Wymuszanie Hsdpa

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mati6808
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-02, 21:22
Lokalizacja: Che?mno

Wymuszanie Hsdpa

Post autor: mati6808 »

Witam

Posiadam internet blueconnect oraz modem huawei e220.
Chciałbym się dowiedzieć czy można wymusić aby łapało tylko internet Hsdpa.
Mam od 1-3 kresek w managerze i np jak gram po necie to skacze mi z hsdpa do umts co powoduje niemiłe skoki Pingu. Nie mam problemu z traceniem sygnału.
Jeżeli jest taka możliwość chciałbym tak skonfigurować modem aby odbierał tylko hsdpa czy to jest możliwe?


Szukałem podobnych wątków na forum lecz nie znalazłem jeżeli temat został poruszony to sorry jestem nowy na forum.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wymuszanie Hsdpa

Post autor: YaHooo »

mati6808 pisze:Mam od 1-3 kresek w managerze i np jak gram po necie to skacze mi z hsdpa do umts co powoduje niemiłe skoki Pingu.
Generalnie jest tak. Jak zeskok z HSDPA na UMTS następuje po pewnym czasie bezczynności to wszystko jest ok. Jak podczas przesyłu danych to wina może leżeć po stronie sieci, ewentualnie samego modemu.
mati6808 pisze:Jeżeli jest taka możliwość chciałbym tak skonfigurować modem aby odbierał tylko hsdpa czy to jest możliwe?
Niestety HSDPA jest rozwinięciem UMTS i samego nie da się wymusić. Można wymusić tylko UMTS. Jak będzie dostępne HSDPA to wtedy modem sam się przełączy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
AdamAlgeroth

Re: Wymuszanie Hsdpa

Post autor: AdamAlgeroth »

zainstaluj aplikację MDMA Mobile Data Monitoring Application nerve.org.za/mdma/
W aplikacji jest możliwość zaznaczenia 3G only.
ODPOWIEDZ