Co lepsze iPlus czy blucconet?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

Witam Was serdecznie i bardzo proszę o pomoc. Jestem zupelnie zielona w tym temacie. Chciałabym mieć w domu Internet, ale ponieważ mieszkam we "wsi zabitej dechami" jest to nie lada problem. Mam do wyboru tylko bezprzewodowy interent z sieci komórkowych Plus i Era. W grę wchodzą te tańsze opcje czyli w Erze ok. 50 zł w Plusie trochę ponad 60 zł. Oferty są podobne tylko zastanawiają mnie te ograniczenia po których następuje spadek prędkości w Erze jest to 0,5 GB a w Plusie 1 GB, czy jest to duża różnica - na co wystarczają te limity? Chciałabym przeglądać strony, używać gg, grać w gry online, oglądać krótkie filmiki czy to jest możliwe? Jeżeli nie, to czy byłoby to możliwe w ofertach z większym limitem?
Jeżeli chodzi o zasięg sieci w moim domu to Era ma większy (choć i tak niepełny) niż Plus czy to ma duże znaczenie? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

donata pisze:używać gg, grać w gry online, oglądać krótkie filmiki czy to jest możliwe?
Zapomnij o filmikach. Ja ze swojej strony bardziej polecam Plusa. Z powodu wyższego limitu, znośnej prędkości po przycięciu i możliwości wykupienia dodatkowego transferu. To takie małe atuty.
Ale w przypadku internetu komórkowego musisz się liczyć z tym nawet że w jednym pokoju będzie Ci działał a w drugim nie. Najlepsze jest sprawdzenie. Najpierw patrzysz na mapce operatora w jakim zasięgu jesteś, który z nich oferuje Ci lepszy, potem pozyczasz ewentualnie nie jak posiadasz telefon z technologią jaką może Ci dostarczyć operator, kupujesz prepaida obydwu sieci. Plus ma prepaida internetowego Simdatę, Era niestety nie co będzie się wiązało z większymi kosztami. Wsadzasz kartę do telefonu, konfigurujesz połączenie dial up i testujesz. To jest najlepsze rozwiązanie. Bo nikt Ci nie zagwaranmtuje poprawnego działania.
Jeżeli chodzi o zasięg sieci w moim domu to Era ma większy (choć i tak niepełny) niż Plus czy to ma duże znaczenie? B
Tak, ma.
donata pisze:eżeli nie, to czy byłoby to możliwe w ofertach z większym limitem?
Limit limitem ale jak piszesz mieszkasz na wsi zabitej dechami i jak będziesz mieć np tylko GPRS to zestarzejesz się czekając na załadowanie filmiku ;)

[ Dodano: 2008-07-02, 11:17 ]
Jeszcze taka lekturka obowiązkowa: Chce miec internet komórkowy, co wybrać? . Zapoznaj się i bardzo duzo Ci się rozjaśni w tym temacie.

A na marginesie na pewno nie masz w pobliżu jakieś radiówki? Internet komórkowy to ostateczność.
I jeszcze jak masz abonament w Plusie to możesz wziąść iPlusa jako usługę dodatkową. Wtedy nie podpisujesz umowy, nie dostajesz modemu a jako ten wykorzystujesz swój telefon (o ile masz w nim modem).
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

Dzięki ślicznie za odpowiedź. Jeżeli chodzi o Erę to Pani w salonie powiedziała, że prawdopodobnie jestem w strefie EDGE, ale nie jest pewna bo mojej miejscowości nie ma na mapie. Łączyłam się już z internetem przez telefon (przez GPRS) i do oglądania stron było nawet znośnie a z Plusa to nie wiem bo jeszcze nie próbowałam. A co do radiówki to jak to sprawdzić, gdzie szukać takich informacji czy mam taką możliwość?. Ja do tej pory szukałam w internecie i nic nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Jaco »

donata pisze:do radiówki to jak to sprawdzić, gdzie szukać
W swoim i w okolicach miejsca zamieszkania. Może ktoś ze znajomych ma.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

donata pisze:Jeżeli chodzi o Erę to Pani w salonie powiedziała, że prawdopodobnie jestem w strefie EDGE
Prawdopodobie :roll: Najlepiej sprawdzić samemu. Da Ci to pewność. A jeszcze do tego jaką masz prędkość dochodzi odległość od nadajnika i przeciążenie więc może się zdarzyć, że w określonych godzinach wtedy keidy jest największy ruch w ogóle z internetu nie skorzystasz. Będzie ci zamierało połączenie.
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

