problem z gg i torrentami

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szwagier21
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-17, 14:29
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

problem z gg i torrentami

Post autor: szwagier21 »

Mam problem z którym nie moge sobie poradzić, chodzi o to że nie mogę sie połączyć z gg. za każdym razem wyskakuje komunikat "Błąd połączenia (633): Modem lub inne urządzenie łączące jest już w użyciu lub ma niepoprawną konfigurację". Strasznie mnie to irytuje i prosze o pomoc.
Jeżeli chodzi o torrenty to moja prędkość ściągania nie przekracza 20 kb. Lepiej! Jak przekracza 10 to jest dobrze! :klnie: szukałem już pomocy na różnych forach i nic nie dały zmiany programów do torrentów ani bawienie sie w zmiany konfiguracji... RĘCE OPADAJĄ! prosze o pomoc
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: wojteks »

szwagier21 pisze:chodzi o to że nie mogę sie połączyć z gg
Przecież żeby gg działało to połączenie musi być zestawione czyli internet powinien już być.
Zaznacz w opcjach gg że jesteś podłaczony do sieci LAN żeby nie wybierało połączenia modemowego.
szwagier21 pisze:torrenty to moja prędkość ściągania nie przekracza 20 kb
W torrentach też trzeba wysyłać żeby móc ściągać a w PLAY ma się adres IP wewnętrzny i brak przekierowania portów. Czy Play ogranicza torrenty tego nie wiem.
Nie pomagam na PW!
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: Engelbert »

nie mogę sie połączyć z gg
Obsługa GG się kłania - jeśli masz już konto i podane hasło - wystarczy kliknąć w słoneczko i zmienić status. Klikając w klawisz "połącz" na aplikacji, próbujesz się łączyć z numerem dostępowym oferowanym przez GG (chyba od GTS Energis).
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: Blido »

szwagier21 pisze:Jeżeli chodzi o torrenty to moja prędkość ściągania nie przekracza 20 kb.
Zapewne masz Windows XP z SP2. On ogranicza ilość jednoczesnych połączeń TCP/IP do 10. Użyj prostego narzędzia XP-AntiSpy. W menu "Opcje specjalne" znajduje się pozycja "Limit połączeń..." Wystarczy że ustawisz na 100 i będzie śmigało. Miałem kiedyś ten sam problem.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: Boras »

wojteks pisze:Czy Play ogranicza torrenty tego nie wiem.
Raczej nie ogranicza bo mi ściąga często równo 120 kB/s czyli pełną parą. A z torrentami to już tak jest, zależy od tego ile osób wysyła i z jaką prędkością. Wiele osób mówi, że bez różnicy jest to jakim programem ściągamy. Otóż różnica jest i to kolosalna, przynajmniej jeśli chodzi o net komórkowy. Zrobiłem takie testy, ściągałem ten sam plik trzema popularnymi programami: BitComet, uTorrent i Azureus. Ten ostatni wypadł najlepiej, ale co dziwne czasem nie mogę nim czegoś ściągnąć i wtedy na Bitcomecie idzie bez problemu. Kapryśne to jest bardzo :hyhy:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: YaHooo »

Boras pisze:Kapryśne to jest bardzo :hyhy:
Dokładnie. U mnie z kolei najlepiej działa uTorrent. Wyciągam max coś około 300-350kB/s. Więc nie jest źle. Ale to w przypadku nielicznych torrentów.

[ Dodano: 2008-12-20, 11:30 ]
Boras pisze:Raczej nie ogranicza bo mi ściąga często równo 120 kB/s czyli pełną parą.
A nie przeszkadza to, że nie ma się zewnętrznego IP w Play'u?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:A nie przeszkadza to, że nie ma się zewnętrznego IP w Play'u?
Ogólnie YaHooo to w torrentach nie przeszkadza zewnętrzne IP w prędkości. Problem jest w szybkości znalezienia połączenia i żeby Ciebie znaleźli inny.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Problem jest w szybkości znalezienia połączenia i żeby Ciebie znaleźli inny.
Może i tak, za bardzo się nie wgłębiałem ;) Ale jak ma się limity to w sumie lepiej jak nie mogą nas inni znaleźć, bo wtedy nie trzeba wysyłać za dużo ;) Ważniejsze jest abyśmy to my znaleźli innych ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:Ważniejsze jest abyśmy to my znaleźli innych ;)
No tak, ale w niektórych programach są kolejki i jak masz wewnętrzne IP to Cię spychają.
ROOOCCCO
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-17, 15:43
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: ROOOCCCO »

szwagier21 pisze:Mam problem z którym nie moge sobie poradzić, chodzi o to że nie mogę sie połączyć z gg. za każdym razem wyskakuje komunikat "Błąd połączenia (633):
Mam to samo. Jak temu zaradzić wcześniejsze porady mi nie pomogły ! Posiadam modem Huawei E220.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-01-17, 17:06 ]
Poprawa cytowania oraz pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-01-17, 17:05 przez ROOOCCCO, łącznie zmieniany 2 razy.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: pgoral »

