Problem przy przełączaniu z 3g na HSDPA

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gasky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-16, 22:29
Lokalizacja: wawa

Problem przy przełączaniu z 3g na HSDPA

Post autor: gasky »

Witam. Mam taki problem: posiadam Internet w iPlusie i mam modem Merlin XU870. Mieszkam w Warszawie, więc bez problemu łapię zasięg HSDPA. Jednak gdy podczas używania Internetu zasięg przełączy się na pasmo UMTS to Internet pada. Muszę czekać, aż spowrotem przełączy się na HSDPA lub rozłączyć i połączyć ponownie. Gdy podczas połączenia załączy się najpierw UMTS to też wszystko chodzi OK.

Próbowałem w opcjach aplikacji włączyć wymuszanie połączenia HSDPA, ale mogę wybrać wymuszanie GPRS, EDGE lub UMTS/HSDPA. Nie da się rozdzielić UMTSu i HSPDA.

Macie jakiś pomysł, żeby mi pomóc?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem przy przełączaniu z 3g na HSDPA

Post autor: wojteks »

HSDPA można by podtrzymywać przez polecenie ping -t -l xxxx onet.pl ale to zjada transfer.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem przy przełączaniu z 3g na HSDPA

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze:ale to zjada transfer.
A ile tego transferu będzie. U mnie paczka 100 bajtów wywołuje ruch koło 1kbps UL oraz DL. Czyli łączny ruch to 2kbps, w godzinę mamy 2*3600kbps*s=7200kb=900kB.

Jak się nie chce tego robić, to można kupić odpowiedni modem np. któryś modem Sierry.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Problem przy przełączaniu z 3g na HSDPA

Post autor: Patryk »

YaHooo pisze:Jak się nie chce tego robić, to można kupić odpowiedni modem np. któryś modem Sierry.
A i też nie zawsze pomaga,jak sobie RNC tak "życzy".
gasky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-16, 22:29
Lokalizacja: wawa

Re: Problem przy przełączaniu z 3g na HSDPA

Post autor: gasky »

Proszę mi wytłumaczyć "łopatologicznie" jak użyć tego polecenia. Mam to wprowadzić do lini komend?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem przy przełączaniu z 3g na HSDPA

Post autor: wojteks »

gasky pisze:Proszę mi wytłumaczyć "łopatologicznie" jak użyć tego polecenia. Mam to wprowadzić do lini komend?
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=44678#44678" target="_blank">»PING«</a>

Na początek ping -t -l 100 onet.pl jak będzie się spowalniać połączenie to zamiast 100 daj 200, musisz ta wartośc dobrać doświadczalnie.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