Zamknięty wątek

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cjanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-08, 16:51
Lokalizacja: Tychy

Zamknięty wątek

Post autor: cjanek »

Kapłani tajemnej wiedzy bezprzewodowego internetu wyżalili się że na forum pojawił się zieleniec i zporoponował skonfigurowanie neta w 2 krokach, podczas gdy oni w całej swojej mądrości zawsze robili to w 14L:)
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=152873#152873
Pozdrawiam moderatorze szanowny - proszę się o moje rachunki nie martwić i zgłębiać tajniki bezprzewodowych kabli:)

Z szacuneczkiem
paszczak

Re: Zamknięty wątek

Post autor: paszczak »

Prośba do admina / moderatora: zróbcie jak w tytule, please :cfaniak:
cjanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-08, 16:51
Lokalizacja: Tychy

Re: Zamknięty wątek

Post autor: cjanek »

paszczak pisze:Prośba do admina / moderatora: zróbcie jak w tytule, please :cfaniak:
Tak zrób, bo przecież prawda jest tylko jedna i nasza:)))))
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamknięty wątek

Post autor: zDaleKi »

cjanek pisze:proszę się o moje rachunki nie martwić
Nikt się nie martwi o Twoje rachunki. Martwimy się o rachunki innych użytkowników.
O CSD możesz poczytać tu: >Klik do Wiki< Skoro u nas na forum tego nie znalazłeś.
Cytuję zatem za Wiki: "opłata pobierana jest więc za czas w którym połączenie jest aktywne, a nie za faktycznie przesłana ilość danych."
cjanek pisze:pojawił się zieleniec i zporoponował skonfigurowanie neta w 2 krokach
Można to zrobić jednym krokiem, instalując <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zamknięty wątek

Post autor: YaHooo »

cjanek pisze:na forum pojawił się zieleniec i zporoponował skonfigurowanie neta w 2 krokach, podczas gdy oni w całej swojej mądrości zawsze robili to w 14L:)
Czy my mamy coś przeciwko nowym na forum? Nie. Ale jak widzimy, że istnieje niebezpieczeństwo tego, że z Twojej konfiguracji wyjdą wielkie rachunki to zwracamy Ci uwagę oraz innym użytkownikom. Zapewne przeczytałeś to co Ci BliSki napisał. Więc wiesz, że jak przypadkiem nie będzie możliwości połączenia poprzez APN (co się wbrew pozorom często zdarza, że modem się nie może połączyć) to Twoja konfiguracja połączy się po CSD. A nawet w przypadku iPlus Managera się na naszym forum zaleca utworzenie nowego profilu i wyłączenie łączenia po CSD w przypadku braku możliwości nawiązania połączenia przez APN.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Zamknięty wątek

Post autor: Jaco »

cjanek pisze:skonfigurowanie neta w 2 krokach, podczas gdy oni w całej swojej mądrości zawsze robili to w 14L:)
I użyłeś do tego aplikacji a ja robię to bez niej :P
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamknięty wątek

Post autor: zDaleKi »

Jaco pisze:użyłeś do tego aplikacji a ja robię to bez niej
Dokładnie tak. To tak jak zamiast samemu wymienić koło w samochodzie dzwoni się po serwis :hyhy:
Mamy zamiast 14 kroków tylko dwa :cfaniak:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Zamknięty wątek

Post autor: Sundance_kid »

Najpewniej z tej konfiguracji nic nie wyjdzie aczkolwiek jak będzie nadgorliwy user i znajdzie numer do CSD to nie będzie już tak ciekawie.
A na marginesie ja wole zrobić 14 kroków i wiedzieć, że jest dobrze a nie dwa które mogą mnie do runy finansowej sprowadzić.
cjanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-08, 16:51
Lokalizacja: Tychy

Re: Zamknięty wątek

Post autor: cjanek »

Sundance_kid pisze: A na marginesie ja wole zrobić 14 kroków i wiedzieć, że jest dobrze a nie dwa które mogą mnie do runy finansowej sprowadzić.
Jak ktoś zrobi tak jak napisałem to zapłaci tyle ile trzeba.
Ja płace po bożemu 45 zł i nie mam żadnych kłopotów.

