iPlus - aktualne promocje

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sentinel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-08-14, 19:31
Lokalizacja: łódź/okolice

iPlus - aktualne promocje

Post autor: sentinel »

Witam,

jestem nowy na forum, mam nadzieję, że mocno się nie skompromituję ;) ale do rzeczy:
obecnie mam Play Online 5GB w promocji dla studentów z modemem huawei e169, umowa skończy się gdzieś 6.10.2009r.

jednak internet w tej ofercie to huśtawka nastrojów
(ostatnio podłączyłem nawet modem do routera huawei d100 ale jakby paradoksalnie(!) spadł zasięg i transfer - ktoś wie co mogłoby być tego przyczyną?

chyba najbardziej pasowałby mi iplus tym bardziej, że mam jakieś 700 m do nadajnika i według ich strony będę mieć HSDPA wewnątrz budynku bez problemu. Limit danych bym przyjął 1.5 GB - wytrzymałoby się to, góra 2GB

znalazłem takie oferty:
1. http://www.iplus.pl/indywidualni-promoc ... zedaz.html - ale czy jest szansa że gdzieś znajdę te modemy?

2. http://www.iplus.pl/indywidualni-promoc ... enowe.html

i ta: 3. http://www.iplus.pl/indywidualni-promoc ... karta.html - choć jak dla mnie bardzo marna chyba...

co sądzicie o tym? którą ofertę można byłoby mi polecić?
play online - zaufać (przedłużyć) czy nie zaufać? oto jest...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: ja.michal »

sentinel, a potrzebny Ci nowy modem? Po zakończeniu umowy Play za darmo ściąga simlocka z modemu.
Chyba najlepsza będzie oferta na 12 miesięcy bez modemu. Szkopuł taki, że aktywacja jest 50zł, ale umowa krótka w sumie. :) No i wszystkie abo do wyboru (pdf) a dla 110 i 160 zniżka na abo na 4 miechy.

Tak czy siak Plus daje możliwość dokupienia MB/GB jak Ci braknie.
sentinel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-08-14, 19:31
Lokalizacja: łódź/okolice

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: sentinel »

ja.michal, w sumie nowy modem to niepotrzebny, 110 i 160 na pewno odpadają bo nie wykorzystałbym nawet tego w połowie, PO 5GB też rzadko udało mi się wykorzystać ponad połowę limitu :)

ale tak porównując przedstawioną przez Ciebie ofertę a tą: http://www.iplus.pl/indyw...rwyprzedaz.html
to chyba jedyną różnicą jest to że tu można wziąć modem za 1zł -
pytanie tylko czy na stanach salonów jest ta oferta dostępna, ma ktoś takie informacje?
bo jeżeli brać ofertę bez modemu a z modemem to chyba wiadomo co lepsze :D

opłata aktywacyjna też 50zł, umowa też na rok, poza kwestią modemu nie widzę żadnych różnic.
play online - zaufać (przedłużyć) czy nie zaufać? oto jest...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: ja.michal »

Tak patrzę i te modemy to nijakie i tak są. :] Ale dostać za 1zł, na 90% simlocka nie ma to może za parę groszy się opchnie. :]
Ale aktywacja i tak 50zł to tak jakby modem kosztował 51. :roll:

Musisz przejść się do salonu firmowego i zapytać bo to pewnie różnie w zależności od salonu.
sentinel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-08-14, 19:31
Lokalizacja: łódź/okolice

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: sentinel »

ja.michal pisze:tak patrzę i te modemy to nijakie i tak są.
no nie ma jak to chyba przeważnie bywa w ofertach opów polecanych ta tym forum modemów >Sierra.

w sumie 51 zł, ale gdybym zdecydował się na ofertę bez modemu to 50zł...

