problem z zasiegiem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eliminat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-14, 07:35
Lokalizacja: internet

problem z zasiegiem

Post autor: eliminat »

Witam

Mam maly problem , zepsul mi sie modem iplusa i z koniecznosci musze sie laczyc za pomoca telefonu nokii e51 i kabelka usb z internetem. Problem jest taki ze w mieszkaniu non stop gubie zasieg 3g a wyjde na zewnatrz bloku i jest swietny zasieg 3g . Moje pytanie brzmi czy ktos poleci mi jakas antene wzmacniajaca zasieg wolalbym wewnetrzna antenedo tego mojego internetu ?? Z gory dziekuje za kazde info :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

eliminat w masz włączone wymuszanie 3g w telefonie? Ewentualnie możesz połączyć się pzrez bluetooth i położyć telefon w tym miejscy gdzie masz najlepszy zasięg.

Co do podłączania anteny do telefonu to potrzebowałbyś konektora indukcyjnego. Jednak z tego co pamiętam to raczej one nie pracują za dobrze w paśmie 2100MHz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
eliminat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-14, 07:35
Lokalizacja: internet

...

Post autor: eliminat »

Szcerze przyznam to nie wiem czy jest to wlaczone zawsze bylo odkad kupilem telefon i awsze widnialo przy zasiegu 3g a jak w domu jestem to 3g znika i lacze sie z internetem z predkoscia 940 kb/s I myslalem ze jest jakies rozwiazanie aby wzmocnic zasieg w domu , a zima sie zbliza i nie bede sidzial na balkonie z kompem :)

[ Dodano: 2008-10-14, 09:57 ]
a z tego co widze musze niedaleko nadajnika mieskac .bo zasieg na zewnatrz jest pelny jesli chodzi o 3g a w domu lipa wiec sciany dobrze tlumia sygnal.
oSA
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-10-12, 15:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: problem z zasiegiem

Post autor: oSA »

eliminat, tylko pamiętaj, że bluetooth ma swój zasięg w zależności od klasy
wikipedia.org pisze: Zasięg

Zasięg urządzenia determinowany jest przez klasę mocy:

* klasa 1 (100 mW) ma największy zasięg, do 100 m,
* klasa 2 (2,5 mW) jest najpowszechniejsza w użyciu, zasięg do 10 m
* klasa 3 (1 mW) rzadko używana, z zasięgiem do 1 m.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

eliminat pisze:Szcerze przyznam to nie wiem czy jest to wlaczone
No to poszukaj tej opcji. Jak się ją włączy to nawet przy minimalnym sygnale 3g telefon będzie korzystać z 3g, a nie 2g.
eliminat pisze:jak w domu jestem to 3g znika i lacze sie z internetem z predkoscia 940 kb/s
Tego nie rozumiem. Jak mierzyłeś ta prędkość? Czy to jest to co wyskakuje w chmurce w zasobniku systemowym?
eliminat pisze:bo zasieg na zewnatrz jest pelny jesli chodzi o 3g a w domu lipa wiec sciany dobrze tlumia sygnal.
Dokładnie ściany potrafią bardzo mocno stłumić sygnał, szczególnie 3g.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
eliminat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-14, 07:35
Lokalizacja: internet

...

Post autor: eliminat »

Sprawdzane bylo, wiem ze to tylko opcjonalnie ale po polaczeniu z internetem w polaczeniu sieciowym jest szybkosc 940 kb/s
Ostatnio zmieniony 2008-10-14, 10:30 przez eliminat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

eliminat pisze:po polaczeniu z internetem w polaczeniu sieciowym jest szybkosc 940 kb/s
No to tą prędkością nie ma się co przejmować. Najlepiej jest sobie zainstalować jakiś program do mierzenia prędkości > Programy monitorujące ruch w sieci i nie tylko <
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: problem z zasiegiem

Post autor: Ufo atakuje »

Blutooth i telefon przy oknie. To rozwiązanie dla Ciebie. :)
eliminat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-14, 07:35
Lokalizacja: internet

..

Post autor: eliminat »

Witam

po dlugich staraniach wkoncu znalazlem odpowiednie miejsce w domu gdzie mam bardzo dobry zasieg 3g, a czasem nawet widze ze pojawia sie 3,5g (??????). Jestem niekumaty zabardzo w tym temacie. Objasni mi ktos tak normalnie co to jest ten 3,5g? Acha a czym to jest spowodowane ze mam dobry zasieg 3g a cztery a nawet 5 kresek a potrafi czasem nieotworzyc strony po ponownym odswiezeniu wraca wszystko do normy ??

