Jakiego operatora wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lisq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-08-12, 22:56
Lokalizacja: ....

Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Lisq »

Witam. zamierzam kupic laptopa z bezprzewodowym interneten i nie wiem na ktory sie zdecydowac.

z orange, z ery czy z plusa?

mieszkam w stargardzie szczecińskim (niedaleko szczecina). wg mapki na stronie iplus.pl to tutaj jest zasieg "3G/HSDPA wewnątrz". czesto bede jezdzil do poznania glownie na weekend.

jaki jest najlepszy internet? z ktorej sieci? doradzcie!
(ps: koszty raczej nie graja roli. max moge dac ponad 100 zl, czyli praktycznie kazda oferta wchodzi w gre:))

i jaki modem(express card)?

moj laptop:
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho ... 67464.html

doradzcie prosze
:)
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 06:17 przez Lisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Jo_gurt »

Lisq, poczytaj tu:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=19004#19004

Generalnie najlepiej to pożyczyć modem (lub skorzystać z telefonu HSDPA jeśli takowy posiadasz) - bez simlocka, zaopatrzyć się w zestaw pre-paidów wszystkich operatorów i zwyczajnie potestować w obu miejscach.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Sundance_kid »

Chce mieć internet bezprzewodowy, co wybrać - lektura obowiązkowa. Po zapoznaniu się rozwiejesz swoje wątpliwosci.

[ Dodano: 2008-08-13, 07:19 ]
Lisq pisze:jaki jest najlepszy internet?
Mogę Ci napisać jaki nie jest najlepszy: komórkowy ;)

Potrzebujesz to jako głównego łącza czy sporadycznie?
I pamiętaj, że zamiast modemu możesz wykorzystać zwykły telefon. I jak masz komórkę w Orange/Plusie możesz wziąść stały dostęp do Internetu jako usługę dodatkową.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Jaco »

Lisq pisze:doradzcie prosze :)
Ja zapraszam do zapoznania się z Regulaminem i Netykieta naszego forum .
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 09:41 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Lisq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-08-12, 22:56
Lokalizacja: ....

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Lisq »

czasem bede go uzywal w domu (mam tez kompa stacjonarnego z neostrada), a czasem jak bede gdzies wyjezdzal dlatego najlepszy bylby bezprzewodowy.

kom mam z heyah^^
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Jaco »

Lisq pisze:kom mam z heyah^^
Pochwal się co to za model. Może ma w sobie modem i już byłby zaczątek neta.

Zwracam ci również uwagę na to:
Forum uczestniczy w akcji: ,,Piszę poprawnie po polsku!"
Zanim wyślesz wiadomość, sprawdź jej poprawność.
Lisq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-08-12, 22:56
Lokalizacja: ....

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Lisq »

pisałem szybko, literówki ^^

mam sony ericsson w810i.


myślę o ofercie na abonament. chyba wezmę iplusa na próbę.
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 15:14 przez Lisq, łącznie zmieniany 3 razy.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Ufo atakuje »

Lisq pisze:chyba wezmę iplusa na próbę.
Dobra myśl. Dowiedz się czy ten model będzie miał simlocka, to może bedziesz mógł przetestować pozostałych operatorów za jednym razem (na prepaidach)
Lisq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-08-12, 22:56
Lokalizacja: ....

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Lisq »

Jako że wyjeżdżam do Sopotu na wakacje w niedzielę na 10dni, i chciałbym mieć internet, muszę się zdecydować do soboty, który internet wybrać.

Byłem dziś w punkcie plusa w sprawie internetu.

Mówiłem, że chcę na abonament itp i facet pytał czy mam numer w plusie (nie mam) i powiedział żebym jednak wziął na próbę iplusa simdatę z prepaidem za 20zł, bo jak twierdził "lepiej wydać 20zł, niż potem męczyć się 2 lata jeśli się nie spodoba). To wziąłem. Dał mi 3 dni na przetestowanie, zamiast 7, które jest w ofercie :D

Modem dostałem Huawei E800 ExpressCard. Podłączyłem i sieć czasem się zmieniała z hsdpa na 3g. Ale ogólnie bardzo szybki net, sciągał zdjęcia, gg itp z prędkością 0,5mb na sek.

Ściągnąłem jave, iplus menagera, obejrzałem dwa teledyski na youtube dla sprawdzenia jakości dźwięku i sprawdzałem strony. Po 2h nabiło mi z 80mb ściągnietych danych i internet zaczął się rozłączać i gdy chciałem się podłączyć to wyskakiwał komunikat, czy chcę się połączyć z CSD(co to jest?:D), i że to jest płatne poza abonamentem (i coś tam dalej), i nawet jak dałem na tak to się nie połączył. Za pierwszym razem gdy zresetowałem lapa, to internet znów chodził. Po chwili znów padł i już reset nie pomógł. Cóż, chyba wyczerpałem te próbne 20zł :) Albo po prostu mi się rozłącza net i plus to kaszana :D.

