Jaka Antena do modemu Huawei E169

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: ja.michal »

Druga sprawa to Play. U niego tylko 2100MHz więc zakup wielozakresowej i tak mija się z celem. :)
Herki
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-01-24, 15:46
Lokalizacja: Nowiak

.

Post autor: Herki »

Witam
Ja mam takie pytanko. Kupiłem sobie huawei e169 i teraz mam taką akcje że strasznie mam słaby zasięg tylko jedną kreske. Używam iplus manager. Chcem kupić jakomś antene może być zew. lub wew. bez różnicy. Gdy się loguje to w okienku mi się pokazuje raz "3G" a raz "HSDPA" Internet mi chodzi strasznie powoli. Patrzyłem na allegro te anteny ale mówicie że na allegro straszna lipa jest kupować. Wiec kieruje się do was z pytaniem jaką antene kupić oczywiście żeby nie była za droga :D. A i jeszcze mam problem ponieważ mam limit 3 GB w iplusie a gdy jestes połączony do neta cały czas mi pokazuje że jakieś dane są wysyłane do neta i nie wiem dlaczego ;/ a mam wlączonego tylko Kasperkiego. Dlaczego tak jest??
Pozdrawiam
Dziekuje z góry za pomoc.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: ja.michal »

Herki pisze:Używam iplus manager.
Lepszym rozwiązaniem będzie Mobile Partner - manager Huawei. (w moim podpisie masz sterowniki i managery)
Herki pisze:Gdy się loguje to w okienku mi się pokazuje raz "3G" a raz "HSDPA"
3G pojawia się gdy nic nie robisz czy non stop przeskakuje z 3G na HSDPA i z powrotem?
Herki pisze:Wiec kieruje się do was z pytaniem jaką antene kupić oczywiście żeby nie była za droga :D
Zajrzyj do bestpartnera.
Najmniejsza i najtańsza antena na 2100MHz u nich.
http://www.bestpartner.pl/index.php?art ... ategorie=9

Do tego musisz mieć jeszcze kabel z wtykami SMB(n) [do E169] i N(m) [do anteny].
Herki
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-01-24, 15:46
Lokalizacja: Nowiak

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: Herki »

3G mam jak nie korzystam z neta a HsDpA jak otwieram przeglądarke.

I co po zakupie anteny mam nakierować ją w kierunku BTSA ??
Ponieważ jak patrzyłem mam tylko jeden Plusa i mam do niego około 1km tylko że ja mieszkam w takim dole troche.

A ta antena jest lepsza niż te ATK10/20
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: Patryk »

Herki pisze:tylko że ja mieszkam w takim dole troche.
No to trzeba wynieść antenę na maszt odpowiedniej wysokości.
To jedyne rozwiązanie.
Herki
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-01-24, 15:46
Lokalizacja: Nowiak

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: Herki »

http://www.bestpartner.pl/index.php?art ... tegorie=34

Niema troche tańszych tych kabli ?? ;/

A jeszcze mam takie pytanie jest taka możliwość bo nie jestem pewny czy BTS z którym się łącze to jest ten co piszą mi na stronie http://www.wieprz.net/bts/
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: Ufo atakuje »

Herki pisze: A jeszcze mam takie pytanie jest taka możliwość bo nie jestem pewny czy BTS z którym się łącze to jest ten co piszą mi na stronie http://www.wieprz.net/bts/
Jedyną pewną odpowiedź da ci komenda AT+CREG. Uzyskasz ją przez hyperterminal lub z innego oprogramowania np. Top_Netinfo http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557&start=0
Ostatnio zmieniony 2009-01-24, 21:30 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: Patryk »

Herki pisze: Niema troche tańszych tych kabli ?? ;/
Broń Boże nie kupuj kabli w Bestpartnerze !
Tańszych nie znajdziesz,ale za to lepsze,np.w Atelu czyt Dipolu.
Bestpartner stosuje tragiczne chińskie enki...
Herki
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-01-24, 15:46
Lokalizacja: Nowiak

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: Herki »

Patrzyłem kable na stronie http://www.atel.com.pl
ale po wielu poszkiwaniach nie znalazłem takiego kabla który bedzie pasował do tej anteny
paewel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-01-27, 18:12
Lokalizacja: ?om?a

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: paewel »

