konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2005-11-29, 19:11
Lokalizacja: Kraków

konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: magda »

Mam telefon SE K700i i laptopa , czy można jakoś skonfigurować, aby łączyć się z laptopa z netem bezprzewodowo?
Jestem laikiem w tych sprawach,a chciałabym jakoś wykorzystać telefon, możę nie będę musiała kupować modemu?
Proszę nie odsyłajcie mnie do wcześniejszych postów, bo to dla mnie czarna magia, pomóżcie mi i wyjaśnijcie przystępnie.Bardzo proszę :cry:
magda
Gość

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Gość »

wireless manager od se i juz
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja laptopa - Przykłady. Uwaga dużo obrazków!

Post autor: zDaleKi »

magda pisze:Mam telefon SE K700i i laptopa , czy można jakoś skonfigurować, aby łączyć się z laptopa z netem bezprzewodowo?...
Proszę nie odsyłajcie mnie do wcześniejszych postów, bo to dla mnie czarna magia, pomóżcie mi i wyjaśnijcie przystępnie.Bardzo proszę :cry:
Krótki przepis na szczęście jak zainstalować telefon jako modem na porcie
podczerwieni przy połączeniu notebooka, laptopa lub komputera PC. Analogicznie postępujemy z instalacją modemu np. na porcie USB.

Aktualna wersja manuala znajduję się tu -> Konfiguracja połączenia GPRS EDGE UMTS HSDPA - dial-up dla modemu, telefonu oraz laptopa lub komputera stacjonarnego PC
Ostatnio zmieniony 2009-02-10, 10:33 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Gość »

Jezeli telefon byl kupiony w sieci, to w telefonie masz ustawione polaczena, jezeli nie to na stronie sonyericssona mozna wyslac sobie profil www, w telefonie w menu we wlasciwosciach takiego polaczenia masz CID... potem tworzysz w windowsie polaczenie z numerem *99***CID# gdzie w numer za CID wstawiasz numerek spisany z telefonu, wpisujesz login i haslo w polaczenie, klikasz polacz i dziala... na SE T300 bez problemu dzialalo...
Anonymous pisze:ze uzytkownika nie mam to musze dopisac kolejny post, niech jakis moderator zbije to w kupe...
Prosze ;)

jezeli z telefonu spisujesz sobie CID to nie musisz kombinowac z komendami AT, poprostu standardowo tworzysz z polaczeniem z numerem...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: zDaleKi »

Anonymous pisze:Jezeli telefon byl kupiony w sieci, to w telefonie masz ustawione polaczena,
Rozumiem, ze piszesz o tym konkretnym modelu :)
Ja podalem przyklad pasujacy prawie do wszystkich apartow.
Gdyz jeżeli ma sie nowy telefon to tak jest jak piszesz, ale wiele starszych z GPRSem nie mialo.
Anonymous pisze:jezeli z telefonu spisujesz sobie CID to nie musisz kombinowac z komendami AT, poprostu standardowo tworzysz z polaczeniem z numerem...
Uwaga co do koment AT jak powyzej. :)

Więcej -> Konfiguracja modemów oraz telefonów - GPRS EDGE UMTS HSDPA na komputerze PC, laptopie, notebooku
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Gość »

sorki za krzaka,chodzi mi o skonfigurowanie bluetotha i pozniej simdaty,bede wdzieczny za pomoc
Gość

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Gość »

telefon to SE P800
Fredrikson

T610 bluetotha komputer

Post autor: Fredrikson »

Konfiguruje się podobnie tylko najpierw programem do bluetotha (ja mam billeonton) musisz ustawić taką usługę jak dial-up networkig. Pojawi ci się modem i w nim musisz podać sekwencje cudowną sekwencję AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl" oraz numer telefonu *99***1#.
Gdzie 1 jest numerem CID spisanym z komórki tam gdzie ma połącznie z internetem a nie wap'em. Ma SIMdatę więc taryfikacja jest dla mnie istotna.
Bez niej połączyłem się oszołamiającą prędkością 9600bps po tym zabiegu miałem tyle ile umożliwia mój T610 GRPS (4+1) czyli 8-12Kbps Send - 32-40Kbps Receive (http://www.gsmworld.com/technology/gprs/class.shtml) i tyle mi wskazuje http://www.dsl.cz/rychlost.php.[/url]
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Sundance_kid »

Dlaczego ja zrobiłam tylko tak, żeby się laptop z telefonem "widzieli" i zrobiłam normalne połączenie bez wpisywania dziwnych rzeczy i wszystko działa bez zarzutu???
biba24

