Iplus Problem z zasiegiem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mygot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-01-12, 22:41
Lokalizacja: kraków

Iplus Problem z zasiegiem

Post autor: mygot »

Witam posiadam IPlus i mieszkam w Krakowie co prawda na obrzeżach Krakowa, ale to ciągle Kraków :) Według mapek powinienem mieć zasięg HSDPA. W praktyce jest jednak inaczej. Mam pełen wachlarz zasięgów, tzn w 1 miejscu zasięg potrafi mi skakać od edge do HSDPA. Znalazłem obecnie miejsce gdzie waha się cały czas miedzy HSDPA(1 kreska) a 3g(również 1 kreska) i tu pojawia sie moje pytanie. Czy jest jakiś sposób aby ustabilizować zasięg, np przez wybór BTS? Czy możne muszę kopić antenę, jeśli tak to jaka :)

down:
Tak wiem lecz nie wiem która z podanych solucji zastosować ... Jestem zielony w tym temacie i wystarczy mi podpowiedz w jakim wątku mam szukać. Poza tym nie znalazłem podobnego problemu z tak skaczącym zasięgiem.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-01-12, 23:10 ]
Poprawa pisowni.
PS. jak odpowiadasz na następnego posta to nie edytuj poprzedniego posta, tylko napisz nowego.
Ostatnio zmieniony 2009-01-12, 23:08 przez mygot, łącznie zmieniany 2 razy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus Problem z zasiegiem

Post autor: ja.michal »

mygot, na wszystkie Twoje pytania są już odpowiedzi. Trochę wysiłku włóż i poszukaj. Masz :faq: dość dobrze rozbudowane i :szukaj: też działa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus Problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

mygot pisze:tzn w 1 miejscu zasięg potrafi mi skakać od edge do HSDPA.
Zatem w pierwszym kroku wymuś łączenie się po 3g. Jak to zrobić to już zależy od tego jaki masz modem/telefon oraz w jaki sposób łączysz się z internetem. Dial-up, oprogramowanie producenta/operatora.
mygot pisze:gdzie waha się cały czas miedzy HSDPA(1 kreska) a 3g(również 1 kreska)
To jest poprawne zachowanie się. Po prostu po pewnym czasie bezczynności modem przechodzi na UMTS (3g), jak zechcesz coś pobrać/wysłać to modem znowu przełącza się na HSDPA.
mygot pisze:Czy możne muszę kopić antenę, jeśli tak to jaka
Przy 1 kresce zawsze warto dołożyć dobrą antenkę. Nie mam tu na myśli jakiegoś wynalazku z Allegro, lecz porządną antenę panelową na pasmo UMTS z dobrej firmy jak Bestpartner.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
mygot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-01-12, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Iplus Problem z zasiegiem

Post autor: mygot »

Hmm przeskakiwanie tego zasięgu jest dla mnie problemem ponieważ podczas grania online kończy sie DC. Czy można jakoś to obejść ? Korzystam z modemu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus Problem z zasiegiem

Post autor: ja.michal »

mygot pisze:dla mnie problemem ponieważ podczas grania online kończy sie DC.
To oznaka, że mało danych leci i dlatego "zeskakuje" na UMTS.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus Problem z zasiegiem

Post autor: YaHooo »

mygot pisze:Czy można jakoś to obejść ?
Tak jak napisał ja.michal za mało danych leci. Jak chcesz to w tle możesz spróbować ustawić żeby z Wiersza Polecenia były stale wysyłane pingi o jakiejś wielkości.

Kod: Zaznacz cały

C:\WINDOWS\system32>ping onet.pl -t -l 50
U mnie już ciągłe pingowanie pakietem o wielkości 50bajtów nie powoduje spadku na UMTS. W Twoim modemie może być inaczej. Musisz się z tym pobawić.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