U740 + antena => internet PLAY po 23.00

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cityboy
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2009-06-24, 09:50
Lokalizacja: Huta Dłutowska

U740 + antena => internet PLAY po 23.00

Post autor: cityboy »

Witam wszystkich...
Stało się .. kupiłem modem Merlin U740, antenę w DIPOLU Antena 13 dBi
I wykupiłem internet w PLAYu

Sytuacja wygląda następująco. Zainstalowałem modem w lapku ( bez anteny odbierał tylko na zewnątrz i to nie wszędzie ) wkopałem maszt (3-4m) i założyłem w/w antenę nakierowałem na najbliższe miasto ( Pabianice) i odpaliłem... Hurra połączył się w środku domu... ale problem jest taki że aby posiedzieć na necie to dopiero po 23.00 wcześniej nie da się siedzieć ( strony otwierają się tak wolno że... mogę zrobić herbatę, wypić ją ... oczywiście chłodną... wysikać ją a strona dopiero się załaduje ( lub nie).

Moje pytanie..
1.Czy to normalne ??? ze net działa tylko po 23.00
2.Jak sprawdzić na jakiego BTSa jestem nakierowany?
3.Czy może sprawdzić najpierw z jakiego nadajnika łapie mi sygnał telefon kom. i potem przestawić antenę ? jeśli tak to jak to sprawdzić...
Bawiłem się programikiem Top_netinfo i nie wiem czy mam dobrze go ustawionego.
Nie mogę włączyć funkcji Komunikacja AT bo wywala mi że modem zwrócił nieprawidłową odpowiedź ... czy coś w podobie ( zmieniałem porty w zakładce i nic nie dało).
4.Jak włączyć To AT ? aby pokazywał mi podczas połączenia moc sygnału?
Może jeszcze jakiś inny sposób ???

Pozdrawiam wszystkich czytających....
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: U740 + antena => internet PLAY po 23.00

Post autor: YaHooo »

cityboy pisze:Czy to normalne ??? ze net działa tylko po 23.00
Jeśli BTS jest mocno obciążony (a objawy na to wskazują) to jest takie zachowanie normalne.
cityboy pisze:Jak sprawdzić na jakiego BTSa jestem nakierowany?
LAC oraz CID stacji odczytasz za pomocą <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> Na stronie http://btsearch.org/ masz spis BTS'ów wraz z lokalizacjami.
cityboy pisze:Może jeszcze jakiś inny sposób ???
Z tego co wynika, to powinieneś bezpośrednio użyć <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38083#38083">»HyperTerminal«</a> oraz komend:

Kod: Zaznacz cały

AT+CREG=2
AT+CREG?
W ich wyniku dostaniesz LAC oraz CID stacji z którą jesteś połączony.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
cityboy
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2009-06-24, 09:50
Lokalizacja: Huta Dłutowska

Re: U740 + antena => internet PLAY po 23.00

Post autor: cityboy »

Zrobiłem tak jak napisałeś ... i co otrzymałem....
Wyszło mi że łączę się z nadajnikami postawionymi na terenie Łodzi .... są one oddalone o jakieś 10km dalej od tych w Pabianicach.
Jak to działa ??? spodziewałem się ze sygnał będzie odbierany z bliższego BTSa a tu figa.. ciągnę z dalszego ...

Jest szansa aby łączył się z bliżej położonym?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: U740 + antena => internet PLAY po 23.00

Post autor: YaHooo »

cityboy pisze:Jest szansa aby łączył się z bliżej położonym?
Ten bliżej położony może być zasłonięty jakimiś drzewami, lub innymi przeszkodami. Więc w takim razie najlepiej by było jakbyś zaopatrzył się w antenę kierunkową. To jest jedyna możliwość wyboru BTS'a z którym się modem łączy. Po ptosru trzeba tak ją ustawić aby modem łączył się z wybranym BTS'em oraz miał maksymalną siłę sygnału.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