no to raczej lipa, bo w mojej miejscowości nikt nie ma internetu a w pobliskiej miejscowości (7 km) jest, ale nie wszędzie więc u mnie na pewno nie ma.
Mam jeszcze jedno głupie pytanie ale jak zaznaczyłam na początku jestem zielona, więc proszę o wyrozumiałość, no więc mam laptopa i komputer stacjonarny czy jeżeli zdecyduję się na np. iPlusa to będę mogła korzytać i z jednego i drugiego komputera? To znaczy czy mogę korzytać na stacjonarnym a na przyklad jak będę wyjeżdżać to podpiąć pod laptopa i też będzie działać?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Jaco »

donata pisze:iPlusa to będę mogła korzytać i z jednego i drugiego komputera? To znaczy czy mogę korzytać na stacjonarnym a na przyklad jak będę wyjeżdżać to podpiąć pod laptopa i też będzie działać?
Modem na USB rozwiązuje ten problem :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

donata pisze:To znaczy czy mogę korzytać na stacjonarnym a na przyklad jak będę wyjeżdżać to podpiąć pod laptopa i też będzie działać?
Tak. Internet nie ejst przypisany do jednego komputera :]
Rozumiem, że decydujesz się na modem na USB? Bo z przejściówkami, doczepkami do blaszaka różnie to bywa. I jakiego masz laptka?

[ Dodano: 2008-07-02, 11:50 ]
donata pisze:iPlusa to będę mogła korzytać i z jednego i drugiego komputera?
Źle Cię chyba zrozumiałam. Chcesz dzielić łącze czy przekłądać modem?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Jaco »

Sundance_kid pisze:Chcesz dzielić łącze czy przekłądać modem?
donata pisze:jak będę wyjeżdżać
:)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: zDaleKi »

donata pisze:czy mogę korzystać na stacjonarnym a na przyklad jak będę wyjeżdżać to podpiąć pod laptopa i też będzie dział
Tak jak tu już padło będziesz mogła korzystać na dwóch kompach przekładając modem (zetem musisz wybrać wersję modemu na USB).

Chyba, że kiedyś zachcesz używać tego jednocześnie na dwóch kompach, to już będzie inna bajka. Ale jest o tym w <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a> ISC+iPlus > Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc + ICS by YaHooo <
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

Sundance_kid pisze:I jakiego masz laptka?
No z tym też będzie problem bo się nie znam wiem, że to Asus kupiony przez informatyka 3 miesiące temu, kosztował 4200 zł ale nie wiem jaki to model.
Sundance_kid pisze:Źle Cię chyba zrozumiałam. Chcesz dzielić łącze czy przekłądać modem?
Chcę przekładać modem

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-07-02, 12:02 ]
Poprawa cytatów.
Ostatnio zmieniony 2008-07-02, 11:02 przez donata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

Jaco nie wyspałam się ;) Stąd błąd :hyhy:
donata pisze:Asus
Asusy z tego co pamiętam miały problemy z wydajnościa prądową. Ale nie wiem czy to nie dotyczyło innych typów kart. Poprawic mnie jak od rzeczy gadam :hyhy:
donata pisze:Chcę przekładać modem
No to bezproblemowo.
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

dzięki

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-07-02, 12:04 ]
Wycinam zdublowany tekst z poprzedniego posta.
Ostatnio zmieniony 2008-07-02, 11:04 przez donata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Jaco »

Sundance_kid pisze:Jaco nie wyspałam się ;) Stąd błąd :hyhy:
Red bull doda ci skrzydeł :hyhy: ;)

[ Dodano: 2008-07-02, 12:07 ]
donata pisze:Łączyłam się już z internetem przez telefon (przez GPRS)
Co to za telefon? Może jego da się wykorzystać jako modem?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

Jaco pisze:Red bull doda ci skrzydeł :hyhy: ;)
Dobra idea :]

donata jeszcze jedno. Sprawdzaj wszystko dotyczące działania sama. To co mówią w salonach można czasem między bajki włożyć a Ty możesz się wkopać w dwuletnia usługę która może Ci nie działać. I jak juz się zdecydujesz pójdź z laptopem do salonu, niech Ci zainstalują i pokażą że działa.
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

Sony Ericsson K750i
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: krystianb »

W ostateczności w iplusie jest tydzien testowania teraz w promocji, mozna wiaz z modemem huawei e220. Tylko sprawa ryzykowna bo o modem trzeba dbac jak o złote jajo, jedna ryska i umowa na 2 lata:P

Edit:
Na k750 za duzo nie potestujesz bo on ma z tego co pamietam tylko GPRS, a trzeba by sprawdzic jak EDGE chodzi.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

krystianb pisze:Na k750 za duzo nie potestujesz bo on ma z tego co pamietam tylko GPRS, a trzeba by sprawdzic jak EDGE chodzi.
a może chodzić gorzej niż GPRS?