Jeśli internet by chodził zawsze, tak jak przez te 2 godzinki (szybko i sprawnie), to byłoby idealnie.

Zastanawiam się czy oddać ten modem i wziąć jeszcze internet z orange na próbę, czy podpisać umowę z plusem na abonament(bo przy simdacie to bym poszedł z torbami za takie ceny :D) w ofercie 110, kupić numer i korzystać z niego?

Ery raczej nie biorę pod uwagę bo u nich nie ma blueconnect'a na próbę, i podobno to naciągacze :)

Jak myślicie?
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Boras »

Lisq pisze:czy chcę się połączyć z CSD(co to jest?:D)
CSD to rodzaj transmisji danych. Połączenie to jest płatne dodatkowo, więc jeśli wyczerpałeś limit na swoim prepaid to oczywiście nie połączysz się z netem.
Lisq pisze: Jeśli internet by chodził zawsze, tak jak przez te 2 godzinki (szybko i sprawnie), to byłoby idealnie.
Przy internecie bezprzewodowym jest to mało realne(pomijając nawet limity)
Jeśli masz komputer stacjonarny z "normalnym" netem to prepaid jest całkiem ok. Oczywiście do podstawowych zadań internetowych;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: krystianb »

CSD chce połączyc dlatego ze gprs jest zablokowany, a jesli chodzi o prepaid to sie na nim przeglada strony z wyłączoną java, pluginami, a nawet bez obrazkow, a poczte najlepiej sprawdzac przez program do tego słuzący. To wszyskie zastosowania do ktorych nadaje sie prepaid, aha pominonalem testy przez zakupem abo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: YaHooo »

Lisq pisze:Jeśli internet by chodził zawsze, tak jak przez te 2 godzinki (szybko i sprawnie), to byłoby idealnie.
Pamiętaj, że to jak chodzi taki internet to zależy w głównej mierze gdzie się znajdujesz oraz od obciążenia BTS'a do którego jesteś zalogowany. Jak pojedziesz nawet na obrzeża swojego miasta to możesz nawet nie mieć UMTS, nie mówiąc już o HSDPA. Co gorsza EDGE może chodzić jak krew z nosa z powodu dużego obciążenia w sieci i tego, że rozmowy głosowe mają priorytet nad przesyłaniem danych. To są minusy internetu komórkowego i powinieneś o nich wiedzieć. Jednak jak byś korzystał z internetu ciągle w tym samym miejscu to jest duża szansa, że sytuacja będzie wyglądać tak samo (u mnie działa znakomicie od ponad 10 miesięcy nie licząc 2 tygodni jak operator dłubał przy nadajniku).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Sundance_kid »

Lisq zorientuj się jeszcze w ofercie Playa.
Lisq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-08-12, 22:56
Lokalizacja: ....

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: Lisq »

Byłem dziś w salonie i oddałem iplusa (tego testowego). Poszedłem do orange aby wziąć na próbę, lecz pani powiedziała, że nie ma aktualnie (i że nawet jakbym chciał podpisać umowę na abonament to i tak nie ma i nie wie kiedy przywiozą). Niby mieli 2 zestawy i się rozeszły. To stwierdziłem, że jeździć do innego salonu nie będę, i nie będę tracił czasu. Poszedłem do plusa i podpisałem umowę na iplusa 110 :) Obsługa była bardzo miła, facet wszystko tłumaczył i wyjaśniał, więc jestem zadowolonym posiadaczem iplusa :D

Podłączyłem i jest ok, działa tak samo jak podczas testu. Czasem hsdap zmienia się na 3g. A połączenie mam 2kreski na 5 (czasem 1). Przy instalowaniu od nowa sterowników, nie wiedziałem czy dać na "dom" czy "lokalizacja publiczna" (to drugie było w ramce), ale dałem na dom. Ale to raczej nie wpływa na moc sygnału :)

Tak więc dzięki za wszystkie porady :) Jakby ktoś kiedyś chciał kupić plusa, a chciałby się spytać jak chodzi, i uzyskać jakieś porady to służę pomocą na pw :)

A wam, cóż... Mogę odwdzięczyć się chyba tylko punkcikami :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: YaHooo »

Lisq pisze:więc jestem zadowolonym posiadaczem iplusa :D
Oby tak było cały czas :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Jakiego operatora wybrać?

Post autor: bob »

Lisq pisze:Czasem hsdap zmienia się na 3g.
Czyli działa prawidłowo. :)
ODPOWIEDZ