[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2011-06-30, 19:03 ]
Archiwum wątku Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

End EDIT by BliSki.

A dałoby się może tak zrobić żeby program wykonał komendę np. ATD*155# (sprawdzanie stanu konta w sieci PLAY ONLINE na kartę), ATD*124*# (sprawdzanie stanu konta w sieci ORANGE Free na kartę), tak żeby można było zobaczyć komendę zwrotną np. "+CUSD: 2,"Stan Konta:: PLN10,20.". Też dobra by była możliwość wpisania 14-cyfrowego kodu z doładowaniem dla odpowiedniego kodu, kod w PLAY ONLINE na kartę wygląda tak: *100*kod doładowujący#, lub *100*# i komenda zwrotna z menu wyboru opcji. Widzę funkcję tak tak: odpalamy buttona któwy wykona kod [ATD*100*wyskakujące okno do wpisania 14cyfrowego kodu#] no i jakiś sposób na zobaczenie komendy zwrotnej.
Ostatnio zmieniony 2011-06-30, 18:19 przez Pamoart, łącznie zmieniany 4 razy.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Pamoart pisze:A dałoby się może tak zrobić żeby program wykonał komendę np. ATD*155# (sprawdzanie stanu konta w sieci PLAY ONLINE na kartę), ATD*124*# (sprawdzanie stanu konta w sieci ORANGE Free na kartę), tak żeby można było zobaczyć komendę zwrotną np. "+CUSD: 2,"Stan Konta:: PLN10,20.".
Ale przecież to wszystko jest!
W menu SMS masz pozycję "USSD" - to jest właśnie wysłanie tych poleceń.
W dodatku wybierasz sobie operatora i wyświetla Ci się lista poleceń USSD obsługiwanych przez danego operatora!
Krzysztof
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

W menu SMS masz pozycję "USSD" -]
A ja się przez cały czas zastanawiałem co to te SMSy USSD, myślałem że to jakiś odpowiednik SMSa pojawiającego się od razu na ekranie albo coś w tym stylu.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Pamoart pisze:A ja się przez cały czas zastanawiałem co to te SMSy USSD, myślałem że to jakiś odpowiednik SMSa pojawiającego się od razu na ekranie albo coś w tym stylu.
Chyba faktycznie bardziej intuicyjna by była nazwa "Wiadomości" dla tej pozycji menu.

Dodane:
A jeszcze lepsza byłaby nazwa "SMS/USSD" - wtedy chyba każdy by się domyślił, czego tam można szukać.
Krzysztof
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

Chris-Kr pisze:Chyba faktycznie bardziej intuicyjna by była nazwa "Wiadomości" dla tej pozycji menu.

