iPlus vs Orange - co jest lepsze?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
neokant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-05-12, 05:06
Lokalizacja: białystok

iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: neokant »

Witam,

Zastanawiam się nad mobilnym internetem w iPlus albo Orange :)
Dotychczas interesowała mnie oferta w Orange (mam tel. komórkowy w tej sieci) ale zmieniłem zdanie jeżeli zobaczyłem, że iPlus oferuje 3GB danych za 75zł/miesiąc, a Orange tylko 1,5GB za 60zł :)

Zapytania:

1. Czy to prawda, że iPlus oferuje internet 3GB za 75zł/miesiąc?
2. Czy jest możliwość skorzystania z iPlusa na tzw. próbę bez żadnych dodatkowych opłat?
3. Słyszałem, że w iPlusie jeżeli np. przekroczę 3GB to mogę doładować np. pakiet 1024 MB za 25zł ? Czy to prawda? Link: http://www.iplus.pl/indywidualni-potrze ... sferu.html Czy jest coś takiego w Orange?
4. Rozumiem, że jeżeli w iPlusie mam 3GB i będę miał na swoim koncie wykorzystane np. 2GB to transfer, prędkość mi się nie zmniejszy? Zmniejszy się tylko wtedy jeżeli przekroczę np. 3GB zgadza się? Nie ważne ile danych wykorzystam czy 2GB czy 20MB, transfer, szybkość będzie taka sama i to nie ma znaczenia? Wiem, że tak jest w orange :)
5. Na jaki okres min. można podpisać umowę w iPlusie, 12 miesięcy?
6. Rozumiem, że tak jak Orange, iPlus oferuje dostęp do internetu z prędkością do 7,2 Mb/s oraz technologie HSPA/HSDPA/HSUPA?
7. Czy iPlus oferuje modemy z technologią HSUPA?
8. Czy Orange oraz iPlus posiada jakiś panel administracyjny w którym mogę kontrolować miesięczny pakiet GB, ile wykorzystanych itp. ewentualnie sprawdzać to jakoś telefonicznie?
9. Jak jest z zasięgiem w iPlusie? Czy jest lepszy od Orange? Czy zasięg jest podobny i nie ma to znaczenia?
10. Czy są tutaj użytkownicy, którzy korzystają z iPlusa? Jaki macie taki średni transfer, prędkość jeżeli np. ściągacie coś z rapidshare.com o godz. 11:00 czy o 2:00 w nocy? :) Wiem, że to zależy od warunków, obciążenia sieci czy odległości od BTS'a, ale chciałbym wiedzieć tak średnio mniej więcej :) Czy prędkość jest gorsza od Orange?

Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: Sundance_kid »

neokant pisze:2. Czy jest możliwość skorzystania z iPlusa na tzw. próbę bez żadnych dodatkowych opłat?
Raczej nie ale jeśli masz abonament w Plusie to możesz aktywować iPlusa i zrezygnowac kiedy chcesz. Modemem jest wtedy Twój telefon.
neokant pisze:Rozumiem, że tak jak Orange, iPlus oferuje dostęp do internetu z prędkością do 7,2 Mb/s oraz technologie HSPA/HSDPA/HSUPA?
W teorii tak w praktyce to różnie bywa.
neokant pisze:Rozumiem, że jeżeli w iPlusie mam 3GB i będę miał na swoim koncie wykorzystane np. 2GB to transfer, prędkość mi się nie zmniejszy? Zmniejszy się tylko wtedy jeżeli przekroczę np. 3GB zgadza się?
Drugi raz pytasz o to samo. Będzie działał teoretycznie tak samo. Nie biorę tutaj pod uwagę przeciążenia nadajnika bo od tego bardzo duzo zalezy. Ale w kwestii limitowej dopóki nie przekroczysz to prędkośc się nie zmniejszy. I nie jest powiedziane, że równo po przekroczeniu tego Ci przytną.
neokant pisze:3. Słyszałem, że w iPlusie jeżeli np. przekroczę 3GB to mogę doładować np. pakiet 1024 MB za 25zł ? Czy to prawda? Link: http://www.iplus.pl/indyw...-transferu.html Czy jest coś takiego w Orange?
Nie ma w Orange. Tylko Plus i Play oferują coś takiego.
Awatar użytkownika
lukkil
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-06-19, 06:49
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: lukkil »

