Jaka wybrac antene do Compass 888

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jasiek83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-03, 03:47
Lokalizacja: Płock

Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: jasiek83 »

Mam modem "Compass 888" z tym ze mam bardzo kiepski zasieg w nocy (w dzien jeszcze jako tako chodzi).
Pomyslalem ze moze antena by rozwiazala problem, nie chcialem z allegro kupowac pierwszej lepszej wiec wolalem tu fachowcow zapytac o rade oraz pomoc przy wyborze anteny jak i miejsca jej nabycia widzialem ze juz wielu osobom pomogliscie.
Ja wiec tez prosze o pomoc i odpowiedz na pytanie jaka jest najlepsza antena do tego modemu.
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

P.S. Nie wiem czy to moze cos zmienic ale obecne moje miejsce zamieszkania to Irlandia (Dublin) a operator to "O2" wole podac na wszelki wielki jak by sie okazalo ze inne parametry maja ich sieci niz nasze;/
Ostatnio zmieniony 2009-11-05, 20:34 przez jasiek83, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: ja.michal »

Sieć 3G czy 2G?
Jak 3G to najlepiej panel mikropaskowy. Np. bestpartnera Panel Max 15dBi.
jasiek83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-03, 03:47
Lokalizacja: Płock

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: jasiek83 »

Wiesz hmm raz na programie od modemu widze 3G a raz HSDP czy cos takiego wiec nie wiem jaka siec hmm odpowiedz moze byc taka: Siec jest taka jaka sie ustawi?
Pomoglem tobie? Czy powinienem bardziej sprecyzowac no i gdzie moge znalezc takie dane?
Dzieki serdeczne za szybka odpowiedz.

A Polecane strony internetowe gdzie kupic taka antenke bo wykonanie tez jest istotne prawda?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: YaHooo »

jasiek83 pisze:raz na programie od modemu widze 3G a raz HSDP
HSDPA jest rozszerzeniem 3g (UMTS'U) pozwalającym na osiągnięcie większych prędkości download'u :)
jasiek83 pisze:A Polecane strony internetowe gdzie kupic taka antenke
Polecamy tą stronę http://www.bestpartner.pl/
jasiek83 pisze:bo wykonanie tez jest istotne prawda?
Dokładnie, dlatego nie polecamy anten z Allegro albo Yagi.pl.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
jasiek83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-03, 03:47
Lokalizacja: Płock

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: jasiek83 »

A czy mogl by mi ktos sprecyzowac jakie jest wejsce antenowe w tym modemie by przy zamawianiu nie dac ciala i dobra rzecz kupic.
Znaczy polaczenie anteny z modemem to przez "konektor" jesli sie nie myle, wiec tu powinienem wiedziec jakiej koncowki mi potrzeba prawda?

P.S
1. Czy taka antene daje sie na dachu czy np mozna ja przymocowac do parapetu. Pytam sie bo w miejscu gdzie jestem nie moge jej przymocowac na stale a jedynie przejsciowo.
2. No i w ktora strone powinienem ja umiescic pewnie w strone stacji, tylko ze ja nie mam pojecia w ktora strone takowa jest.

Raz jeszcze dziekuje za szybka pomoc.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: YaHooo »

Niestety co do konektora nie wiem jaki trzeba, więc nie będę się wypowiadał by nie wprowadzić Cię w błąd.
jasiek83 pisze:Czy taka antene daje sie na dachu czy np mozna ja przymocowac do parapetu.
Tak można do parapetu, lecz najlepiej by było jak najwyżej umieścić ją. Wtedy poprawaw sygnału będzie jeszcze większa.
jasiek83 pisze:No i w ktora strone powinienem ja umiescic pewnie w strone stacji, tylko ze ja nie mam pojecia w ktora strone takowa jest.
Masz mapkę wydanych pozwoleń na stronce http://mapa.btsearch.pl/
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: sp6huk »

Jeżeli konektor do Sierry wireless compass 888 to będzie TEN KONEKTOR i patrz też aby kabel od anteny zakończony był wtykiem FME ;)
jasiek83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-03, 03:47
Lokalizacja: Płock

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: jasiek83 »

No dobrze ale na tej stronie "http://www.bestpartner.pl/" jest ze 100 roznych modeli anteny "Panel Max 15dBi"
tj. yagi, Panel z roznymi typami przylaczen : Przyłącze RF5 1m MCCARD-N(m), Przyłącze H155 2m MCCARD-N(m), Przyłącze RF5 1m SSMB(m)-N(m....

Tak prawde mowiac nie wiele mi to mowi czy ktos by mogl mi rozjasnic to jakos?
Jeszcze jesli chodzi o Yagi albo Panel to widac roznia sie wygladem panel (to panel) a Yagi (to tuba) ale z tymi przylaczami to juz mogila.
Czym sie roznia te przylaczenia i jakiego bym potrzebowal?

Widze tez ze na niektorych tych antenach jest napisane ze sa kompatybilne z jakimis modemami pytanie czy mozliwe jest ze jak bede tak losowo wybieral to trafie jakas ktora nie bedzie dzialac z moim modemem?

Z mila checia zobaczyl bym linka anteny/anten jaka/jakie byscie mi polecili jestem calkowicie przekonany co do zakupu anteny a czas mam tylko do 10-tego. bo moj znajomy bedzie lecial z Polski i mogl byi ja zabrac z soba.
Cena nie gra toli jesli chodzi o ten model anteny bo widze ze jest ona w przedziale od 150-200 Zl
a jesli jestem w stanie zaplacic 150 to jestem i w stanie zaplacic 200 bo lepiej doplacic niz potem sie wsciekac (chytry dwa razy traci).