a to w iPlusie sprzedają modemy bez sim-lock'a?? pierwsze słysze o czymś takim. Jakby udało się znaleźć to opchnęłoby się ten modem i samemu bym sobie zorganizował 'parę miesięcy bez abonamentu' :hyhy:

a pozostałbym przy tym huawei e169 tylko musiałbym z niego ściągnąć sim-locka - no właśnie wie ktoś jak w Play odbywa się taka procedura?
play online - zaufać (przedłużyć) czy nie zaufać? oto jest...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: krystianb »

sentinel pisze:a to w iPlusie sprzedają modemy bez sim-lock'a?? pierwsze słysze o czymś takim. Jakby udało się znaleźć to opchnęłoby się ten modem i samemu bym sobie zorganizował 'parę miesięcy bez abonamentu'
Od jakichś 5 lat, tylko naklejki/nadruki plusa są na modemach. Do tego czesto plusowy soft, ale simlocka nie uświadczysz. Nie ma o nim mowy w umowie którą się podpisuje.

[ Dodano: 2009-08-15, 13:03 ]
sentinel pisze:a pozostałbym przy tym huawei e169 tylko musiałbym z niego ściągnąć sim-locka - no właśnie wie ktoś jak w Play odbywa się taka procedura?
Po umowie idzie sie do salonu i chyba go trzeba oddać. Można też spróbować na forach zagranicznych czasem rozdają kody za free (nie pamiętam adresów, chyba między innymi forum dc unlockera). Wtedy wystarczy wpisać do modemu i simlock już nigdy nie powróci.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
sentinel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-08-14, 19:31
Lokalizacja: łódź/okolice

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: sentinel »

krystianb pisze:Od jakichś 5 lat, tylko naklejki/nadruki plusa są na modemach. Do tego czesto plusowy soft, ale simlocka nie uświadczysz. Nie ma o nim mowy w umowie którą się podpisuje.
no proszę, to bardzo miło z ich strony :)
krystianb pisze:Można też spróbować na forach zagranicznych czasem rozdają kody za free
a jakieś mógłbym adresy do tych for zagranicznych - najlepiej do odpowiednich wątków bo trzeba przyznać, że jestem w tej kwestii zielony...
choć chyba(?) może w sumie nie ma co ryzykować skoro przysługuje mi darmowe ściągnięcie sim-locka a później serwis miałby pretekst do unieważnienia gwarancji za ingerencję w soft modemu czy jakoś tak...
play online - zaufać (przedłużyć) czy nie zaufać? oto jest...
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: Chris-Kr »

sentinel pisze: a jakieś mógłbym adresy do tych for zagranicznych
Tu masz cos bliżej:
http://www.allegro.pl/search.php?string=modem&from_showcat=1&category=63277&country=1
Krzysztof
Awatar użytkownika
neopl
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2008-08-30, 18:47
Lokalizacja: Dolny Slask Zlotniki

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: neopl »

Yo jest możliwość sprawdzenia w iPlusie ile limitu pozostało mi do wykorzystania???
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: krystianb »

Chris-Kr pisze:Tu masz cos bliżej:
Bez przesady to już taniej jest w ogłoszniach albo dobrze poszukać trzeba http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1 kiedys widziałem chyba oferty po 4zł ale jakoś nie mogę znaleźć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
jaras99
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2007-08-16, 20:55
Lokalizacja: Chodzież

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: jaras99 »

neopl łącz się z netem przez Top_NetInfo. Możesz tam sobie ustawić okres rozliczeniowy i masz podliczane ile danych odebrałeś i ile wysłałeś. Możesz też sobie zainstalować jakiś program do zliczania wysłanych i odebranych danych np: NetMeter.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: Patryk »

neopl pisze:est możliwość sprawdzenia w iPlusie ile limitu pozostało mi do wykorzystania???
Niestety nie ma.
Tego bardzo brakuje w eboku Plusa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: YaHooo »

neopl pisze:jest możliwość sprawdzenia w iPlusie ile limitu pozostało mi do wykorzystania???
Najlepiej sobie zainstalować któryś z programów <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=6047" target="_blank">»NetMetery«</a> i będzie wszystko jasne.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: ja.michal »

Patryk_ pisze:Niestety nie ma.
Tego bardzo brakuje w eboku Plusa.
Da się. Trzeba tylko wysłać SMSa na odpowiedni numer z odpowiednim kodem. SMS jest płatny jak normalny w taryfie (nie idzie z puli darmowych).
Zaraz poszukam jak to było.