Bierz Iplusa - moim zdaniem lepsza opcja. Jak przytna to bierzesz sobie 1GB za 25zł i jedziesz dalej :)
neokant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-05-12, 05:06
Lokalizacja: białystok

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: neokant »

Sundance_kid pisze:neokant napisał/a:
2. Czy jest możliwość skorzystania z iPlusa na tzw. próbę bez żadnych dodatkowych opłat?

Raczej nie ale jeśli masz abonament w Plusie to możesz aktywować iPlusa i zrezygnowac kiedy chcesz. Modemem jest wtedy Twój telefon.
Chyba jest taka możliwość. Zobacz tutaj: http://www.iplus.pl/firmy-promocje-wez-na-probe.html :)
lukkil pisze:Bierz Iplusa - moim zdaniem lepsza opcja. Jak przytna to bierzesz sobie 1GB za 25zł i jedziesz dalej :)
Zgadza się, jest to dobre rozwiązanie :)
lukkil, Ty korzystasz z iPlusa?
Awatar użytkownika
lukkil
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-06-19, 06:49
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: lukkil »

neokant, tak mam iPlusa i nie narzekam. Wyciagam 3.6mb/s na Huawei E870. BTS oddalony o 15KM :hyhy:

Zeby nie bylo limitow to dla mnie oferta iPlusa bylaby rewelacyjna.

Teraz chce skorzystac z okazji i zerwac umowe bo mam 3GB/75zł i biore Wimax od Netii.

No chyba ze zaproponuja mi no limits za rozsadna cene :cwaniak:
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: viktor »

neokant pisze: 9. Jak jest z zasięgiem w iPlusie? Czy jest lepszy od Orange? Czy zasięg jest podobny i nie ma to znaczenia?
Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć bo w rożnych regionach kraju bywa z tym różnie i jest uwarunkowane od wielu czynników. W miejscu w którym mieszkam jest dostępny Plus 3G bo Orange nie ma prawie wcale a i telefony w Orange mają tak zwane "martwe strefy" Mam iPlus 3GB 75zł stosuję do tego antenę zewnętrzną Panel 8 3G/UMTS odległość od BTS do 6km. Plik 100mb.gts ściągany z www.noc.gts.pl o godzinie 9:15 prędkość 444,9KB/s
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: bob »

neokant, w Warszawie z tego co wiele osób pisze na forum Orange jest bardzo kiepskie.
neokant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-05-12, 05:06
Lokalizacja: białystok

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: neokant »

lukkil pisze:neokant, tak mam iPlusa i nie narzekam. Wyciagam 3.6mb/s na Huawei E870. BTS oddalony o 15KM :hyhy:
To Twój max. transfer jaki wyciągnąłeś? :)
A tak średnio jaki masz? wymieniając w różnych godzinach :)

lukkil pisze:Teraz chce skorzystac z okazji i zerwac umowe bo mam 3GB/75zł i biore Wimax od Netii.

No chyba ze zaproponuja mi no limits za rozsadna cene :cwaniak:
Sporo ściągasz, skoro 3GB Ci nie wystarcza, ale z takim transferem to się nawet nie dziwię, sam bym ściągał hehe :) zawsze można doładować - to jest duża zaleta i dziwię się, że tego nie zrobili w orange :)

Posiadasz ten modem http://www.iplus.pl/indywidualni-modemy ... 2-mbs.html ? :)

viktor, a jaki masz modem?

