który operator najlepszy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
albi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-05, 18:39
Lokalizacja: Warszawa

który operator najlepszy

Post autor: albi »

Mam pytanie. Orientuje sie ktoś, który z operatorów bedzie dawał najlepszy internet w Warszawie, okolicach i nie tylko. Słyszałem ze iPlus i Play są nie złe. Dużo jeżdzę po Warszawie i okolicach więc potrzebuje internetu który bedzie działał wszędzie i czy jest ewentualnie jakas możliwość żeby wzmocnić odbieranie internetu (np. jakaś antenka, program bądź inny modem) nie musi być tani.
Jeśli mógłby mi ktoś coś polecić. Która sieć, modem i ewentualnie jakieś dodatki
Ps. na modemach nie znam sie w ogóle
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: który operator najlepszy

Post autor: adixm »

Czyli stawiamy na jakość niekoniecznie najtańszym sposobem??
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: który operator najlepszy

Post autor: artureal »

Każdy operator udostępnia na okres próbny modem wraz z kartą i aktywacją, byś mógł sprawdzić zasięg - w razie, gdy stwierdzisz, że ci nie odpowiada, możesz zrezygnować za symboliczną opłatą i udać się do innego.
Żaden program nie zwiększy zasięgu; antena owszem, lecz ze względu na gabaryty i specyfikę GSM, nadaje się kuriozalnie bardziej do komputerów stacjonarnych: pytanie, czy chodzi ci o jeżdżenie po mieście z dostępem do sieci w każdym miejscu i czasie (zapomnij), czy o możliwość korzystania z internetu w wybranych punktach miasta (musisz sprawdzić sam). Żaden z operatorów komórkowych nie zagwarantuje ci zawsze i wszędzie zasięgu, nawet w Warszawie, jak sądzę :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: który operator najlepszy

Post autor: marens »

adixm pisze:Czyli stawiamy na jakość niekoniecznie najtańszym sposobem??
Zerknij na Orange, mają 30dniowy okres testowy.
NodeB Orange są zasilane światełkiem via TPSA
Akurat zasięg powinni mieć w okolicach Warszawy.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: który operator najlepszy

Post autor: adixm »

Jesli chodzi pod wzgledem jakości to słyszałem w Warszawie dużo dobrego o iPlusie ewentualnie Orange Free...pozostali operatorzy odpadaja:)
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: który operator najlepszy

Post autor: Boras »

pozostali operatorzy odpadaja:)
Ja bym do tych wymienionych operatorów dodał jeszcze Erę i Playa. Reszta odpada...
Przecież nie ma czegoś takiego jak lepszy czy gorszy operator, wszystko zależy od tego, który działa w danej okolicy najlepiej. Bez testowania strzelasz w ślepo.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: który operator najlepszy

Post autor: SQ08 »

Najepiej zakupić starter od każdego opertora i przetestować...Wyciąganie wniosków na sucho nie koniecznie się dobrze skonczy, a przed podpisaniem 2 albo 1 rocznej umowy dobrze wiedzieć na co się człowiek piszę.
Toretycznie Orange i Plus powinni najepsze prędkości oferować, ale w Nysie wj. Opolskie Era jest z HSDPA wraz z Orange najszybsza, Play działa dużo lepiej niż iPlus.
Wszędzie będzie inaczej.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Master Dragon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-01-26, 12:10
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: który operator najlepszy

Post autor: Master Dragon »

Korzystam z orange okolice Bielska-Białej. Lipa że szkoda co jeszcze w zeszłym roku to się dało z tego z korzystać. Mają tak przeładowane serwery, że choć masz zasięg to internet nie przekroczy 10kBs na edge.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-02-10, 11:59 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-02-10, 11:58 przez Master Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: który operator najlepszy

Post autor: marens »

Co osoba to inna opinia. Trzeba się kierować własnymi obserwacjami.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: który operator najlepszy

Post autor: ja.michal »

