huawei e 169 + ATK 20. Jak ustawić?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Orzech446
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-12, 21:40
Lokalizacja: Ropczyce

huawei e 169 + ATK 20. Jak ustawić?

Post autor: Orzech446 »

Witam. Mój problem pojawił się jakieś 3 tyg. temu. Mieszkam w okolicy Ropczyc na podkarpaciu. Do najbliższego bts-a mam kilka km. więc z zasięgiem z początku nie było problemu. Niestety nagle coś się zepsuło. po lekturze forum doszłem do wniosku że warto zakupić antenę kierunkową. Zdecydowałem się na ATK 20 produkcji "dipola". I tu pojawia się problem. Fakt antena polepszyła zasięg (95% w Topnetinfo ) ale moje problemy nie znikneły. Może ktoś mi doradzić jak skutecznie ustawić taką antenę.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e 169 + ATK 20. Jak ustawić?

Post autor: YaHooo »

Orzech446 pisze:z zasięgiem z początku nie było problemu. Niestety nagle coś się zepsuło
Może to są jakieś prace przy BTS'ie i temu tak się dzieje? A masz może gdzieś dalej jakiś inny BTS? Spróbuj na niego wykierować antenę i zobaczyć jak tam będzie działać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Orzech446
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-12, 21:40
Lokalizacja: Ropczyce

Re: huawei e 169 + ATK 20. Jak ustawić?

Post autor: Orzech446 »

wykierowałem na inny nadajnik, ale niestety bez większych rezultatów. Antena działa, komputer po formacie, pozostaje tylko sam modem. Może to w nim tkwi przyczyna :zdziwko:
wielkie dzięki za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: huawei e 169 + ATK 20. Jak ustawić?

Post autor: Blido »

Orzech446 pisze:Mój problem pojawił się jakieś 3 tyg. temu.
A można wiedzieć jaki to problem? Bo nigdzie się nie doczytałem ;) . Zakładam że z transferem\pingami\stabilnością połączenia?
Orzech446 pisze:komputer po formacie
Po całkowitym formacie? Tzn. sformatowaniu partycji z systemem i ponownym jego zainstalowaniu? Nie zrozum mnie źle, nie próbuję zrobić z Ciebie totalnej lamy, ale tyle już razy miałem do czynienia z ludźmi którzy za "format" lub reinstall uznawali włożenie płyty z XP do napędu i kliknięcie opcji "Instaluj System" w menu autorunu, ze wolę zapytać ;) . Jeśli skorzystałes tylko z tego drugiego rozwiązania to cały syf nadal zalega w systemie. Skorzystaj z jakiejś dystrybucji Linuxa (polecam Ubuntu) i zobacz czy pod nim problem również występuje. Internet pod Linuxem z natury działa znacznie lepiej. Nie musisz od razu instalować Linuxa, możesz chociażby odpalić z LiveCD.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: huawei e 169 + ATK 20. Jak ustawić?

Post autor: Sundance_kid »

Orzech446 sprecyzuj bardziej swój problem. A próbowałeś z innym modemem lub telefonem? To by dało jako takie wykluczenie modemu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e 169 + ATK 20. Jak ustawić?

Post autor: YaHooo »

Orzech446 pisze:Może to w nim tkwi przyczyna
Zatem aby to zdabać powinieneś przejechać się z modemem w takie miejsce, aby korzystać z innego BTS'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Orzech446
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-12, 21:40
Lokalizacja: Ropczyce

Re: huawei e 169 + ATK 20. Jak ustawić?

Post autor: Orzech446 »

system jest całkiem świeży. Na początku podejrzewałem jakiś wirus, albo błąd w rejestrze, więc sformatowałem partycję na której mam XP i wgrałem nowy system, sterowniki, antyvira i dopiero na końcu zainstalowałem modem. Popróbuje jeszcze z telefonem (czeka mnie lektura jak skonfigurować SE)i lapkiem.
dzieki za sugestie :ok:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: huawei e 169 + ATK 20. Jak ustawić?

Post autor: YaHooo »

Orzech446 zatem czekamy na rezultaty i będziemy dalej myśleć :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