Problem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lukasz1990
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-16, 11:30
Lokalizacja: Lubichowo

Problem

Post autor: Lukasz1990 »

Witam! Jestem nowy wiec prosze o wyrozumiałosc... Mam blueconnect'a i antene o takich parametrach
Parametry anteny:
Zysk: 9dBi
Pasmo:850-2100MHz
Polaryzacja:V
antena jest do GPRS , EDGE , UMTS i HSDPA. i przed paroma dniami z zasięgu EDGE weszło mi na UMTS i po pewnym czasie zanikło... dzis rano miałem HSDPA 50% zasięgu a teraz mam UMTS 0% zasięgu ale loguje sie do sieci i mam 3,6Mb/s czy strata zasięgu jest spowodowana tym ze w godzinach 8-23 wiecej ludzi jest zalogowanych do sieci i zasięg spada? Mieszkam koło lubichowa Woj. Pomorskie i antene mam skierowaną na skórcz wydaje mi sie ze zasięg łapie z jabłowa dlatego UMTS i HSDPA. myslicie ze jak podłącze o wiekszej mocy antene to mi zasięg złapie nawet w godzinach od 8-23? Dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem

Post autor: YaHooo »

Lukasz1990 pisze:Parametry anteny:
Raczej nie polecamy na naszym forum anten wielozakresowych.
Lukasz1990 pisze:dzis rano miałem HSDPA 50% zasięgu a teraz mam UMTS 0% zasięgu ale loguje sie do sieci i mam 3,6Mb/s
Ta prędkość nie ma znaczenia. Ważne jest jakie prędkości uzyskujesz podczas ściągania plików z internetu.
Lukasz1990 pisze:czy strata zasięgu jest spowodowana tym ze w godzinach 8-23 wiecej ludzi jest zalogowanych do sieci i zasięg spada?
Bardzo możliwe.
Lukasz1990 pisze:jak podłącze o wiekszej mocy antene to mi zasięg złapie nawet w godzinach od 8-23?
Niestety tego nikt Ci nie zagwarantuje. Ale można próbować z dobrą anteną panelową np. z Bestpartnera o zysku 11, lub 15 dBi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Lukasz1990
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-16, 11:30
Lokalizacja: Lubichowo

Re: Problem

Post autor: Lukasz1990 »

YaHooo pisze:Raczej nie polecamy na naszym forum anten wielozakresowych.
A czemu one są złe? jestem zielony dlatego sie pytam
YaHooo pisze:Ta prędkość nie ma znaczenia. Ważne jest jakie prędkości uzyskujesz podczas ściągania plików z internetu.
Jak miałem 50% zasięgu to sciągał z predkoscią 100kb/s a teraz jak mam zero to 20kb/s

YaHooo pisze:Niestety tego nikt Ci nie zagwarantuje. Ale można próbować z dobrą anteną panelową np. z Bestpartnera o zysku 11, lub 15 dBi.
cos takiego? http://allegro.pl/item519307233_bestpar ... m_333.html
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem

Post autor: YaHooo »

Lukasz1990 pisze:A czemu one są złe?
Mówimy, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Po prostu o wiele lepiej jest kupić antenę na samo pasmo UMTS, a nie bawić się w wielozakresowe. Będą lepiej odpasowane do modemu, Będzie miała większy zysk. Czyli będzie modem lepiej pracował oraz będzie miał większy sygnał.
Lukasz1990 pisze:Jak miałem 50% zasięgu to sciągał z predkoscią 100kb/s a teraz jak mam zero to 20kb/s
Czyli dość słabo jak na UMTS. Chyba, że pomyliłeś jednoski i miałeś na myśli 100kB/s.
Lukasz1990 pisze:cos takiego? http://allegro.pl/item519..._modem_333.html
Też nie. Bo na te pasmo anteny Yagi się nie nadają. Miałem na myśli taką antenkę panelową http://www.bestpartner.pl/index.php?art ... ategorie=9 albo tą 15dBi. To zależy jaką masz moc sygnały bez anteny.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Lukasz1990
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-16, 11:30
Lokalizacja: Lubichowo

Re: Problem

Post autor: Lukasz1990 »

Tak pomyliło mi sie z jednostaki. Jak odłącze antene tą co mam to mi znika UMTS i mam EDGE a jak podłącze antene to mam UMTS ale zasięg 0% i własnie mysle nad tą anteną co pokazałes w linku tylko tą 15dBi myslisz ze cos pomoze? zeby miec chociaz 50% zasięgu
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem

Post autor: YaHooo »

Lukasz1990 pisze:Tak pomyliło mi sie z jednostaki.
Czyli z całą pewnością warto inwestować w antenę :ok:
Lukasz1990 pisze:k odłącze antene tą co mam to mi znika UMTS i mam EDGE a jak podłącze antene to mam UMTS ale zasięg 0%
Rozumiem, ale możesz zmierzyć siłę sygnału bez anteny w dBm za pomocą programu <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> autorstwa naszego forumowego kolegi? Bo % to są bardzo niedokładnie i każdy program je inaczej wylicza.
Lukasz1990 pisze:własnie mysle nad tą anteną co pokazałes w linku tylko tą 15dBi myslisz ze cos pomoze? zeby miec chociaz 50% zasięgu
Myślę, że powinna Ci pomóc. To jest dość mocna antena, więc powinieneś spokojnie osiągnąć te 50%, a nawet więcej. Duża część ludzi mówi, że im ta antena poprawia sygnał do max.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Lukasz1990
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-16, 11:30
Lokalizacja: Lubichowo

Re: Problem

Post autor: Lukasz1990 »

Dziekuje za pomoc :) zainwestuje w antene i wtedy napisze co mi to dało :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem

Post autor: YaHooo »

Proszę bardzo :)

No i pochwal się na forum wynikami :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Lukasz1990
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-16, 11:30
Lokalizacja: Lubichowo

Re: Problem

Post autor: Lukasz1990 »

mam -109dBi, 2dBi tak pisze ale to nie mozliwe bo pokazuje mi ze nadajnnik z ktorego odbieram jest w kwidzyniu a to kawał drogi odemnie jak by nie patrzec :D
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem

Post autor: ja.michal »

Lukasz1990 pisze:mam -109dBi, 2dBi tak pisze ale to nie mozliwe bo pokazuje mi ze nadajnnik z ktorego odbieram jest w kwidzyniu a to kawał drogi odemnie jak by nie patrzec :D
Bardzo słaby sygnał. Możliwe, że to właśnie BTS z daleka. :)
Lukasz1990
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-16, 11:30
Lokalizacja: Lubichowo

Re: Problem

Post autor: Lukasz1990 »

No mozliwe ale teraz niby tez ma tak samo a chodzi owiele lepiej otwiera strony w bardzo szybkim tepie i sciąga tez ładnie pewnie dlatego bo mniej ludzi juz siedzi mam nadzieje ze jak kupie tą antene to mi sygnał sie zwiekszy
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem

Post autor: ja.michal »

Lukasz1990 pisze:mam nadzieje ze jak kupie tą antene to mi sygnał sie zwiekszy
Jakbym powiedział, że wielkość sygnału może być ta sama tylko, żeby jego jakość była lepsza. :)
ODPOWIEDZ