Pytanie związane z limitem w blueconnect.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aandrzejj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-01, 15:46
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: aandrzejj »

Witam,

Od roku jestem "szczęsliwym" użytkownikiem usługu blueconnect. W poprzednim miesiącu pierwszy raz przekoroczyłem ten sławny limit danych. Z radości przyjąłem nowy miesiąc, odpaliłem komputer a transfer tak samo wolny jak po przekroczeniu limitu :/

I stąd sie narodziło moje pytane, ile czasu trwa zwracanie pełnej prędkości przez operatora po rozpoczęciu nowego okresu rozliczeniowego? Czytałem, że potrafią nałożyć limit prędkości nawet po kilku dniach, czy tak samo jest z jego zdejmowaniem?


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: wojteks »

aandrzejj pisze:ile czasu trwa zwracanie pełnej prędkości przez operatora po rozpoczęciu nowego okresu rozliczeniowego?
Powinno być natychmiast. Czy jesteś pewny że masz okres rozliczeniowy równy początkowi miesiąca a nie np. 10 każdego miesiaca?
Nie pomagam na PW!
aandrzejj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-01, 15:46
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: aandrzejj »

Szczerze to nie mam pojęcia :)
Internet jest firmowy, ja tylko dostałem karte i modem. Nie wiem nic na temat rozliczeń, ale wydaje mi się że od początku mieisiąca. Wyliczyłyem to mniej wiecej w ten sposób:
Limit się wyczerpał 25 Lipca,
od 15 lipca do 25 lipa ściągnąłem ok 1 GB,
caly limit wynosi 2 GB,

Czyli wychodzi na to że miedzy 10 a 15 lipca musiałbym zużyc 1GB co jest raczej nie możliwe bo wtedy jeszcze korzystałem tylko z EDGE i stron typu "onet lajt" czy "gazeta.mobi" i czasem z poczty.
Modrak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-26, 17:50
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: Modrak »

Miałem przez 2 lata BC :nienie: - zmieniłem na Play-a :ok:
Wygląda to tak:
W pierwszym dniu nowego okresu rozliczenia przywracany jest normalny transfer. Ale może to być o godzinie 00,01...albo o 15,00 albo 17,23... " Era to olewa " , możesz pisac dzwonić do BOK-u, otrzymasz standardowa odpowiedź.
Ale bywa tak : w trakcie miesiąca mimo braku przekroczenia limitu transfer siada ..... techniczne problemy...po telefonie , e-mail-u za 2 dni wróci , i tak w kółko .....
masz abonament jesteś Ich .... tylko promocja złapac klienta... :brawa:
aandrzejj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-01, 15:46
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: aandrzejj »

Też chętnie bym zmienił BC na coś innego, ale to nie moja decyzja, firma taki dała i musze się z tym pogodzić. Ważne że nic za to nie płace :ok:

Zobaczymy, dzisiaj poczekam a jak do jutra nie oddadzą to będe sie awanturaował, chociaż "Era to olewa" :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: YaHooo »

aandrzejj pisze:Limit się wyczerpał 25 Lipca,
od 15 lipca do 25 lipa ściągnąłem ok 1 GB
A nie, to tak nie działa.

Najlepiej będzie jak sobie zapamiętasz kiedy przywrócą Ci prędkość. I wtedy masz 100% pewności kiedy zaczyna się okres rozliczeniowy.

Co więcej możesz zainstalować sobie któryś z programów <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=6047" target="_blank">»NetMetery«</a> i wtedy będziesz mógł dokładniej kontrolować stan limitu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: Blido »

aandrzejj pisze:Czytałem, że potrafią nałożyć limit prędkości nawet po kilku dniach, czy tak samo jest z jego zdejmowaniem?
Mi limit zdejmują zawsze z kilkugodzinnym opóźnieniem, nigdy dokładnie po północy. Zazwyczaj dzieje się to nad ranem, choć raz zwlekali aż do godziny 13. A żeby było zabawnie, cały transfer od rozpoczęcia nowego okresu rozliczeniowego jest liczony do nowego limitu, nawet jeśli wciąż jest nałożone ograniczenie prędkości :]
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: DJ1910 »

Nieźle Era ma gdzieś klientów z tego widać...No ale to normalne dla tej firmy, z W3 najgorzej chyba być w Erze.

