Jest szansa na UMTS

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marecki1331
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-01-04, 18:36
Lokalizacja: Słupsk/okolice

Jest szansa na UMTS

Post autor: marecki1331 »

Witam.Mieszkam w miejscowości Wiklino k/Słupska i mam dość Edga z Ery,czy istnieje możliwość złapania 3G?(PLAY,ewentualnie ERA).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jest szansa na UMTS

Post autor: YaHooo »

Na początku warto rozejrzeć się na mapce http://mapa.btsearch.pl/ Zobaczysz wtedy w jakiej odległości masz najbliższy działający nodeB. Przy większych odległościach ważne jest aby mieć widoczność optyczną z antenami BTS'a. Ważne żeby nie zasłaniał Ci go jakiś las. Jak już to zrobisz napisz jak się przedstawia sytuacja.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marecki1331
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-01-04, 18:36
Lokalizacja: Słupsk/okolice

Jest szansa na UMTS

Post autor: marecki1331 »

Sytuacja jest taka że BTSy ERY i PLAY są w Słupsku tj.10-11km od Wiklina,widoczności z nadajnikami brak(duża odległość,lasy).Wymuszając 3G w SEk800i przed blokiem łapię UMTS z ERY na kilka sekund,mam możliwość montażu anteny na dachu bloku na 2metrowym maszcie.(ok.12 metrów nad ziemią).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jest szansa na UMTS

Post autor: YaHooo »

marecki1331 pisze:Wymuszając 3G w SEk800i przed blokiem łapię UMTS z ERY na kilka sekund
Ważne jest żebyś mógł się zalogować. Dobrze by było przeprowadzić taki test. Wejdź tam gdzie miała by być antena i spróbuj się zalogować z telefonu do BTS'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jest szansa na UMTS

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze:spróbuj się zalogować z telefonu do BTS'a.
Najlepiej jakąś videorozmowę przeprowadzić (umts).
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jest szansa na UMTS

Post autor: ja.michal »

Ja nie masz do kogo zadzwonić to *7124 są wiadomości TVN24 w wideorozmowie. 1zł/min.
ODPOWIEDZ