to ewentualność rozbudowy obu sprzętów. Jeśli Ci się zechce zmienić pamięć to nie będzie problemu, ale z grafiką już nie pójdzie tak łatwo ;) Więc pytanie czy nie zechce Ci się ulepszyć np za rok sprzętu bo wyjdzie jakaś nowa gra :hyhy:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo pisze:z grafiką już nie pójdzie tak łatwo
Dlatego będę szukał laptopa z dość wydajną grafiką żeby na jakiś czas starczyła
YaHooo pisze:czy nie zechce Ci się ulepszyć np za rok sprzętu bo wyjdzie jakaś nowa gra
Nie jestem maniakiem jeśli chodzi o gry bo nie mam po prostu na to czasu (rolnictwo) ale czasami lubię sobie zagrać
Z moją starą grafiką wytrzymałem tyle lat to i wytrzymam kolejne kilka z następną ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze:Dlatego będę szukał laptopa z dość wydajną grafiką żeby na jakiś czas starczyła
Do gier to na pewno trzeba brać taki z najlepszą na jaką nas stać.
Andrzejz78 pisze:Nie jestem maniakiem jeśli chodzi o gry bo nie mam po prostu na to czasu (rolnictwo)
To w zasadzie nie będziesz musiał wybierać najnowszych gier. Więc można pokusić się o kupno laptopa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
editby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-11, 14:28
Lokalizacja: Pomorze

Re: Jaki Windows wybrać?

Post autor: editby »

Ja osobiście jestem zdania , że każdy nowy system który wychodzi nie jest do końca dopracowanym systemem.
Stąd aktualizacje , poprawki zabezpieczeń itp.

Zawsze przejście na nowy sysyem operacyjny trwa u mnie około roku od wydania.
Windows 8 zbiera co prawda dobre recenzję pod kątem funkcjonalności i stabilności ale ma kilka mankamentów które może i nie są tyle mankamentami co nowościami jak np. nasze słynne kafelki w Win8. Chodź są łatki które je nam niwelują to jednak poleciłbym Tobie wybór już jakże dobrze sprawdzonego Windowsa 7.

Wygoda ponieważ jeżeli używasz komputera w pracy , u rodziny , znajomych itp. nic nie będzie się Tobie mieszało a jak wiadomo Win7 jest dobrym dzieckiem Microsoftu.
Przynajmniej w moim mniemaniu.
Jak dla mnie na przesiadkę na Winde 8 jest jeszcze za wcześnie - te same recenzję zebrałem u kolegów po fachu którzy testowo zainstalowali "8" i jednak wracają do poprzeniej edycji systemu ! :)

AAA i w sumie trochę dziwne rozwiązanie szukać sprzętu pod system operacyjny :cfaniak:


Pozdrawiam i powodzenia życzę !
w IE jest zakładka bezpieczeństwo, to jakiś żart czy prowokacja?
ODPOWIEDZ