Wydaje mi się za to, że fakt, iż ktoś jest stałym bywalcem forum, nie upoważnia go do obrażania nowych uczestników forum. Szczególnie (jak się okazuje) że nie ja bzdury pisałem.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Zamknięty wątek

Post autor: Jaco »

Gdybyś nie miał zaznaczonej opcji ,,Domyślne APN,, ,,Internet,, inaczej byś rozmawiał z nami. :]
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Zamknięty wątek

Post autor: Sundance_kid »

cjanek sorka dałeś pół konfigurację CSD. Nie neguje Twoich dobrych chęci ale doczytaj jeszcze trochę i potem pisz.
cjanek pisze:Szczególnie (jak się okazuje) że nie ja bzdury pisałem.
Nie ty pierwszy nie ostatni. Każdy czasem z taką bzdurą wyleci że najlepiej to się zapaść pod ziemie i udawać, że jakies włamanie na konto było, że to nie ja pisałam/em ;)
Wydaje mi się za to, że fakt, iż ktoś jest stałym bywalcem forum, nie upoważnia go do obrażania nowych uczestników forum
A kto tu kogo obraża? Rozwiniesz to?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zamknięty wątek

Post autor: YaHooo »

cjanek pisze:Szczególnie (jak się okazuje) że nie ja bzdury pisałem.
Więc podaj konkretnie co masz na myśli, kto pisał bzdury. A nie jakieś ogólniki.
Sundance_kid pisze:Rozwiniesz to?
O to samo się pytam.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Zamknięty wątek

Post autor: Blido »

cjanek pisze:nie ja bzdury pisałem.
cjanek, bez obrazy, ale kto zatem pisał? Bo przeczytałem cały twój poradnik http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=152873 i widzę że polecasz tam czytelnikom łaczyc się przez coś-jak-CSD (bo CSD to nawet nie było) i wpisywać jakieś hasła z sufitu. Udało Ci się połączyć tylko dlatego że zapomniałeś zmienić APN (na screenie wyraźnie widać pole Łącz domyslnie przez: APN Internet.
Jaco pisze:Gdybyś nie miał zaznaczonej opcji ,,Domyślne APN,, ,,Internet,, inaczej byś rozmawiał z nami. :]
Jeśli miałeś na myśli dodatkowe opłaty za CSD, to raczej by nie rozmawiał. Bo w Play Online nie działa CSD ;) . Co najwyżej uzalałby się że net nie działa.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Zamknięty wątek

Post autor: Jaco »

Blido pisze:w Play Online nie działa CSD
No to wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zamknięty wątek

Post autor: YaHooo »

Blido pisze:polecasz tam czytelnikom łaczyc się przez coś-jak-CSD (bo CSD to nawet nie było)
Żeby połączyć się po CSD trzeba wpisać konkretny numer, nawet nie pamiętam jaki to był numer dla Plusa. Ale to nie jest numer telefonu karty SIM w modemie :)
Blido pisze:w Play Online nie działa CSD ;)
Czyli widać, że w Play coś takiego nie szkodzi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zamknięty wątek

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:nawet nie pamiętam jaki to był numer dla Plusa
Internet: 123 lub +48601100123
WAP: 234 lub +48601100234

EDIT
Uwaga! Za połączenia przez te numery jest opłata za czas połączenia a nie przesłane dane. Niejest to wliczone w żaden abonament.
Proponuję nie sprawdzać. :)
Ostatnio zmieniony 2009-03-22, 13:38 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zamknięty wątek

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Żeby połączyć się po CSD trzeba wpisać konkretny numer, nawet nie pamiętam jaki to był numer dla Plusa. Ale to nie jest numer telefonu karty SIM w modemie
Ale jak ktoś ma poczte głosową i autoconnect ustawi to równie dobra tragedia będzie. Oczywiście w sieci innej niż play, tu chyba wszelkie połączenia głosowe w tym CSD są zablokowane.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zamknięty wątek

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Internet: 123 lub +48601100123
WAP: 234 lub +48601100234
Czyli widać, że to nie jest żaden numer telefonu karty SIM.
krystianb pisze:Ale jak ktoś ma poczte głosową i autoconnect ustawi to równie dobra tragedia będzie.
Też racja. Tylko modem będzie próbował nawiązać transmisję danych(?) na czyjś numer za pomocą komendy ATD numer (ze średnikiem albo bez, tego nie wiem). I nawet nie wiem jak to by zadziałało.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