Master Dragon pisze:Mają tak przeładowane serwery, że choć masz zasięg to internet nie przekroczy 10kBs na edge.
To raczej nie serwery tylko BTS. ;)
marens pisze:Co osoba to inna opinia. Trzeba się kierować własnymi obserwacjami.
Dokładnie :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: który operator najlepszy

Post autor: YaHooo »

marens pisze:Trzeba się kierować własnymi obserwacjami.
Tak :) Trzeba samemu testować w swojej lokalizacji i można się wypowiadać tylko lokalnie, bo globalnie już jest nieco gorzej ocenić operatora.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: który operator najlepszy

Post autor: marens »

YaHooo pisze:globalnie już jest nieco gorzej ocenić operatora.
Za dużo czynników wpływających no ocenę jest.
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: który operator najlepszy

Post autor: artureal »

Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: który operator najlepszy

Post autor: krystianb »

artureal pisze:Dość obiektywne badanie:
Raczej kolejny opłacony test, ewentualnie wykonywany przez ludzi co kompletnie się nie znają, ale to dobrze przynajmniej play będzie miał mniej użytkowników :D (lepiej dla mnie)
Co do obiektywności, nie wiem jak takiego pinga oni play'owi zmierzyli.
Pod względem opóźnienia przesyłania danych najmniejsze zanotował PTK Centertel (256 ms - milisekund; jednostka równa jednej tysięcznej sekundy). Zaraz za nim znalazł się Polkomtel (282 ms), a na dalszych miejscach ? P4 (380 ms) i PTC (390 ms).
Chyba to dość nieumiejętnie robili (modem na hsdpa się nie przestawił bo do tego większej ilości danych niż ping w playu potrzeba, nawet jak się 1000b pinguje to i tak się nie przełączy), bo 380 to nawet na edge playa nie występuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: który operator najlepszy

Post autor: ja.michal »

Wygląda, że Plus już powoli się chwyta wszystkiego. Jakość świadczonych usług przez nich jest mówiąc łagodnie, nie najlepsza. Może i dożo NoteB, ale zasięg i prędkość :dobani:
Używam i Playa, i Orange (w WPmobi) i Ery (w Heyah) no i iPlusa na abonament i on wypada najgorzej niestety.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: który operator najlepszy

Post autor: Sundance_kid »

Zdjęcie i podpis iPlus modem :rotfl: To już mamy modemy plusowskie :rotfl:
Sama mam Plusa i narzekam. W godzinach popołudniowych czasami nie da się skorzystać. Miasteczko się rozwija a nadajników nie przybyło. Zapchane to jak diabli.

Poza tym jak można testować internet komórkowy pod kątem ogólnej oceny? Jak to w drugim pokoju może działać inaczej to jak można generalizować?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: który operator najlepszy

Post autor: Blido »

artureal pisze:Dość obiektywne badanie:
Prędkość internetu komórkowego w Polsce
To już n-ty test w którym zwycięża iPlus :] Jak już zauważyła Sundance_kid, to nie do pomyślenia jak można tak generalizować kwestię internetu mobilnego. iPlus najlepszy? To dlaczego w moim miescie wg UKE Plus ma tylko 3 NodeB-y, a wg. mnie jeden, bo zasięg nie obejmuje nawet całego miasta? Tymczasem Era obejmuje zasięgiem 3G całe miasto i jeszcze okoliczne miejscowości w promieniu kilku km. A w teście Era wypadła najgorzej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że gdzie indziej może być odwrotnie i to Era ma najmniej stacji.
Z kolei najlepszą średnią prędkością pobierania danych na zewnątrz pomieszczeń może pochwalić się PTK Centertel (792 kbit/s), a wewnątrz ? Polkomtel (890 kbit/s).
To już mnie rozwaliło :rotfl2: Jak to zmierzyli? Przeszli się po wszystkich domach w Polsce i zmierzyli prędkość? I jaki to wynik? Średnia? A gdzie moda i mediana, bo każda pani matematyczka wyśmiałaby taki wynik. Żartuję oczywiście, dobrze wiem jak to zmierzono - siedząc w redakcyjnym fotelu za biurkiem oraz na redakcyjnym parkingu. Zaraz kupię iPlusa, zamknę się w piwnicy i powołując się na ten artykuł złożę reklamację że nie mam tam prędkości 890kb/s. A poza tym jak to możliwe że Plus uzyskał większą prędkość w pomieszczeniu, niż Orange na zewnątrz, a mimo to Orange jest najlepszy? Skoro Plus wyprzedził Orange wewnątrz budynku to tym bardziej powinien wyprzedzić na zewnątrz. Chyba że panowie analitycy-lamerzy testując transfer Plusa na zewnątrz stanęli po przeciwnej stronie budynku, niż jest ulokowany NodeB. :rotfl:
Nie używam zazwyczaj tego typu zwrotów, ale oceniając pracę "analityków" mogę tylko napisać CS-owym stylem: żal.pl, pozdro&poćwicz :dobani:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: który operator najlepszy