Jestem takze posiadaczem modemu autora tematu. Czy i dla mnie ten zestaw bylby odpowiedni?
- Antena PANEL MIDI 11 dBi 1900-2100 MHz (UMTS)
- Kabel RF5 7m z wtykami SMB(n) i N(m)
Skad mam wiedziec gdzie skierowac antene i jaka mam pewnosc ze bedzie to wszystko dzialalo? na mapie iplusa jestem na pograniczu zasiegu edge wewnatrz i edge zewnatrz
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: Jaco »

paewel pisze:Skad mam wiedziec gdzie skierowac antene i jaka mam pewnosc ze bedzie to wszystko dzialalo? na mapie iplusa jestem na pograniczu zasiegu edge wewnatrz i edge zewnatrz
Poczytaj w <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a> tematu jak wybrać antenę. Tam dowiesz się wszystkiego.
yagipol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-01-22, 22:45
Lokalizacja: ko?min

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: yagipol »

Witam, jeżeli ktoś ma zasięg edge to antena na 2100 nie zadziała. Bo to antena na hsdpa, a w plusie to raczej rzadkość. Tak więc do iplusa należy zastosować antenke na 900 lub 1800 mhz. Pozdrawiam podaj gg lub telefon, to doradzę jaką antenke i jak zamontować.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-01-28, 18:33 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 18:33 przez yagipol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: YaHooo »

yagipol pisze:Bo to antena na hsdpa, a w plusie to raczej rzadkość.
Sugerujesz, ze w Plusie jest mało HSDPA? Najpierw trzeba sprawdzić gdzie są jakie BTS'y korzystając z mapki http://mapa.btsearch.pl/ Dopiero wtedy można coś powiedzieć jaką antenkę trzeba :cwaniak:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Herki
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-01-24, 15:46
Lokalizacja: Nowiak

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: Herki »

Od nie dawna mam iplusa ale z tego co czytałem opinie innych użytkowników to w iplusie łatwiej jest znaleźć HSDPA niż EDGE
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 20:35 przez Herki, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: ja.michal »

Herki pisze:w iplusie łatwiej jest znaleźć HSDPA niż EDGE
No tak, ale to HSDPA chodzi jak EDGE. :rotfl:
Ale to tak na moim przykładzie i subiektywnie. ;)
Herki
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-01-24, 15:46
Lokalizacja: Nowiak

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: Herki »

No ja nie mialem styczności z EDGE :cry: moze jak pojade gdzieś na wieś to w tedy się przkonam jak to działa :]
adas84

Antena do Huawei 169 Play

Post autor: adas84 »

Witam. Jestem nową osobą na forum. Przeczytałem wszystkie posty i nadal nie uzyskałem odpowiedzi jaką antenę wybrać i czy jest to zadowalające rozwiązanie. Jaka jest różnica między proponowanymi przez was antenami (dookólna, logarytmiczna, panelowa). Wiem, że Play lata na 2100 i czy jak kupię antenę działającą na tym paśmie to będzie lepiej?? Ja mam problem z niskim sygnałem 2 czasami 3 kreski i przechodzi z połączenia HSDPA na WCDMA i niekiedy gubi połączenie ale się nie rozłącza. Może jest osoba, która miała podobny problem i wypróbowała jakieś anteny.Mieszkam w bloku na parterze i nie w swoim mieszkaniu więc zakładanie anteny na zewnątrz raczej nie wchodzi. Interesuje mnie również by to rozwiązanie było jak najtańsze:)
Może za dużo warunków ale liczę, że uda się dojść do jakiegoś kompromisu: :)
Pozdro!!!
adas84

Re: Jaka Antena do modemu Huawei E169

Post autor: adas84 »

W gwoli sprostowania. Powyższego posta. Z mapy btsów wynika, że wszystkie które znajdują się w pobliżu nadają 900Mhz i UMTS. najbliższy jest oddalony o około 1 - 1,5 km w linii prostej.
Czy taka antena zdała by egzamin??
Oto komentarz ze strony o tej antenie:"Posiadam modem Optiona GEO 201 oraz Antene GSM 17 dbi ERATO 1800-2100 ze złaczem NżAnteny :)

Zestawu używam 10km od anteny ery która dysponuje sygnałem HSDPA.
Pełnego zasięgu nie mam ale połączenie jest niezwykle stabilne pogoda nie ma nic do gadania :)

Download Speed: 1947 kbps (243.4 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 296 kbps (37 KB/sec transfer rate)"

Tylko podejrzewam, że taka końcówka nie będzie pasowała do Huawei E169.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