Znikomy zasięg UMTS

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Znikomy zasięg UMTS

Post autor: dziobak99 »

Jeśli mówicie, że dwa razy większa to chyba tylko skrócę ten kabel i na tym się zakończy, bo połączenie jest stabilne, ale żeby nie było w przyszłości jakiś niespodzianek to lepiej żeby było mocniejsze.
Dla porównania na EDGU przedtem mp3 o wielkości 5mb ściągałem hmmm 10-15min, dzisiaj na UMTS klikłem na "zapisz", a ona w tym samym momencie była już ściągnięta, strony też pięknie chodzą, jak na neostradzie, mam rok już abonament, ale póki nie kupiłem noki n73 to nie wiedziałem że jest u mnie UMTS i się męczyłem na EDGU....;/
Dziękuje wszystkim za pomoc, to chyba tyle jeśli chodzi o ten temat:)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Znikomy zasięg UMTS

Post autor: YaHooo »

dziobak99 pisze:żeby nie było w przyszłości jakiś niespodzianek to lepiej żeby było mocniejsze.
Dokładnie. Czasem przy słabszej pogodzie możesz mieć problemy ze zrywaniem. A tak jest większa szansa na stabilne łącze nawet przy złych warunkach.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Znikomy zasięg UMTS

Post autor: dziobak99 »

Aha, jeszcze jedno pytanie, jak skrócę kabel to mogę normalnie zastosować tą samą końcówkę która była w zestawie, tylko przelutować, tak??
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Znikomy zasięg UMTS

Post autor: Patryk »

Jesli końcówka była clampowana (zakręcana),to owszem,tylko musisz dokładnie wykonać wszystko.
Jeżeli to złącze zaciskane,to trzeba obciąć i zacisnąć nowe.
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Znikomy zasięg UMTS

Post autor: dziobak99 »

To jest chyba zaciskane, tylko problem w tym, że nie mam nowego, skąd wziąć takie cudo;p??
ODPOWIEDZ