Dodane:
A jeszcze lepsza byłaby nazwa "SMS/USSD" - wtedy chyba każdy by się domyślił, czego tam można szukać.
Po przetestowaniu, myślę jednak że najbardziej odpowiadałaby mi osobna opcja doładowanie konta, gdzie wyskoczyłoby mi okno do wpisania 14cyfrowego kodu ze zdrapki. Natomiast stan konta najchętniej bym wyświetlił obok stanu baterii, lub także jako osobny przycisk powiązany np, z przyciskiem rozłączenia, z możliwością np. zapisania/wyświetlania ostatniego stanu obok innych statystyk.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-04-16, 08:54 ]
Poprawa cytatów.
Ostatnio zmieniony 2009-04-16, 07:54 przez Pamoart, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Pamoart pisze: Po przetestowaniu, myślę jednak że najbardziej odpowiadałaby mi osobna opcja doładowanie konta, gdzie wyskoczyłoby mi okno do wpisania 14cyfrowego kodu ze zdrapki.
Widzę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)
Nie zapominaj jednak, że TNI jest programem uniwersalnym, do użytku w sieciach różnych operatorów i że u każdego operatora te kody mogą być inne!
A takich bajerów jakich Ty oczekujesz, to nie oferują nawet programy dostarczane przez operatorów, a dedykowane do pracy tylko w jednej sieci!
Powiem więcej: chyba żaden ze znanych mi programów do obsługi połączeń nie obsługuje wysyłania dowolnych komend USSD, a przynajmniej ja sobie takiego programu nie przypominam.
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Chris-Kr pisze:SMS/USSD
Dzięki Chris-Kr, tak będzie.
Pamoart pisze:najbardziej odpowiadałaby mi osobna opcja doładowanie konta, gdzie wyskoczyłoby mi okno do wpisania 14cyfrowego kodu ze zdrapki
Tak, tylko to spowodowałoby rozbicie USSD na wiele części a tym samym i mniejszą przejrzystość. W tej chwili kody USSD moim zdaniem są uniwersalne i w jednym miejscu co ułatwia korzystanie z nich. Należy <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> pod uwagę jeszcze to że nie ma standardów, każdy operator ma inne kody.
Pamoart pisze:stan konta najchętniej bym wyświetlił obok stanu baterii
Tego nie zrobię z paru przyczyn:
1. Nieraz długa odpowiedź na wysłany kod.
2. Każdy operator ma inne kody, schematy odpowiedzi.
3. Nie chcę aby program generował sztuczny ruch w sieci, kody są na żądanie.
4. Niektóre modemy nie obsługują USSD.
5. Nie spotkałem się z zastosowaniem USSD przy abonamentach, np. iPlus.
6. Na odpowiedź nieraz trzeba dłuższą chwilę poczekać a to co chwila wstrzymywało by pracę programu - inne zadania.
7. Nie aktualizowanie co chwila sprawiało by że wyświetlane dane były by nieaktualne.

PS. Widzę że Chris-Kr już odpowiedział za co mu dziękuję :) Post ten w takim razie będzie uzupełnieniem :)
Ostatnio zmieniony 2009-04-15, 23:41 przez janek222, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam
Janek
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

Chris-Kr pisze:Nie zapominaj jednak, że TNI jest programem uniwersalnym, do użytku w sieciach różnych operatorów i że u każdego operatora te kody mogą być inne!
Jasne, ale tych kodów nie ma za wiele [kody] poza tym, wystarczyłaby opcja w menu umożliwiająca wpisanie kodu przy konfiguracji, tak jak musimy skonfigurować APN czy inne opcje, natomiast dla użytkowników nieposiadających limitów możliwość wyłączenia.
A takich bajerów jakich Ty oczekujesz, to nie oferują nawet programy dostarczane przez operatorów, a dedykowane do pracy tylko w jednej sieci!
Domyślam się że dlatego rośnie zainteresowanie programem TNI.
Powiem więcej: chyba żaden ze znanych mi programów do obsługi połączeń nie obsługuje wysyłania dowolnych komend USSD, a przynajmniej ja sobie takiego programu nie przypominam.
Niestety jest taki niewygodny program zwany hyperterminalem.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-04-16, 08:54 ]
Poprawa cytatów.
Ostatnio zmieniony 2009-04-16, 07:54 przez Pamoart, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Pamoart pisze:wystarczyłaby opcja w menu umożliwiająca wpisanie kodu przy konfiguracji, tak jak musimy skonfigurować APN czy inne opcje
To by dodatkowo utrudniło - zagmatwało konfigurację. Inne minusy tego rozwiązania znajdują się w moim poście nad twoim. W USSD już są wpisane kody z opisami - nic nie trzeba dodatkowo uzupełniać, no może poza kodami doładowującymi.