[ Dodano: 2009-08-16, 21:48 ]
No dobra to tak.

SMS jest niby darmowy, ale nie jestem pewien.

Wysyłamy SMS pod numer 2580 o treści:
N - dostajemy takie info:
Suma:30,00 Abonament:30,00 Kraj:0,00 Miedzynar:0,00 Roaming:0,00 GPRS:0,00 SMS:0,00 MMS/Usl. dodane:0,00, inne:0,00; Kwoty z VAT

U -dostajemy taki info: [
i]rozmowy: 0:30m:s gprs:637 572kB sms:5szt.[/i]
Awatar użytkownika
neopl
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2008-08-30, 18:47
Lokalizacja: Dolny Slask Zlotniki

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: neopl »

Dzieki za pomoc zainstalowałem DU METER.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: szalony »

Faktycznie to U na 2580 działa dostałem info ze mam 44.31m.s i 1882733kB ? Czyli użyłem czy zostało mi 1,8gb ? :) Te minuty to chyba z pakietu na konto bo w iplusie nie ma minut , ale mam pakiet na konto kwotowy ?
sentinel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-08-14, 19:31
Lokalizacja: łódź/okolice

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: sentinel »

spróbuje gdzieś poszukać tej oferty z modemem jakby się ją znalazło to byłoby super choć mam już huawei e169 i nawet się nieźle sprawuje choć coraz bardziej obciążona infrastruktura nie pozwoliła mu ostatnimi czasy rozwinąć skrzydeł.

a modem z Play oddam na zdjęcie sim-locka, zrobią wpis do gwarancji i za free a dalej na nim pewnie iPlus.
play online - zaufać (przedłużyć) czy nie zaufać? oto jest...
Damian_q
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-12, 14:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: Damian_q »

Podlacze sie pod temat. Jak realnie ma sie iPlus 60 ten 2,25gb do uzytkowania? Przy jak czestym uzytkowaniu mozna przekroczyc limit 2,25gb? I czy potem ten net 16kb/s "jakos" chodzi czy nawet gg sie wlaczyc nie chce? Rozumie ze po przekroczeniu 2,25gb spada transfer a pozostale mb nabite na predkosci 16kb/s sa nieodplatne?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: krystianb »

To już sam musisz zmierzyć. Zainstaluj program do monitorowania ilości przesyłanych danych, np netmeter. Pomnóż x5 i będziesz wiedział.
Co do prędkości polimitowej za moich czasów było 32kb/s to dało się używać. Strony bez obrazków i wszyskiego innego znosnie się ładowały. GG bez reklam nie ma żadnych problemów z działaniem nawet na edge z limitem 32kb/s.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: marens »

Jak wygląda sprawa z bieżącym użyciem iPlusa w e-boku?
Mając abonament głosowy mamy użycie pakietów. Jak ja miałem iPlusa to nie pokazywał się pozostały limit, a ciekawi mnie jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Chodzi mi o wykorzystanie pakietów
Obrazek
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: Patryk »

marens pisze:a ciekawi mnie jak to wygląda na dzień dzisiejszy.
Nadal nic nie ma.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Co do prędkości polimitowej za moich czasów było 32kb/s to dało się używać.
Teraz też jest 32kb/s i da się używać :)
krystianb pisze:Strony bez obrazków i wszyskiego innego znosnie się ładowały.
Ja tam włączam wtedy pobieranie obrazków z cache przeglądarki i działa dość dobrze.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
p.borzecki
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-09-06, 10:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: iPlus - aktualne promocje

Post autor: p.borzecki »

YaHooo pisze:Ja tam włączam wtedy pobieranie obrazków z cache przeglądarki i działa dość dobrze.
W najnowszej Operze 10 jest opcja opera Turbo, która tez może znacznie pomóc przy ograniczeniu prędkości łącza. Działa podobnie do opery Mini czyli kompresuje obrazki tak aby zajmowały jak najmniej miejsca.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-09-07, 21:42 ]
Przycięcie cytatu. Nie cytujemy całych postów, szczególnie wielopoziomowo.
Ostatnio zmieniony 2009-09-07, 20:41 przez p.borzecki, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