Dziwne zachowanie routera

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Dziwne zachowanie routera

Post autor: Tomek7 »

Witam,od razu przejdę do rzeczy.Mam w domu internet o prędkości ok 12 Mbps, i do tego router airlive wl-5460ap v2.Podłączone są do niego Tv z tunerem (jakiś android ) przez którego oglądam Tvn Player i Ipla wszystko ładnie działa dopóki nie zacznę przeglądać internetu w tablecie od razu tv zaczyna przycinać i buforować , co dziwne taka sytuacja nie zachodzi gdy włączę neta w telefonie (lumia 720) czy konsoli czy nawet w laptopie , zwykłe przeglądanie internetu nie przeszkadza w buforowaniu tv.Gdzieś przeczytałem że tunerek rezerwuje sobie ok 3 Mbps w przypadku 720p , nie mam pojęcia co już z tym zrobić, tablet to Goclever Terra 70 kupiony za 99zł :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwne zachowanie routera

Post autor: YaHooo »

Tomek7 masz w tym rouerku jakieś statystyki? Być może tablet ciągnie jakieś aktualizacje? Po jego podłączeniu nie zwiększa się gwałtownie ilość danych pobranych/wysłanych?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dexter18

Re: Dziwne zachowanie routera

Post autor: dexter18 »

Może coś tablet ściąga w tle ?
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Dziwne zachowanie routera

Post autor: Tomek7 »

Też tak pomyślałem że coś pobiera,jednak sprawdziłem i nie pobiera dużo danych ,dosłownie kilka MB jak zrobię reset danych i podłącze się z tabletem na godzinę.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwne zachowanie routera

Post autor: YaHooo »

Tomek7 i jak wyniki testu?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Dziwne zachowanie routera

Post autor: Tomek7 »

Z tego co wywnioskowałem ,jest to trochę dziwne ale gdy tablet ma słaby zasięg w drugim pokoju od routera najbardziej obciąża łącze :) .Gdy znajduję się kilka metrów od routera i zasięg ma pełny to takie rzeczy się nie dzieją ;) gdzieś już czytałem o takim zjawisku.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwne zachowanie routera

Post autor: YaHooo »

Tomek7 pisze:gdzieś już czytałem o takim zjawisku.
Szczerze to nie rozumiem tego całkowicie. Ja nawet jak laptop czy komórka ma skrajnie słaby zasięg to nie powoduje to u mnie takiego zjawiska...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