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: biba24 »

czy nokie 6020 tez tak mozna zkonfigurowac do iplus??/
co to jest ten numer cit????
pozdrawiam
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: fuhmen »

jaką komendę trzeba wpisać jeśli mam modem netbox i simdatę z ery, bo mi wywala komunikat "protokół kontrolny połączeń ppp został zakończony", a z innymi kartami chodzi dobrze.
iPlus -MotorolaV235
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Vipera »

fuhmen pisze: mam modem netbox i simdatę z ery
simdata z ERY :?:
fuhmen pisze:wywala komunikat "protokół kontrolny połączeń ppp został zakończony", a z innymi kartami chodzi dobrze.
Wczoraj Era miała jakieś kłopoty z siecią (przynajmniej w mojej okolicy).
Nie można sie było zalogować do netu a i z dzwonieniem były też problemy.
Wtedy właśnie wywalało mi taki właśnie komunikat. (Pod Windą, Pingwin wywalał cała listę błędów więc przełożyłem kartę do kompa z Windą i tam pojawiał sie własnie taki komunikat)
W nocy wszystko wróciło do normy ale dziś znowu coś nie gra (i to zarówno dla Ery jak i Heyah - sprawdziłem na starym Tak-Taku i tez to samo).
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: fuhmen »

tylko że cały czas taki komunikat mi wyskakuje jak włożę kartę do netboxa, a jak simdatę włożę do motoroli v547 to działa dobrze. Może trzeba wpisać tą komendę inicjującą tylko nie wiem jaką w przypadku simdata + netbox
iPlus -MotorolaV235
robert7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-27, 09:19
Lokalizacja: K-Ko?le

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: robert7 »

super wielkie dzieki :) u mnie na T21 i z nokia 5140 wszystko elegancko dziala :):)
Thom35
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-19, 07:37

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Thom35 »

MAm SE W810i . Dokonuje połączenia w/g podanego schematu. i dalej uzyskuje połączęnie, na ekranie tel. pojawia się znaczej "E" czyli Edge, połączenia jest pokazane na kompie na SE Suite jako connected. ale co z tego jeśłi Explorer nie otwiera zadnych stron. Tak jakby nie widział połączenia. Mimo że skonfigurowałem nowe połączenie do netu tak na wszelki wypadek. nic nie pomaga. Gdzie tkwi błąd?Proszę o pomoc

Jeśłi to ma znaczenia to operatorem sieci jest Orange.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Szadzik »

Zainstaluj jakąś inną przeglądarkę i spróbuj jakąś stronę otworzy. Czasami IE nie wykrywa połączenia.
Back to the Future ;)
Thom35
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-19, 07:37

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Thom35 »

Dzieki . spróbuję jakąś inną przeglądarkę. a czy jest jakiś inny program do SE zamiast tego dodawanego na płytce SE Suite? Może w tym programie tkwi problem choć na pierwszy rzut oka wydaje się być prosty i nie powinien nastręczać problemów?

Kurcze, zazdroszczę Wam że jedynym waszym problemem jest szybkość łącza. Ja nie potrafię zmusić kompa i SE 810i żeby działały ze sobą. To bardzo irytujące że trzeba zagłębiać się w arkana informatyki żeby zmusić do działania dwa urządzenia które z zasady powinny być"przyjazne" dla użytkownika.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Vipera »

Thom35 pisze: a czy jest jakiś inny program do SE zamiast tego dodawanego na płytce SE Suite?
Zestaw połaczenie przez dil-up.
Opis znajdziesz w WAŻNE! Konfiguracja modemów,dzielenie łącza-zbiór linków FAQ

Powodzenia
Thom35
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-19, 07:37

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Thom35 »

Zestawiłem to połączenie. W SE Suite pokazuje jako connected ale Internet Explorer w zaden sposób nie chce zobaczyć ustanowionego łącza
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Jaco »

Wywal to SE Suite bo to do niczego prawie się nie nadaje.Jesli łączyzs się przez blutooth to w menu jest ikona do połączenia:
Obrazek
Powiąż telefon używając hasła które sam wymyslasz i powinno być dobrze.
marm41
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-30, 21:25
Lokalizacja: Luba?/Opole

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: marm41 »

Mam Sagem my 400x i simdate, zrobiłem wszyściusieńko zgodnie z instrukcją i nie chce mi się połączyć z netem... dodam, że łączę się przez podczerwień... co mam z tym zrobić ?
marm41
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-08-30, 21:25
Lokalizacja: Luba?/Opole

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: marm41 »

rozumiem, ze nie dowiem się jakie moga być tego przyczyny.... ?? :(
Didianna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-10-05, 17:46

Re: konfiguracja laptopa - Przykłady. Uwaga dużo obrazków!

Post autor: Didianna »

Krótki przepis na szczęście jak zainstalować telefon jako modem na porcie
podczerwieni. Analogicznie postępujemy z instalacją modemu np. na porcie USB.