[ Dodano: 2009-04-16, 00:51 ]
Pamoart pisze:niewygodny program zwany hyperterminalem
Nie chcę krytykować innych rozwiązań ale to moim zdaniem jest wyjątkowo niewygodne.
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Pamoart pisze: Jasne, ale tych kodów nie ma za wiele [kody]
Nie ma za wiele?
U mnie jest 37 kodów tylko samych polskich operatorów, do tego jeszcze dochodzą kody operatorów zagranicznych, z których usług zdarzyło mi się skorzystać. Ponadto jest funkcja zapamiętywania nowych kodów wprowadzonych przez użytkownika. *)
poza tym, wystarczyłaby opcja w menu umożliwiająca wpisanie kodu przy konfiguracji, tak jak musimy skonfigurować APN czy inne opcje
Opcja wpisywania kodów podczas konfiguracji jest niepotrzebna, bo tylko jeszcze bardziej skomplikowałaby konfiguracje programu, a program posiada już "zaszyte" te 37 kodów polskich operatorów.
Niestety jest taki niewygodny program zwany hyperterminalem.
Więc życzę powodzenia w jego używaniu ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------
*) Jest prośba do Janka:
Wyjaśnienia wymaga sprawa zapamiętywania nowych kodów, wprowadzonych przez użytkownika.
Jeszcze latem zeszłego roku program zapamiętywał kody USSD wprowadzone i wysłane przez użytkownika. Wygląda na to, że z którąś wersją programu ta funkcja przestała działać, dawniej wprowadzone przeze mnie kody gdzieś zniknęły i teraz widzę tylko kody dostarczone wraz z programem.
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Chris-Kr pisze:Wyjaśnienia wymaga sprawa zapamiętywania nowych kodów, wprowadzonych przez użytkownika.
Oj wydaje mi się że tego nie było ale to mało ważne bo dorobienie edycji nie jest jakimś problemem. Poniższa wersja zawiera zmiany w SMS/USSD.

UWAGA!!! Tylko dla tych co nie używają programu antywirusowego NOD (wyświetlane są fałszywe komunikaty o wirusie):
wersja 3.30.3 test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:Oj wydaje mi się że tego nie było
Pamiętam, że gdy byłem w lecie w Chorwacji, to TNI pamietał mi kody USSD chorwackiego operatora HT-Mobile. Ale jest bardzo możliwe, że Ty mi wówczas te kody po prostu dodałeś do kolejnej wersji programu, bo coś na ten temat to myśmy wówczas korespondowali.
Krzysztof
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: djlusiak »

Program jest super, a co do dodatkowych możliwości jakie mogłby zawierać to choćby odczytywanie wiadomości CB. Tylko nie wiem czy są do tego jakieś komendy AT więc nie potrafię pomóc
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

djlusiak pisze:Program jest super, a co do dodatkowych możliwości jakie mogłby zawierać to choćby odczytywanie wiadomości CB.
Mógłbyś sprecyzować, co masz na myśli?
Bo chyba nie CB radio?
Krzysztof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Chris-Kr pisze:Mógłbyś sprecyzować, co masz na myśli?
Pewnie koledze chodziło o CBM (Cellular Broadcast Messages), a więc wiadomości sieciowe.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

djlusiak pisze:Program jest super
Dzięki :)
djlusiak pisze:co do dodatkowych możliwości jakie mógłby zawierać to choćby odczytywanie wiadomości CB
Mógłbyś to szczegółowo opisać:
1. Jaki operator?
2. Które dokładnie wiadomości?
3. Jaki modem?
4. Jak sprawdzić te wiadomości w inny sposób aby była pewność że one na pewno przychodzą i nie są wyświetlane?
5. Czy na pewno jest to komuś potrzebne?

Bez konkretów nie będę w stanie nic zrobić a i z nimi może być problem. CBM z tego co pamiętam mogą być specyficzne dla każdego producenta modemów. I tak np. chyba dla Huawei kiedyś dorobiłem wyłączanie takich komunikatów bo ktoś miał ich za dużo:
Ustawienia -> SMS -> Nie powiadamiaj o komunikatach CBM, CMT, CDSI.
A może masz zaznaczone nie powiadamianie o komunikatach albo odznaczone:
Ustawienia -> SMS -> Powiadamiaj o nowych SMSach...