Post autor: YaHooo »

Blido pisze:Nie używam zazwyczaj tego typu zwrotów, ale oceniając pracę "analityków" mogę tylko napisać CS-owym stylem: żal.pl, pozdro&poćwicz :dobani:
Zgadzam się z tym co piszesz. Według mojej opinii NIE możliwe jest określenie który operator jest najlepszy. Ile zespołów zrobi taki test tyle będzie wyników ;)

Opisanie tak różnorodnej rzeczy jaką jest internet komórkowy za pomocą jednej prędkości to jakieś wielkie nieporozumienie. To nie tak prosto. Ale widać redaktorzy tego nie rozumieją i na siłę próbują uprawiać swoją sztukę i przeprowadzać jakieś magiczne testy które w 90% nie mają nic wspólnego z rzeczywistością :dobani:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: który operator najlepszy

Post autor: artureal »

Ale żeście pojechali po Plusie, nie ma co :hyhy:
Badanie wydawało mi się dość obiektywne, bo pokrywało się z moimi spostrzeżeniami odnośnie różnych operatorów, z których usług miałem okazję korzystać na przestrzeni dwóch ostatnich lat.
Przy okazji: linkowana strona to tylko anons w Gazecie.pl (niestety nie udało mi się odnaleźć źródła), zatem nie sugerowałbym się zdjęciem modemu iPlusa: Audytel to poważna firma, która nie ryzykowałaby utraty swej wiarygodności dla paru groszy ze "sponsoringu".
Inna sprawa, że prezentowane dane są dla mnie trochę niejasne (zwłaszcza te pingi), ale wydawało mi się, że jestem po prostu za ciemny w tych sprawach. No i badanie dotyczy wyłącznie miast; poza nimi wyniki byłyby znacząco gorsze pod każdym względem, a zapewne i lider by się zmienił.
W każdym razie ja nie mogę na Plusa narzekać - transfer nie spada nigdy poniżej 1Mb, a nawet ostatnio rzadko zrywa połączenia (no ale mam hand-made antenę), bywało dużo gorzej.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: który operator najlepszy

Post autor: YaHooo »

artureal pisze:Ale żeście pojechali po Plusie, nie ma co :hyhy:
Ja miałem zastrzeżenia do tych co piszą takie teksty ;) Ja osobiście uważam, że u mnie w Białymstoku Plus też jest najlepszy. Ale z innymi operatorami to miałem styczność na zasadzie kilkugodzinnego korzystania. A Plusa mam od oko 1.5 roku. Ale mimo to widzę, że jakoś usług spadła nieco. Więc też nie jest tak pięknie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: który operator najlepszy

Post autor: artureal »