[ Dodano: 2008-07-02, 12:35 ]
Mam jeszcze k550i ale na nim nie testowałam, może być inaczej?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

krystianb pisze:Na k750 za duzo nie potestujesz bo on ma z tego co pamietam tylko GPRS
Dobrze pamiętasz :]
a może chodzić gorzej niż GPRS?
Przeciążenie ndajnika i masz transfer 1 KB/s. CSD przy tym jest szybkie. EGDE jest Szybsze od GPRSa.

[ Dodano: 2008-07-02, 12:38 ]
donata pisze:Mam jeszcze k550i ale na nim nie testowałam, może być inaczej?
Weź tego do testów. On juz obsługuje EDGE.
A do testowania prędkości polecam NetMetera.
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

Sundance_kid pisze:Weź tego do testów. On juz obsługuje EDGE.
Czyli mam rozumieć, że jeżeli przez ten telefon interet będzie chodził "znośnie" to tak samo będzie chodził na blueconnet? I czy można wykorzystać ten telefon jako modem i wybrać ofertę bez modemu?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: YaHooo »

donata pisze:Czyli mam rozumieć, że jeżeli przez ten telefon interet będzie chodził "znośnie" to tak samo będzie chodził na blueconnet?
Najprawdopodobiej tak. Pamiętaj o tym, że telefony są bardziej czułe i pokazują większy zasięg niż modemy.
donata pisze:I czy można wykorzystać ten telefon jako modem i wybrać ofertę bez modemu?
Istnieje taka możliwość. Nie wiem tylko czy każdy operator daje taką możliwość. Plus daje, zatem inni tez powinni.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

I jeżeli podłącze ten telefon/modem do komputera stacjonarnego za pomocą kabla na usb to będzie działał internet? Wiem, że durne pytania zadaję, ale do tej pory łączyłam się z laptopem przez bluetooth.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: krystianb »

Spokojnie dalej mozesz sie łączyc nie ma roznicz czy bluetooth czy usb, przynajmniej przy edge, przy hsdpa jest problem przepustowosci bluetooth.

Jesli chodzi o pakiet internetu w abonamecie na tel to jest jeszcze mozliwosc u pomaranczy, w erze jest tylko pakiet 500mb dla firm, i po przekroczeniu placi sie za przeslane dane
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
donata
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-07-02, 08:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: donata »

krystianb pisze:u pomaranczy
niestety u mnie nie ma zasięgu "pomarańczy"
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: krystianb »

Coz ja wlasnie jade do domu na wakacje i zastanawiam sie czy bedzie edge czy tylko gprs z plusa... a czy era czy plus, ja wziolem plusa ze wzgledu na zasieg umts w mieszkaniu ktore wynajmuje, co prawda jak bym mial brac umowe na 2 lata wziol bym wlasnie orange, te pol giga wiecej, znalazlem cesje i mam tylko 6 miesiecy umowy, a potem moze przedluzenie z wiekszym limitem, chyba ze play mi bedzie bardziej odpowiadal, cos przeciez szykuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: ja.michal »

YaHooo, w erze też jest oferta bez modemu.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

donata pisze:telefon interet będzie chodził "znośnie" to tak samo będzie chodził na blueconnet?
Jak uzyjesz karty ery i będzie dobrze działało to i BC będzie działał dobrze.
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: pidsud »

ja.michal pisze:YaHooo, w erze też jest oferta bez modemu
i umowa na czas nieokreślony :D
Sundance_kid pisze:Jak uzyjesz karty ery i będzie dobrze działało to i BC będzie działał dobrze
Tylko te 500MB i 16kb/s po limicie przeraża... :niepewny:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Sundance_kid »

pidsud pisze:Tylko te 500MB i 16kb/s po limicie przeraża... :niepewny:
Da się niby te 32 wyzulić...
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Blido »

Sundance_kid pisze:Da się niby te 32 wyzulić...
Jeszcze 2 miesiące temu dało radę. Teraz już za nic w świecie nie podwyższą transferu, choćby im skrzynkę 10 mailami zaspamować.
ODPOWIEDZ