Nie jestem pewien np. czy wiadomości SMS "Flash" na niektórych modemach nie przychodziły jako CBM. Chyba na niektórych w ogóle jest problem z ich dochodzeniem. U mnie przychodzą jako SMS.
Chris-Kr pisze:Mógłbyś sprecyzować, co masz na myśli? Bo chyba nie CB radio?
O to mnie nie proś ;) Taka funkcjonalność chwilowo nie jest przewidywana :)
YaHooo pisze:Pewnie koledze chodziło o CBM (Cellular Broadcast Messages)
Pewnie tak, niestety nie podał szczegółów.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

janek222 pisze:Chyba na niektórych w ogóle jest problem z ich dochodzeniem.
Z tego co wiem to niektóre modemy nie obsługują tej klasy wiadomości SMS. Ale które to modemy niestety nie pamiętam. Wiem za to, że z mojego Huawei'a można wysłać taką wiadomość ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: djlusiak »

Ja niestety też nie wiem czy wszystkie to obsługują. A co do kanału to oczywiście kanał 50 , ewent. opcja wyboru kanałów. Ale marzyć to sobie można, naprawdę nie wiem jakimi komendami AT odczytywać wiadomości CB(M) , ja korzystam z Optiona i przynajmniej dla mnie najlepiej by było żeby z tych urządzeń dałoby się odczytywać owe wiadomości. Zorientuję się w temacie ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

djlusiak a masz zaznaczone te opcje o ktorych wspominał janek222? Bo to już jest zaimplementowane w programie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.31 beta.
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany związane z technologiami bezprzewodowymi:
1. Po najechaniu kursorem myszy na CID pojawia się "dymek" w którym można odczytać CID GSM z sektorem w postaci heksadecymalnej. Jeżeli modem podaje CID 3G (dotyczy to np. niektórych modeli modemów firmy Huawei) to wyświetli się on dodatkowo w postaci heksadecymalnej i dziesiętnej.
2. Zmieniono kod programu pod względem komunikacji AT co może wpłynąć na zmniejszenie ilości niekompatybilnych urządzeń.
3. Zmodyfikowano wysyłanie kodów USSD, np. można już dodawać własne.
4. Umożliwiono korzystanie ze starszych Globetrotterów w których wymuszony został tryb NDIS.
5. Umożliwiono w trybie NDIS korzystanie z uniwersalnego APN (internet) z pustym loginem i hasłem (wcześniej mogły być problemy).
6. Dodano wyświetlanie katalogu programu: Ustawienia -> Inne -> Katalog programu.

Inne zmiany (mogące przydać się użytkownikom a niezwiązane bezpośrednio z głównymi funkcjami programu):
1. W okno główne programu -> menu górne -> Pliki dodano Poi - navi. TT, CoPilot (ov2). Można tam np. sprawdzić lokalizację punktu Poi, edytować go. Moduł nie został jeszcze dobrze przetestowany.
2. W okno główne programu -> menu górne -> Internet dodano Czas co umożliwia odczyt czasu z internetu z różnych serwerów a także synchronizację czasu w komputerze z pobranym. Niestety czasami (nie zawsze) u mnie funkcję blokuje firewall co uniemożliwia pobranie czasu.

PS. Na pewno o kilku zmianach zapomniałem...
Podziękowania dla Chrisa-Kr za sugestie i testy.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: djlusiak »

Ja jeszcze zadam odpowiedzi na 5 pytań od janek222, a więc:
1. Orange PL
2. CBM ( ale to już wynika ze wcześniejszych wypowiedzi )
3. Jak widać po lewo czyli Option Icon 225
4. ???
5. Przyda się tym, którzy nie wiedzą skąd mają zasięg, a choćby do poprawy ( ja jestem w takiej sytuacji że w wykazie najbliższego BTS-a nie ma )