Krok 1 - instalacja Modemu. Wynik po instalacji ma być podobny do tego poniżej:

Witam. Wszystko proste, gorzej jak się utknęło na pierwszym kroku. Mam Laptopa Fujitsu Siemens,system XP, Telefon SE K500i i dzisiaj nabyłam u sympatycznego pana w serwisie kabel USB firmy Tellme w celu połączenia się z interentem za pomocą telefonu. Niestety po zainstalowaniu driverów od kabelka mój komputer nie widzi telefonu. Więc nie ma w menedżeże programów żadnej adnotacji na temat innego modemu oprócz Smart Link Modem. Co dalej z tym fantem?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: konfiguracja laptopa - Przykłady. Uwaga dużo obrazków!

Post autor: Jaco »

Didianna pisze:Co dalej z tym fantem?
Proponuję udać się do symatycznego pana i wymienić kabel.Z nie orginalnymi tak jest.Albo działają albo nie będą działać.Jeśli to sklep spróbuj go podłączyć u sprzedawcy (może ma komputer) i będziesz pewny że kupisz dobry kabel.
Didianna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-10-05, 17:46

Re: konfiguracja laptopa - Przykłady. Uwaga dużo obrazków!

Post autor: Didianna »

Jaco pisze:
Didianna pisze:Co dalej z tym fantem?
Proponuję udać się do symatycznego pana i wymienić kabel.Z nie orginalnymi tak jest.Albo działają albo nie będą działać.Jeśli to sklep spróbuj go podłączyć u sprzedawcy (może ma komputer) i będziesz pewny że kupisz dobry kabel.
A może to nie kwiestia kabla tylko, że czegos mi brak? Np jakiś programów związanych z telefonem albo czegoś innego? Problem w tym, że ja u tego Pana "sympatycznego" byłam ze swoim komputerem, i nie bardzo był szczęśliwy, że chciałam u niego to instalować, zresztą straszny przerób ludzi jest u niego. I wolałabym nie wracać...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Jaco »

No to masz już odpowiedz.Skoro sprzedawca tylko sprzedaje i nie zna się to po co było kupować u niego.Można było pójść do innego i może było by inaczej.Ale do sprawy.Z kablem powinnaś mieć stery.Najpierw instalujesz stery i podłączasz fona.System powinien ci wykryć telefon.Zrób restart to niekiedy pomaga i windki to lubią.Masz może SP2?Niekiedy bez niego również są problemy że nie można czegoś podłączyć.
Didianna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-10-05, 17:46

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Didianna »

Jaco pisze:No to masz już odpowiedz.Skoro sprzedawca tylko sprzedaje i nie zna się to po co było kupować u niego.Można było pójść do innego i może było by inaczej.Ale do sprawy.Z kablem powinnaś mieć stery.Najpierw instalujesz stery i podłączasz fona.System powinien ci wykryć telefon.Zrób restart to niekiedy pomaga i windki to lubią.Masz może SP2?Niekiedy bez niego również są problemy że nie można czegoś podłączyć.
Łatwo powiedzieć, zreszta nie wiem czy sie zna czy nie. Ważne że ja się chcę poznać:)Do sprawy: Stery mialam, zainstalowalam,wywalilo ze niezgodne z XP, ale standardowo pociagnelam instalacje do konca, i niby ok. Podlaczylam fona.Wykryl nowe urzadzenie, zainstalowal,zrobilam restart. Mam sp2. Telefonu nie widac:). Albo nie wiem gdzie go szukac. W programach mam info o sterach, tylko z opcja ze moge je odinstlowac.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Jaco »

W menagerze urządzeń.Jesli jest to powinien tam być.Jesli jest przy nim żółty znak zapytania to będą problemy.
Didianna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-10-05, 17:46

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Didianna »

Jaco pisze:W menagerze urządzeń.Jesli jest to powinien tam być.Jesli jest przy nim żółty znak zapytania to będą problemy.
Tam go nie ma. Więc chyba będą jeszcze większe problemy:) Co ciekawe, teraz po wyjęciu i włożeniu kabelka usb i telefonu już nic się komp nie czepia.
Jak wkładam kabelek do 3-go gniazda usb,gdzie jeszcze go nie instalowalam, wyswietla napis: usb uart tx line i uruchamia aplikacje znajdowania nowego sprzetu. w innych portach juz nie, tak jakby byl zianstalowany i faktycznie wczesniej potwierdzal mi zakonczenie instalacji i to ze jest gotowy do uzycia. Znalazlam go. Tylko przy portach a nie przy modemach gdzie szukalam wczesniej. Jest znak zapytania, zolty. Wiec problemy sa mniejsze.
Didianna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-10-05, 17:46

Re: konfiguracja laptopa+SE K700i=połączenie z netem - możliwe?

Post autor: Didianna »

Usunięto niepotrzebny cytat. -->bob

Sa jeszcze mniejsze, przelozylam do tego portu przy ktorym instalowalam i nie ma juz znaku zoltego. Co dalej?
ODPOWIEDZ