A jaka sieć? Jaki system? Za mało danych podałeś. Napisz więcej. Czy z innego komputera się udaje?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: YaHooo »

ROOOCCCO jeszcze jedna sprawa. Wejdź w Opcje Internetowe w panelu sterowania. Na karcie Połączenia zaznacz opcję Nigdy nie wybieraj połączenia
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ROOOCCCO
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-17, 15:43
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: ROOOCCCO »

YaHooo pisze:Na karcie Połączenia zaznacz opcję Nigdy nie wybieraj połączenia
Ta opcja była już wybrana,internet mam w Playu,nie próbowałem na innym komputerze
Ostatnio zmieniony 2009-01-17, 17:19 przez ROOOCCCO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: Jaco »

A wcześniej działało? Sam net ci działa?
ROOOCCCO
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-17, 15:43
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: ROOOCCCO »

Tak net działa,bo właśnie piszę.Wcześniej nie miałem gg,Mam Windows Xp sp2,zainstalowałem Skype i działa normalnie nie ma żadnego problemu z połączeniem a GG błąd 633
Ostatnio zmieniony 2009-01-18, 12:00 przez ROOOCCCO, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: YaHooo »

ROOOCCCO pisze:Wcześniej nie miałem gg
Moim zdaniem to jest wina błędnej konfiguracji gg. Po prostu gg chce włączyć połączenie modemowe. Próbowałeś użyć innego klienta gg?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: Jaco »

Czy masz tak ustawione?
mieto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-17, 18:54
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: mieto »

ROOOCCCO pisze:Tak net działa,bo właśnie piszę.Wcześniej nie miałem gg,Mam windows Xp sp2
Coś mi mówi, że masz SP3...

[ Dodano: 2009-01-17, 19:05 ]
Blido pisze:
szwagier21 pisze:Jeżeli chodzi o torrenty to moja prędkość ściągania nie przekracza 20 kb.
Zapewne masz Windows XP z SP2. On ogranicza ilość jednoczesnych połączeń TCP/IP do 10. Użyj prostego narzędzia XP-AntiSpy. W menu "Opcje specjalne" znajduje się pozycja "Limit połączeń..." Wystarczy że ustawisz na 100 i będzie śmigało. Miałem kiedyś ten sam problem.
Nie mieszaj chłopakowi w głowie, bo on podatny na inne sugestie. Torrenty i GG, to dwie różne sprawy. Ściąga wolno, bo dopiero zaczął, a poza tym mało seedów.
Chłop ma kłopot z GG.
Jestem taki cwany, bo mu kompa robiłem, ale niestety nie mam na razie możliwości ustawić mu gg.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: Jaco »

mieto pisze:Coś mi mówi, że masz SP3...
A co to za różnica? Poprawnie zainstalowane GG + aktywne połączenie z netem i nie powinno być problemów. Oczywiście w firewallach dodane do wyjątków.
mieto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-17, 18:54
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: mieto »

Jaco pisze:[...]
A co to za różnica? Poprawnie zainstalowane GG + aktywne połączenie z netem i nie powinno być problemów. Oczywiście w firewallach dodane do wyjątków.
I tu cię mam!! roocoo firewall blokuje!!

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-01-17, 19:11 ]
Wycięcie zbędnego autocytatu.
Ostatnio zmieniony 2009-01-17, 19:10 przez mieto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: Jaco »

mieto pisze:I tu cię mam!! roocoo firewall blokuje!!
Mam Kasperskiego i jak zwiększyłem czułość programu pomimo że był dodany do wyjątków nawet w samym Kasperskim nie udało się połączyć :cfaniak:
ROOOCCCO
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-17, 15:43
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z gg i torrentami

Post autor: ROOOCCCO »

mieto pisze: I tu cię mam!! roocoo firewall blokuje!!
O to chodziło już wszystko ok !!! dziękuwa !!!

[ Dodano: 2009-01-20, 18:31 ]
Jaco pisze:Oczywiście w firewallach dodane do wyjątków.
dzięki bardzo pozdrawiam !!!
ODPOWIEDZ