PLAY Online kłopot.

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ximax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-22, 12:18
Lokalizacja: Śląsk

PLAY Online kłopot.

Post autor: Ximax »

Mam kłopot i poroszę o pomoc. Otóż mam internet PLAY Online 5 GB, i strasznie mi muli. Mam przesył 7 kilo do 14. Wydaje mi się że to trochę mało, bo powinien być do 1 Mbit/s. Nadajnik znajduje sie jakieś 2 kilometry od mojego domu. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: michał »

2km to nie dużo ale może akurat tam gdzie korzystasz z internetu jest jakaś martwa strefa, dziura elektromagnetyczna etc lub coś powoduje zakłócenia. Polecałbym w takim przypadku antenę umts wystawioną na zewnątrz, powinna być ogromna poprawa. Ja mieszkam w mieście w bloku z płyty niedaleko od stacji i są strefy w pokoju, że w ogóle gubi sygnał, przejdę metr w inną stronę i kilkaset kb/s się robi, sprawdzałem też z anteną (samoróbka double bi-quad) i różnica ogromna była, tyle że dałem ją bratu bo on korzysta z internetu na wsi i bez anteny mu w ogóle nie chodził.
UWAGA LIMIT TRANSFERU!!!
"stałe"=Play Online na kartę (E160, T43); mobilne=będzie mbank mobile(N95)
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: adamos22 »

Ja przed kupnem anteny poleciłbym wyjście z modemem i laptopem gdzieś bliżej nadajnika, i sprawdzenie czy będzie poprawa.
Być może problem leży w usterce lub błędnej konfiguracji modemu.
7-14 kB to na prawdę bardzo mało. Rozumiem, że łączysz się poprzez WCDMA / HSDPA ?

Bo może modem jest ustawiony na GSM, a dany BTS PlayOnline umożliwia połączenie z twojej karty ?

Sprawdzałeś na innym komputerze ? Być może jakiś wirus zapycha łącze ..
Ximax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-22, 12:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: Ximax »

adamos22 pisze: Rozumiem, że łączysz się poprzez WCDMA / HSDPA ?
Tak. A czy to wirus to sprawdzę w najbliższym czasie, jeżeli to nie wirus to kupie antenę. I chyba będzie dobrze.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: YaHooo »

adamos22 pisze:Sprawdzałeś na innym komputerze ? Być może jakiś wirus zapycha łącze ..
Ja bym jeszcze sprawdził jak się zachowują transfery późno w nocy (tak po 23), bo to może być jeszcze wina obciążenia sieci.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Ximax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-22, 12:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: Ximax »

Sprawdzę dzisiaj.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: YaHooo »

Ximax pisze:Sprawdzę dzisiaj.
Ok, napisz jakie są wyniki.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Ximax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-22, 12:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: Ximax »

21.00 - przesył 12-14 kilosów. Tak za 2 godz napisze znowu.

[ Dodano: 2009-08-24, 20:57 ]
A i nie wiem czy to istotne ale teraz mi się przypomniało. Nie było mnie tydzień w domu i nikt nie używał kompa. Przyjechałem i przesył miałem do 120 kilosów, jakby zupełnie inny internet. Nie potrwało to długo może z 10 min.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: ryba825 »

Ximax pisze:12-14 kilosów
Co to jest? Czy mógłbyś wyrażać się precyzyjniej? Kilos to nie jest jednostka, jeżeli już to może to być zmutowana nazwa przedrostka. Mając sam przedrostek wiemy tyle co nic.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: zDaleKi »

ryba825 pisze:Kilos to nie jest jednostka, jeżeli już to może to być zmutowana nazwa przedrostka. Mając sam przedrostek wiemy tyle co nic.
Święta racja, może być kb/s a może być kB/s. A to duża różnica.
Tu o tym wiecej kb/s kB/s
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Ximax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-22, 12:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: Ximax »

Chodziło mi o KB/s. Sory za niejasności.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: YaHooo »

Ximax, a masz możliwość sprawdzenia jak działa internet w innym miejscu? Tak abyś korzystał z innego nodeB? Może sieć ma jakiś problem i już. Ewentualnie może to być problem z modemem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Ximax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-22, 12:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: Ximax »

YaHooo pisze:Ximax, a masz możliwość sprawdzenia jak działa internet w innym miejscu? Tak abyś korzystał z innego nodeB?


Niestety nie mam możliwości skorzystanie z innego nodeB. Jutro pójdę do salonu PLAY i zapytam dlaczego tak sie dzieje. Może oni coś poradzą.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: PLAY Online kłopot.

Post autor: YaHooo »

Ximax pisze:Niestety nie mam możliwości skorzystanie z innego nodeB. Jutro pójdę do salonu PLAY i zapytam dlaczego tak sie dzieje.
Ja na tą chwilę nie widzę innej możliwości w takim razie. Spytaj się, może dadzą Ci inny modem na próbę.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