A skoro już o tych BTSach, to ja mam propozycję do autora, a mianowicie żeby w Ustawieniach dla BTS dostępne były dość szczegółowe informacje o danej stacji bazowej czyli sektory, częstotliwość itp. ( tak, żeby można było np. dodać BTS do wykazu, przyda się nie tylko mnie )
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

djlusiak pisze:żeby można było np. dodać BTS do wykazu, przyda się nie tylko mnie
BTSy do wykazu dodaje się tu: http://www.btsearch.pl/dodaj.php
Apel do użytkowników:
Dodajcie swoje BTSy bo w tej chwili trochę brakuje, wielu się dziwi że nie znalazło swojego a sami nie dodają.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: djlusiak »

byłbym głupi gdybym o tym zapomniał... i dodałem, nawet dwa razy, ale nowego wpisu mimo aktualizacji nie ma. Piszą na stronie, że muszą to zweryfikować. Ciekawe jak to robią, przyjeżdżają na miejsce, sprawdzają w siedzibie telefonii komórkowej czy jak. Mimo wszystko przyłączam się do prośby autora Top_netinfo bo mimo iż plik xls zajmuje 4MB to braki są, szczególnie tyczy się to wsi
Ostatnio zmieniony 2009-04-21, 18:58 przez djlusiak, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

djlusiak pisze:Piszą na stronie, że muszą to zweryfikować. Ciekawe jak to robią, przyjeżdżają na miejsce, sprawdzają w siedzibie telefonii komórkowej czy jak.
A pytałeś się ich? http://www.btsearch.pl/kontakt.php
djlusiak pisze:Mimo wszystko przyłączam się do prośby autora Top_netinfo bo mimo iż plik xls zajmuje 4MB to braki są, szczególnie tyczy się to wsi
Zawsze możesz edytować plik btsearch.xls w Excelu tylko moim zdaniem mija się to z celem.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: djlusiak »

Pytałem to się pytali o CID bo w (sąsiednim Różanie) jest taki sam (1494) i czy nie ma dodatkowej cyferki. Ale nie ma a LAC jest inny. Próbowałem edytować w Excelu ale za dużo tego :roll:
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

djlusiak pisze:Pytałem to się pytali o CID bo w (sąsiednim Różanie) jest taki sam (1494) i czy nie ma dodatkowej cyferki. Ale nie ma a LAC jest inny.
Podaj wszystko co podaje Ci Top_NetInfo, zarówno w głównym oknie, jak i zawartość "dymka", to sprawdzimy co jest z tą dodatkowa cyferką ;)
Próbowałem edytować w Excelu ale za dużo tego
Do tego trzeba mieć naprawdę mocnego kompa.
Ja mam Core 2 Duo z 2 GB RAM-u i samo otwarcie tej bazy pod Open Office trwa chyba ze 2 minuty!
Krzysztof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Chris-Kr pisze:Ja mam Core 2 Duo z 2 GB RAM-u i samo otwarcie tej bazy pod Open Office trwa chyba ze 2 minuty!
U mnie plik bazy danych btsearch ważący około 3MB, zawierający 14486 wpisów uruchamia się około 8s. Głównie przez skanowanie antywirusem. Office 2000, C2D 1600MHz, 1GB RAM, Win XP...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

YaHooo pisze:U mnie plik bazy danych btsearch ważący około 3MB, zawierający 14486 wpisów uruchamia się około 8s. Głównie przez skanowanie antywirusem.
Niestety, OO jest znacznie wolniejszy w tej materii.
Plik btsearch.xls z dnia 9-4-2009 ważący 4 MB, zawierający 19099 rekordów, otwierał mi się 1m 23s, w czym niewątpliwie też swój udział miał antywirus.
Krzysztof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Chris-Kr pisze:Niestety, OO jest znacznie wolniejszy w tej materii.
Taka prawda. Temu wolę wydać pieniądze na coś szybszego.
Chris-Kr pisze:w czym niewątpliwie też swój udział miał antywirus.
Myślę, że dość duży udział, ale tego wyłączyć się nie da. BTW moja baza jest sprzed około 10 miesięcy, wiec się rozrosła dość mocno :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: djlusiak »

Skorzystam z usługi użytkownika Chris-Kr, zatem poniżej zamieszczam kawałek screenshota:

Obrazek

[ Dodano: 2009-04-22, 17:43 ]
Przepraszam za kłopot, ale problem już rozwiązałem. Potrzebowałem czasu.
Więcej o tym w wątku Monitorowanie BTS
Zablokowany