Jestescie super ze chcecie mi pomagac takiemu laikowi ;)
Jednoczesnie przepraszam ze tyle pytan do miliona naraz (ale wola bym miec to wszystko rozjasnione).

male sprostowanie co do anteny czasem na modemie pojawia mi sie HSPA ,HSDPA a czasem EDGE wiec teraz juz nie wiem czy mam 3G czy tez co innego ;/ (przepraszam ze dopiero teraz daje te informacje)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: YaHooo »

jasiek83 pisze:Widze tez ze na niektorych tych antenach jest napisane ze sa kompatybilne z jakimis modemami
Dokładniej to te anteny mają kabel zakończony pod odpowiedni modem. Bo sama antena może pracować z dowolnym modemem.
jasiek83 pisze:Z mila checia zobaczyl bym linka anteny/anten jaka/jakie byscie mi polecili
Więc sama antena: http://www.bestpartner.pl/index.php?art ... ategorie=9

Potrzebujesz jeszcze konektora co podał sp6huk oraz kabla H155 z końcówkami N oraz FME na drugim końcu :) Z tym, że kabla nie kupisz w Bestpartnerze. Z tego co się orientuję to możesz zamówić od razu kabel z zaciśniętymi wtykami np tu http://www.soltronik.pl/przewod_koncent ... 10712.html Ale nie jestem tego pewny.
jasiek83 pisze:czasem na modemie pojawia mi sie HSPA ,HSDPA a czasem EDGE wiec teraz juz nie wiem czy mam 3G czy tez co innego ;/
Kupuj antenę na 3g. Jak będzie silniejszy sygnał to nie będzie się przełączać. Poza tym można jeszcze wymuszać 3g w programie do łączenia się z internetem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
jasiek83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-03, 03:47
Lokalizacja: Płock

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: jasiek83 »

Dzieki sliczne i serdeczne a jeszcze tylko takie dwa pytanka czy sa jakies alternatywne programy poza systemowymi do takiego modemu wlasnie pozwalajace wymusisc 3G?

No i drugie pytanie.Widzie u siebie w domu (mam internet radiowy) mam taka podobnie wygladajaca antene (panelowa) i kabel antenowy ktory od niej odchodzi przed dojsciem do rutera jest podlaczony z taka mala metalowa kostko ktora ma zasilanie i dopiero od niej odchodzi przewod do rutera.
W zwiazku z tym pytanie. Czy ta antena ktora tu przedstawiles nie powinna miec rowniez zasilania?

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: sp6huk »

jasiek83 pisze: czy sa jakies alternatywne programy poza systemowymi do takiego modemu wlasnie pozwalajace wymusisc 3G?
Top NetInfo
jasiek83 pisze:Czy ta antena ktora tu przedstawiles nie powinna miec rowniez zasilania?
Nie, po prostu podłączasz kablem do modemu i śmiga ;)
jasiek83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-03, 03:47
Lokalizacja: Płock

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: jasiek83 »

Skoro nie ma wiecej linkow w takim razie oglaszam ze bezkonkurencyjnie przetarg wygrala twoja antena "YaHooo" dzieki serdeczne.

Ok w takim razie jest juz dla mnie wszystko jasne.
Dziekuje wszystkim ktorzy sie udziellili w tym watku i pomogli mi przy wyborze antenki oraz rozjasnili mi troszke tunel wiedzy na ten temat.
Antene na pewno kupie i zdam relacje czy dobrze dziala ;>, mam nadzieje ze bedzie zresta gorzej to juz nie moze dzialac w porownaniu do tego co mam ;>

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje raz jeszcze.
Do przeczytania.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: YaHooo »

jasiek83 pisze:dzieki serdeczne.
Nie ma za co :ok:
jasiek83 pisze:mam nadzieje ze bedzie zresta gorzej to juz nie moze dzialac w porownaniu do tego co mam ;>
Jeszcze nie było osoby na forum która by powiedziała, że jej ta antenka nie poprawiła sytuacji :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
jasiek83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-03, 03:47
Lokalizacja: Płock

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: jasiek83 »

A takie pytanko skad moge miec pewnosc ze moje kiepskie polaczenie internetowe nie wynika z ztego ze zbyt wiele osob stara sie polaczyc z internetem (jest do niego podlaczonych) czy w takim wypadku rowniez kupno anteny moze cos zmienic?

Dziekuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: YaHooo »

jasiek83 pisze:skad moge miec pewnosc ze moje kiepskie polaczenie internetowe nie wynika z ztego ze zbyt wiele osob stara sie polaczyc z internetem
Jak się chcesz przekonać to spróbuj jak będzie internet działać wtedy jak jest mało użytkowników podlączonych. Ja bym proponował tak godzinę 2-3 w nocy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jaka wybrac antene do Compass 888

Post autor: Patryk »

jasiek83, są tylko dwa wyjścia: sprawdzić,jak działa internet np.o godzinie pierwszej w nocy,albo obserwować odpowiednie wskaźniki w netmonitorze np.w telefonie Nokia,i wiedzieć,z czym to się je.
Z oczywistych względów polecam pierwsze rozwiązanie...
ODPOWIEDZ