No ale za dużo tych danych w czasie założonego kagańca nie tkniesz :P 2kB/s to maksimum 7,2 megaBajta danych w czasie godziny :P Co nie zmienia faktu że nie powinni tak robic.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: krystianb »

DJ1910 pisze:7,2 megaBajta
7,2 Megabita/s = ~0,9 Mebajata/s
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: DJ1910 »

krystianb pisze:
DJ1910 pisze:7,2 megaBajta
7,2 Megabita/s = ~0,9 Mebajata/s
Nie zrozumiales mnie.

Gdy masz przycinke w Erze, to masz 2kB/s...w ciagu minuty masz 2*60 kB danych, czyli 120kB...w ciagu godziny masz 60*120kB, czyli 7200kB danych przy równym transferze i ciaglym ssaniem.

Studenta informatyki 5 już roku nie trzeba na prawde uczyc jednostek ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: Jo_gurt »

DJ1910 pisze:7200kB
Tylko to nie jest 7,2MB tylko coś bliżej 7,03 ;)
aandrzejj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-01, 15:46
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: aandrzejj »

Ja mam teraz tak między 4kB/s a 6kB/s. Zaczynam się zastanawiać czy z obcięciem prędkości nie zgrała się jakaś awaria modemu, wiele on już w swoim życiu przeszedł więc wszystko jest możliwe.
Dzisiaj przyglądałem się lampce na modemie. I zauważyłem że, podczas czuwania, czyli jak nie pobieram nic z sieci, nie ładuje stron itp to mrygra "szybko 4 razy" czyli tak jak jest na pełnej prędkości, a gdy zaczynam wczytywać jakąś strone to 4 szybkie zamieniają się w dwa wolne. To jest normalny objaw przy zmniejszeniu prędkości czy mogło się coś uszkodzić?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: krystianb »

Wygląda tak jakby z braku porządnego zasilania się przełączał na samo 3g, dał byś rade na innym kompie go przetestować?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
aandrzejj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-01, 15:46
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: aandrzejj »

krystianb pisze:dał byś rade na innym kompie go przetestować?


Nie bardzo, to jest karta PCMCIA a na drugim mam wejście ExpressCard. W sumie w tym komputerze mam dwa wejścia PCMCIA i ExpressCard ale modem ExpressCard mam niestety z simlockiem na plusa :(

Może spróbuje karte sim włożyć do telefonu i połoczyć sie z netem przez telefon tylko nie wiem jak na telefonie wymusić 3G, bo zasięg 3G jest u mnie słaby i przy łączeniu przez modem muszę zaznaczyć "UMTS Tylko" bo inaczej po chwili na 3G przełacza spowrotem na EDGE.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: krystianb »

aandrzejj pisze:ExpressCard ale modem ExpressCard mam niestety z simlockiem na plusa
To Ci pomoge go zdjąc :cwaniak: Odinstaluj iplus menagera zainstaluj soft od producenta modemu włóż karte innego operatora (tu robie czary mary bum :hyhy: ) i korzystaj z modemu bez simlocka.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
aandrzejj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-01, 15:46
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Pytanie związane z limitem w blueconnect.

Post autor: aandrzejj »

krystianb pisze:tu robie czary mary bum
Aż się boje zapytać jak te czary mary a w szczególności bum wygląda :)

[ Dodano: 2009-08-03, 22:34 ]
No dobra, ale przejdzmy do konktetów :)

Co powinienem jeszcze wyczarować ?:) Bo jak na razie przy próbie połączenia dostaje taki mnie więcej komunikat:
"Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem, więc port używany do tego połączenia zostanie zamknięty. "

[ Dodano: 2009-08-04, 17:35 ]
Ok. modem plusa pokonany i dziala z karta ery :)

I zauważyłem taką dziwną rzecz...

Przy połączeniu 3G max prędkość jaką osiąga to 2 - 3 kb/s
Za to przy EDGE dochodzi do 10 kb/s
Nie wiem, może to normalne ale mnie jak na razie dziwi :)
ODPOWIEDZ