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-10-15, 08:48 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-10-15, 07:48 przez eliminat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

eliminat pisze:Objasni mi ktos tak normalnie co to jest ten 3,5g?
Więc tak:
3g = UMTS
3.5g = HSDPA
eliminat pisze:mam dobry zasieg 3g a cztery a nawet 5 kresek a potrafi czasem nieotworzyc strony po ponownym odswiezeniu wraca wszystko do normy ??
Pewnie są jakieś kłopoty z nadajnikiem i temu tak się dzieje. Ewentualnie przeciążenie sieci. Sprawdzałeś czy taka sytuacja występuje o każdej porze? Najlepiej sprawdź jak jest małe obciążenie sieci np. po północy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
eliminat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-14, 07:35
Lokalizacja: internet

Re: problem z zasiegiem

Post autor: eliminat »

A z ta antena i tym konektorem to myslicie ze jest sens sie pobawic ?? Moze pomogloby ze stabilnoscia polaczenia ...bo zasieg mam dobry > Jak myslicie ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

eliminat pisze:A z ta antena i tym konektorem to myslicie ze jest sens sie pobawic ?
Raczej ciężko o konektor na pasmo 3g. Większość nie będzie działać. Trzeba specjalny, dedykowany tej częstotliwości.
eliminat pisze:Moze pomogloby ze stabilnoscia polaczenia
Najprawdopodobniej zwiększenie siły sygnału by pomogło. UMTS/HSDPA jest bardzo czułe na siłę sygnału.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
eliminat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-14, 07:35
Lokalizacja: internet

Re: problem z zasiegiem

Post autor: eliminat »

A gdzie najlepiej poszukac tego specjalnego dedykowanego na ta czestotliwosc ?? Bo rozumiem ze na_pewno jest kilka i na jaki zwrocic uwage najlepiej ??

[ Dodano: 2008-10-15, 10:22 ]
I drugie pytanie ..... Jaki najlepiej modem (usb) zwrocic uwage bo trzeba bedzie zakupic taki i antenke do niego ??

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-10-15, 11:05 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-10-15, 10:04 przez eliminat, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

eliminat pisze:A gdzie najlepiej poszukac tego specjalnego dedykowanego na ta czestotliwosc ??
No to najlepiej na allegro, bądź ebay'u. Więcej nie wiem gdzie można dostać takie cudo. Czasem można trafić na konentor dedykowany danego modelu telefonu. Taki byłby najodpowiedniejszy.
eliminat pisze:Jaki najlepiej modem (usb) zwrocic uwage bo trzeba bedzie zakupic taki i antenke do niego ??
No to najlepiej kupić modem w wyjściem antenowym. Jest kilka takich modeli. A modem będziesz kupował na wolnym rynku czy u operatora przy podpisywaniu umowy?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
eliminat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-14, 07:35
Lokalizacja: internet

,,

Post autor: eliminat »

Umowe juz mam podpisana zaniedlugo bedzie sie konczyc z tym ze modem z mojej winy sie uszkodzil i nie dziala wiec bede kupowal na wolnym rynku...Zastanawiam sie nad jakims globetroter-em albo novatelem merlin tylko musze dostac odpowiedz od znajomego za zachodniej granicy po ile u niego jest :)

[ Dodano: 2008-10-15, 12:05 ]
A polecasz jakis konkretny model modemu i anteny ??

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-10-15, 12:12 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-10-15, 11:11 przez eliminat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

eliminat pisze:A polecasz jakis konkretny model modemu i anteny ??
W sumie sam nie miałem do czynienia z modemami na USB więc może lepiej odeślę Cię do innego wątku: > Jaki modem USB z obsługą anteny zewnętrznej <
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
eliminat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-14, 07:35
Lokalizacja: internet

Re: problem z zasiegiem

Post autor: eliminat »

A jesli chodzi modemy nie pod usb ??
Ostatnio zmieniony 2008-10-15, 11:27 przez eliminat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

eliminat czyli chodzi Ci o modem do laptopa. To zależy od tego czy masz w laptopie gniazdo PCMCIA czy Express Card.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
eliminat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-14, 07:35
Lokalizacja: internet

Re: problem z zasiegiem

Post autor: eliminat »

Tak do laptopa mam wejscie pcmcia , bez roznicy moze byc expres moze byc pcmcia. Najwyzej przejscowke sie zalatwi do expresa
Ostatnio zmieniony 2008-10-15, 11:42 przez eliminat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

Tak do laptopa mam wejscie pcmcia
No to jak nie potrzebujesz HSUPA (wysyłanie z prędkościami powyżej 382kb/s) to osobiście mogę polecić Huawei e630. Mam go i nie narzekam, w razie czego można do niego podłączyć antenę zewnętrzną. Umożliwia pobieranie do 7.2mb/s, wysyłanie do 384kb/s.
eliminat pisze:Najwyzej przejscowke sie zalatwi do expresa
Raczej odradzałbym stosowanie takich przejściówek. To loteria. Czasem działa, czasem nie. Chyba, że masz możliwość przetestowania konfiguracji (laptop, modem, przejściówka) i z testów wyjdzie, że działa dobrze.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: problem z zasiegiem

Post autor: Jaco »

eliminat, czy Ty nie umiesz zaczynać zdań z dużej litery. Wcale nie reagujesz na to co poprawia po Tobie moderator.

Zapraszam do zapoznania się z Regulaminem i Netykieta naszego forum
Ostatnio zmieniony 2009-02-10, 23:25 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