[ Dodano: 2009-05-15, 09:54 ]
bob, często jeżdżę Warszawa-Białystok i zależy mi na dobrym zasięgu w Białymstoku i w Warszawie :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: bob »

bob, często jeżdżę Warszawa-Białystok i zależy mi na dobrym zasięgu w Białymstoku i w Warszawie
Nie mam doświadczenia z Orange w tym regionie ale wychodzi (na forum) na to, że ta sieć lepiej działa w południowej Polsce. :niepewny:
Awatar użytkownika
lukkil
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-06-19, 06:49
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: lukkil »

neokant pisze:To Twój max. transfer jaki wyciągnąłeś? :)
A tak średnio jaki masz? wymieniając w różnych godzinach :)
kiedy nie załącze jakiś test to mam te 3.6mb/s - najmniej bylo ok 3.2mb/s. Nie zauwazylem zadnych zmulen, zamulen, wysokich pingow w szczycie jak ma to miejsce na Play Online u mojej dziewczyny w centrum Grodziska a zasiag ma HSDPA Play'a. ;)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-05-15, 10:31 ]
Wycięcie autocytatu.
Ostatnio zmieniony 2009-05-15, 09:30 przez lukkil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: YaHooo »

neokant pisze:bob, często jeżdżę Warszawa-Białystok i zależy mi na dobrym zasięgu w Białymstoku i w Warszawie
No to może ja się wypowiem co do Orange oraz Plusa w Białymstoku. Ja w centrum miasta w Plusie wczoraj osiągnąłem 200kB/s. Ale wieczorami ostatnio jest straszna kicha. EDGE się wiesza, tak samo 3g. Orange ma około 10nodeB, zaś Plus około 25. Testowałem jakiś czas temu Orange i totalna porażka :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
neokant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-05-12, 05:06
Lokalizacja: białystok

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: neokant »

lukkil, a miałeś jakieś problemy z modemem Huawei E870 ? Mam tutaj na myśli: problemy z zasięgiem, częste rozłączanie się, słabe transfery/prędkości itp. ? :)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: adixm »

U mnie z kolei jest odwrotnie jakosc Orange Free jest wrecz powalajaca, moze tez z tego wzgledu ze jest duzo wiecej bts'ow Orange, a Plus nie ma nawet edge tutaj...to juz lepiej wypada Play z ktorego teraz na próbe korzystam:)Slyszalem ze ogolnie na Slasku jakosc Orange wypada duzo bardziej obiecujaco...W Warszawie podobno słyszalem z kolei ze Plus powala wszystkich rywali na kolana(ogolnie w najwiekszych miastach w Polsce)m natomiast w mniejszych miastach juz tak dobrze to nie wygląda:(
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: Sundance_kid »

neokant pisze:
Chyba jest taka możliwość. Zobacz tutaj: http://www.iplus.pl/firmy...z-na-probe.html :)
To jest oferta dla firm. Nie wspominałes o takiej więc była przekonana, że mówimy o umowie na osobę prywatna.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: krystianb »

Dla prywatnych przecież tez jest promocja http://iplus.pl/indywidualni-promocje-wez-na-probe.html 7dni próbowania.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
neokant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-05-12, 05:06
Lokalizacja: białystok

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: neokant »

Sundance_kid, dzwoniłem przed chwilą do plus gsm - mogę testować 7 dni :)
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: viktor »

neokant pisze: viktor, a jaki masz modem?
Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam stosuję modem Huawei E 169 z wejściem antenowym i na USB
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Awatar użytkownika
lukkil
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-06-19, 06:49
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus vs Orange - co jest lepsze?

Post autor: lukkil »

neokant pisze:lukkil, a miałeś jakieś problemy z modemem Huawei E870 ? Mam tutaj na myśli: problemy z zasięgiem, częste rozłączanie się, słabe transfery/prędkości itp. ? :)
Żadnych problemów, wszystko pięknie działa :)
Jeśli masz słaby zasięg to każdy modem będzie zrywał połączenie - ja dokupiłem antene i mam 3/4 zasięgu HSPDA/HSUPA.
Ostatnio zmieniony 2009-05-18, 13:43 przez lukkil, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