Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SzS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-29, 00:08
Lokalizacja: Poznań

Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: SzS »

Witam wszystkich.

Miałem dziś nie mały problem z iplusem. Połączyłem się z internetem, wszystko działało jak należy. W pewnym momencie straciłem połączenie, w związku z tym połączyłem się na nowo. Przed tym rozłączeniem sprawdziłem stan konta i wynosił ponad 40zł. Popatrzyłem na transfer danych i dziwnym trafem pokazane tam było 80 mb, zdziwiłem się, bo zwykle podczas użytkowania pobierałem/ wysyłałem góra 3 mb. Myślę sobie jakiś błąd programu, bo otwarłem zaledwie 2 strony internetowe, jednak ilość pobieranych/ wysyłanych danych cały czas rosła i to w megabajtach. W końcu mnie rozłączyło i otrzymałem komunikat, żeby doładować konto, straciłem wszystkie środki. Wiecie może w czym problem? Co mogło się zdarzyć? Jak nie dopuścić do takiej sytuacji?? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: krystianb »

A czy aby Ci sie system nie aktualizował, ewentualnie jakiś inny program? Przy simdacie aktualizacje windowsa trzeba musowo wyłączyć. I najlepiej mieć dobrego firewala z podglądem co i jak szybko sie wysyła i możliwością blokowania poszczegółnych programow.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
SzS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-29, 00:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: SzS »

Kupiłem laptopa niecałe 2 tygodnie temu, więc to możliwe. Z 3 dni temu, gdy się połączyłem wyskoczyła aktualizacja Windowsa i ją anulowałem. Jednak podczas tego naliczania megabajtów spojrzałem na pasek zadań i nie było żadnej ikony wskazującej na jego aktualizację. Czy w takim razie możliwe jest to, że Windows albo jakiś program się aktualizował tak z automatu, nie informując uprzednio o tym??

Czy mógłbyś mi powiedzieć jak wyłączyć tą aktualizację Windowsa, a także polecić jakiegoś firewala?

Mam Windowsa XP na MSI Windzie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: YaHooo »

SzS pisze:Czy w takim razie możliwe jest to, że Windows albo jakiś program się aktualizował tak z automatu, nie informując uprzednio o tym??
To jest bardzo możliwe. Zapewne masz zainstalowany Acrobat Reader i to on się tak aktualizuje. Najpierw ściąga, a potem pyta czy zainstalować.

A może złapałeś jakiegoś wirusa czy inne paskudztwo?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: Sundance_kid »

SzS albo jakiś syfek albo aktualizacja. Z tego co pamiętam aktualizacja Windowsa pomimo wylączenia sama się wznawiała. Trzeba było ja wyłączyć całkowicie.
SzS pisze:Czy mógłbyś mi powiedzieć jak wyłączyć tą aktualizację Windowsa,
panel sterowania i bodajrze opcje zabezpieczeń.
SzS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-29, 00:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: SzS »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Wyłączyłem te aktualizacje windowsa, doładowałem konto za w sumie 30zł, bo okazało się, że siągło jeszcze na debet danych za 20zł i niby wszystko działa normalnie. Co będzie dalej to się okaże ... Mam nadzieję, że będzie ok.

pozdrawiam, SzS

[ Dodano: 2008-12-01, 23:23 ]
No to na nadziei się skończyło. Problem powrócił. Obecność jakiś wirusów raczej wyeliminowałem, zrobiłem skan Nortonem i nie wykrył obecności ... Teraz to nie wiem, co jeszcze mogę zrobić ...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: Sundance_kid »

SzS używasz gg może? Nie próbowałeś kiedyś czegoś sciągac i nie zalega w pobieranych plikach?

[ Dodano: 2008-12-01, 23:39 ]
SzS pisze:zrobiłem skan Nortonem i nie wykrył obecności
MKS on line, Kaspersky On line, Spybot&Destroy. zastosuj. Robiłeś dokładne skanowanie? Zainstaluj program do monitorowania jaki program (masło maślane ;) ) wysyła lub pobiera dane. Nie używasz p2p?
SzS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-29, 00:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: SzS »

No to coś wreszcie zdziałałem.