Pięknie byłoby, gdyby w dużych miastach transfer osiągał te 3.6Mb, nie wspominając już o teoretycznych 7.2. Te badania jasno wykazują, że operatorzy tzw. mobilnego internetu (a jakiż on mobilny? - z prędkością GPRS?) w reklamach piszą głupoty: w najlepszym razie przeciętnie umożliwiają ściąganie danych z prędkością w okolicach max 1Mb/s, i to zakładając raczej stacjonarne użytkowanie. Nawet mi się nie chce tego komentować.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-03-04, 20:28 ]
Poprawa pisowni. Na forum nie używany takich słów, nawet pod kropkami :nienie:
Ostatnio zmieniony 2009-03-04, 20:26 przez artureal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: który operator najlepszy

Post autor: YaHooo »

Tak masz dużo racji. To co piszą to są w większości przypadków bajki. Ale internet z prędkością GPRS jest w pełni mobilny ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: który operator najlepszy

Post autor: ja.michal »

Ja dziś do kumpla na WAT skoczyłem i zabrałem lapsa z Playem i Plusem.
BTS Playa masakra. Totalnie zapchany. Prędkość 3-4KB/s i non top zasięg skacze i zrywa. Z racji, że net u nich chodzi jak krew z nosa 3/4 akademików ma Playa i tak to wygląda.
Plusa za to nikt nie używa. Teścik koło 19.40-20.30 aż miło. 380-420KB/s stabilnie. :cwaniak: Upload 160-170KB/s. Pomiar na plikach 150-180MB. :cfaniak: BTS za oknem z 4 piętra 500m. Kawałek budynku go przysłaniało. Sierra Wather pokazywał full zasięg. :)
W akademikach iPlusa nikt nie używa bo za drogo i za mało. :]

Znów pokazuje się zasada, że internet komórkowy jest mocno zależny od wielu warunków w tym lokalizacji i obciążenia.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: który operator najlepszy

Post autor: Sundance_kid »

U mnie (Kębliny) Plus w godzinach popołudniowych delikatnie mówiąc masakra, ciągnie się z prędkością 1-2 kB/s a w Łodzi na chojnach od 10-20 korzystać się nie da. Mówie o GPRS/EDGE. Powlecze się z minutę i zastój.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: który operator najlepszy

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:internet komórkowy jest mocno zależny od wielu warunków w tym lokalizacji i obciążenia.
Dokładnie tak jest. Ale niestety część ludzi nie rozumie tego i już. Zamiast potestować samodzielnie różnych operatorów to potem żalą się na forum i szukają jakiejś deski ratunku.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: który operator najlepszy

Post autor: ja.michal »

No u mnie w domu HSPA próbuje działać, ale nie może bo wychodzi max 12KB/s. :]
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: który operator najlepszy

Post autor: artureal »

Sundance, zauważ, że w wynikach nie było mowy o EDGE/GPRS. To by dopiero była masakra!
Ostatnio zmieniony 2009-03-04, 22:50 przez artureal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomaszmadaj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-02-23, 12:05
Lokalizacja: Jarocin

Re: który operator najlepszy

Post autor: tomaszmadaj »

ja.michal pisze:iPlusa na abonament i on wypada najgorzej niestety.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100% :] Od zeszłego tygodnia testuje Play z modemem huawei E169. Działa całkiem nieźle, ale do wyciągnięcia wniosków co do jakości świadczenia usług trzeba poczekać.
Pozdrawiam, Tomek
___________________________________________
"Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce- znajdzie powód"
corleone878787
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2009-02-06, 22:29
Lokalizacja: lublin

Re: który operator najlepszy

Post autor: corleone878787 »

Jeżeli ktoś zamierza korzystać z internetu w jednym miejscu lub jednej okolicy to może sprawdzić jaki nadajnik jest najbliżej i na tej podstawie wybrać operatora.
Jeżeli ktoś zamierza korzystać z internetu w wielu miejscach może wybrać rozwiązanie na kartę i gdy traci już zasięg swojej ulubionej sieci to można kupić starter innego operatora, który ma akurat lepszy zasięg. Oczywiście niezbędny modem bez simloka.
ODPOWIEDZ