Play był i znikł.

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
balbina1
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2008-09-24, 20:13
Lokalizacja: Podlaskie

Play był i znikł.

Post autor: balbina1 »

Witam. Jak w temacie. W mojej miejscowości, tj. Łapy woj. Podlaskie jeszcze 3 miesiące temu na mapce był zasięg playa 3G (sam widziałem). Teraz go nie ma. Dzwoniłem na infolinie a paniusia twierdzi mi z uporem maniaka że tego zasięgu nigdy nie było. O co w tym chodzi? Na stronie BTsearch też jest, w wykazie uke też jest :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play był i znikł.

Post autor: krystianb »

Znikł pewnie tylko z mapy, bo fizycznie jest, tylko że im może nadajniki nie wyrabiają to usuneli z mapy. Trzeba wziąć telefon 3g i empirycznie sprawdzić.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play był i znikł.

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Znikł pewnie tylko z mapy
Pewnie mają jakieś problemy z wyjściem na świat i temu oficjalnie już go nie ma. Bo jak jest na mapce to musi działać np. Play Online na kartę. A tak może, ale nie musi. Pewnie jak rozwiążą kłopoty to wróci już na stałe zasięg na mapkę.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Play był i znikł.

Post autor: Ufo atakuje »

balbina1 pisze:Dzwoniłem na infolinie a paniusia twierdzi mi z uporem maniaka że tego zasięgu nigdy nie było. O co w tym chodzi? Na stronie BTsearch też jest, w wykazie uke też jest :)
Według ich pracowników Play nie ma nigdzie internetu. ;) W ogóle z nimi nie rozmawiaj tylko weź telefon 3g i sprawdź osobiście
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Play był i znikł.

Post autor: Tomek7 »

witam mam podobny problem tylko z orange ,normalnie to nie mogeę się zalogować do bts-a 3g a ostatnio odkryłem ze jak wejdę na to górkę 20m od domu i położe tel po jakis 10 min telefon ma zasięg 3 g 2-3kreski na 5 ,normalnie mogę dzwonić do btsa mam 12 km z widocznością ooptyczną :hyhy: a jak wezmę wysukiwanie wybiorę orange 3g to bedzie się łączyło i łaczyło i guzik wybiera stacje z 3 km :]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play był i znikł.

Post autor: YaHooo »

tomok7 pisze:normalnie mogę dzwonić do btsa mam 12 km z widocznością ooptyczną
Temu, że jest widoczność optyczna.
tomok7 pisze:bedzie się łączyło i łaczyło i guzik wybiera stacje z 3 km
Bo ta stacja ma o wiele silniejszy sygnał niż ta bardziej odległa od Ciebie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Ronnie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-03, 02:26
Lokalizacja: U?

Re: Play był i znikł.

Post autor: Ronnie »

Zabawna sytuacja. Nie dziwi Was, że to Polska i takie sytuacje to normalka w tym kraju?
Awatar użytkownika
balbina1
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2008-09-24, 20:13
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Play był i znikł.

Post autor: balbina1 »

Play w Łapach znowu jest( Oczywiście na ich mapce). Ciekawe czy na stałe :D ?
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
neopl
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2008-08-30, 18:47
Lokalizacja: Dolny Slask Zlotniki

Re: Play był i znikł.

Post autor: neopl »

A ja mam pytanie troche z innej beczki czy mozna okreslic dopiero postawiony BTS z czego jest??
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Play był i znikł.

Post autor: Blido »

neopl pisze:czy mozna okreslic dopiero postawiony BTS z czego jest??
W sensie jakiego operatora? Owszem, można poszukać na spisie UKE: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text
Chyba że operator się pospieszył i postawił BTS zanim jeszcze otrzymał zezwolenie, ale w przypadku nowych masztów rzadko to się zdarza. Taka sytuacja zdarza się zwykle kiedy operator montuje nowy BTS/NodeB na juz istniejącym maszcie.
ODPOWIEDZ