Znalazłem źródło tego problemu. Ściągnąłem program NetLimiter 2:

http://www.instalki.pl/programy/downloa ... onitor.php

I program ten wykazał, że te dane pobiera / wysyła takie coś jak:

"svchost.exe"

Wiecie co z tym można zrobić??
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: Sundance_kid »

C:\WINDOWS\svchost.exe - usuń ten plik z tego katalogu.
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: KrissTofferr »

Zamiast usuwać svchost.exe radziłbym zainstalować dobrą zaporę sieciową która zablokuje ten proces/program który pierwotnie uruchamia svchost. Polecam zaporę look-n-stop. W domyślnym trybie learning-mode zostaniesz powiadomiony o próbie połączenia i to nie od svchost.exe ale pierwotnej aplikacji która go wywołuje.
Tak samo jeśli np. trojan uruchomi twoją domyślną przeglądarkę z parametrem - adresem http strony - to loon-n-stop też powiadomi cię o piewotnej przyczynie połączenia czyli trojanie a nie o samej przeglądarce. To jest duża zaleta.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: Sundance_kid »

KrissTofferr pisze:Zamiast usuwać svchost.exe
Zważając na to, że w tej lokalizacji co podałam to nie jest usługa sieciowa tylko trojan to warto by było usunąć.
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: KrissTofferr »

Zamiast od razu usuwać to najrozsądniej - lub z samej ciekawości - warto wysłać taki plik do identyfikacji np. http://www.virustotal.com/
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: zDaleKi »

look-n-stop z tego co wiem nie jest freeware. Ja polecam Comodo fierwall.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
SzS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-29, 00:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: SzS »

Dzięki za rady, dzięki wam coraz szybciej zbliżam się do rozwiązania problemu.

Ściągnąłem look n stop, ale były jakieś problemy z instalacją i zrezygnowałem z niego. Ściągnąłem ten program i wydaje się ok, przy okazji prosty w obsłudze:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... s+4.0.0.45

Tylko, że teraz jak łącze się z internetem wyskakuje mi komunikat:

Próbójesz się połączyć za pośrednictwem CSD i ta transmisja nie jest w Twoim abonamencie ... czy coś w tym stylu ... Co to jest?? :| Sprawdzałem na drugim kompie i wszystko chodzi bez takiego komunikatu, a na netbooku nie chce się połączyć ....
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: wlodus »

To jest połączenie awaryjne plusa.
Jeżeli używasz iplus managera poniżej 2.0 można to wyłączyć w ustawieniach.
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: krystianb »

SzS pisze:Tylko, że teraz jak łącze się z internetem wyskakuje mi komunikat:

Próbójesz się połączyć za pośrednictwem CSD i ta transmisja nie jest w Twoim abonamencie ...
Odblokuj w firewalu numer dialup *99***1# lub podobnym, firewal bierze oprogramowanie plusa jako dialer.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
SzS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-29, 00:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: SzS »

Jak wystąpił ten problem odinstalowałem firewala. Z tym programem lock n stop był jakiś problem, może to on namieszał ... Niczego nie mogę zrobić ...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: bob »

SzS pisze:Próbójesz się połączyć za pośrednictwem CSD i ta transmisja nie jest w Twoim abonamencie ... czy coś w tym stylu ... Co to jest??
To jest mega rachunek. Liczone jest za czas jaki siedzisz na necie poza abonamentem.
wlodus pisze:można to wyłączyć w ustawieniach.
Należy to zrobić jak najszybciej.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: ja.michal »

SzS, jak używasz iPlus managera to wywal to i zainstaluj oryginalne oprogramowanie producenta lub same sterowniki i dial-up jak nie przeszkadza Ci brak informacji o zasięgu na bieżąco.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: wlodus »

ja.michal pisze:SzS, jak używasz iPlus managera to wywal to i zainstaluj oryginalne oprogramowanie producenta lub same sterowniki i dial-up jak nie przeszkadza Ci brak informacji o zasięgu na bieżąco.
Ewentualnie po prostu zostawić tego iplus managera i od razu korzystać z dial-upa.
Po zainstalowaniu iplusa od razu w "połącz z" jest "urządzenie iplus".
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: ja.michal »

wlodus pisze:Ewentualnie po prostu zostawić tego iplus managera i od razu korzystać z dial-upa.
Też można. Tylko wyłączyć auto start w nim. No i przy dial-up pin zdjąć.
SzS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-29, 00:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus Simdata - nagła utrata pieniędzy

Post autor: SzS »

Muszę ogłosić, że wyżej opisane problemy z iPlusem Simdata zostały zażegnane.

Problemu z CSD pozbyłem się usuwając we właściwościach połączenia z iPlusem wszystkiego, co związane było z programem Lock N Stop. Tak jak już wyżej napisałem, snułem domysły, że niepoprawna instalacją i działaniem tego programu, coś namieszały w ustawieniach połączenia. I słusznie, w tym tkwił problem.

Co do naliczania kb w połączeniu to dzięki programowi PC Tools Firewall zablokowałem źródło pobierania danych, czyli proces svchost.exe

Kończąc wątek pragnę podziękować wszystkim pomocnym mi osobą. Bez was nie zdziałałbym niczego. Jestem wam bardzo wdzięczny.

pozdrawiam.
ODPOWIEDZ