ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
WinServ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-23, 10:55
Lokalizacja: WAW

ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: WinServ »

Witam.

Mam takowy modem i mam z nim big problem. Otóż gdy chcę go użyć będąc zalogowanym jako zwykły user wyskakuje błąd pliku instalacyjnego znajdującego się na tym modemie. Próba ręcznego uruchomienia również powoduje wykrzaczenie się pliku. Dopiero odpalenie pliku Autorun.exe (lub ejectdisc.exe) z pod prawego jako "Uruchom jako" (Admin) instaluje ładnie modem.

Czy jest możliwość zainstalowania tego czegoś na stałe aby po włożeniu modemu do portu USB będąc zalogowanym jako zwykły user nie instalował się ? To ustrojstwo po wyjęciu z kompa automatycznie wywala się z Menedżera urządzeń.

Ewentualnie jak zrobić aby po włożeniu j/w instalował się bez problemów z wykrzaczeniem ?

Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: YaHooo »

WinServ musisz zainstalować jako Administrator. W którymś etapie instalator powinien się spytać czy chcesz instalować dla wszystkich użytkowników, czy tylko dla aktualnego. Zaznacz, że dla wszystkich i powinno działać.

Aha i ja bym zalogował się jako administrator na komputer, a nie z prawego klawisza i uruchom jako.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
WinServ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-23, 10:55
Lokalizacja: WAW

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: WinServ »

YaHooo pisze:WinServ musisz zainstalować jako Administrator
Tak też robię. Loguję się jako Admin wkładam modem do USB i się uruchamia AutoRun.exe z tego modemu i instaluje się. Pic polega na tym, że po wyjęciu modemu jest on automatycznie usuwany z Menedżera urządzeń. A jeżeli jestem zalogowany jako zwykły user i wkładam go to nie może się zainstalować sierota bo wykrzacza się plik ejectdisc.exe który jest na tym modemie. Jakieś tam pliki w System32 zostawił po sobie (.sys, .ini i jeszcze jakiś). A że instaluje się sam po włożeniu do USB (Na użytkowniku Admin) to nie mam możliwości wyboru "Dla wszystkich", nawet jak ręcznie odpalę Autorun.exe czy ejectdisc.exe. Nie ma innych plików instalacyjnych oprócz iPlusManagera. Co dalej z tym fantem ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: YaHooo »

WinServ pisze:Pic polega na tym, że po wyjęciu modemu jest on automatycznie usuwany z Menedżera urządzeń.
Znaczy tak powinno być, u mnie po wyjęciu modemu też tak jest. Ale po ponownym włożeniu modemu jest widoczny. Ale nie instaluje się od nowa.
WinServ pisze:Co dalej z tym fantem ?
Ja bym zrobił tak: wyłączył cd-rom w modemie za pomocą komend AT http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=54496#54496:
AT^U2DIAG=1 - włączenie tylko modemu (bez wirtualnego CD-ROM'u i czytnika kart pamięci);

Następnie zainstalował same sterowniki dla modemu i stworzył połączenie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> Które to już będą mogli uruchamiać sami użytkownicy. Aha i wtedy trzeba zdjąć żądanie PINu wkładając kartę SIM do telefonu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Ja bym zrobił tak: wyłączył cd-rom w modemie za pomocą komend AT http://www.bez-kabli.pl/v...?p=54496#54496:
AT^U2DIAG=1 - włączenie tylko modemu (bez wirtualnego CD-ROM'u i czytnika kart pamięci);
Jest problem zte to nie huawei... na 99% nie zadziała, a nawet coś można zepsuć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
WinServ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-23, 10:55
Lokalizacja: WAW

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: WinServ »

YaHooo pisze:AT^U2DIAG=1 - włączenie tylko modemu (bez wirtualnego CD-ROM'u i czytnika kart pamięci);
Czy potem będę mógł zmienić (wpisać coś, tylko co ? :P) aby przywrócić ustawienia fabryczne ? abym miał i czytnik i modem do użytku ?
na 99% nie zadziała, a nawet coś można zepsuć
ehhh no to kicha :( ryzykować raczej nie będę skoro jest aż tak duże p-podobieństwo.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Jest problem zte to nie huawei... na 99% nie zadziała, a nawet coś można zepsuć.
Aj moja wina. Ale zepsuć to raczej na 99% nic nie powinno. Modem zapewne nie obsłuży tej komendy i odda po prostu ERROR ;)
WinServ pisze:Czy potem będę mógł zmienić (wpisać coś, tylko co ? :P ) aby przywrócić ustawienia fabryczne ? abym miał i czytnik i modem do użytku ?
Oczywiście, że tak. Można by przywrócić ustawienia domyślne modemu komendą AT+&F

Ale mam dobrą wiadomość :) ZTE udostępnia mały poradnik jak użyć modem bez menadżera http://www.zte.com.au/downloads/USB_Mod ... cedure.pdf

Zgodnie z nim wyłączyć virtualny cd-rom można, włączyć też:

Kod: Zaznacz cały

After entering the AT command AT+ZCDRUN=8, the self-installation or auto-run features has been disabled, to re-enable this feature, input AT command AT+ZCDRUN=9
Myślę, że ten plik .pdf jest dla Ciebie wskazówką jak trzeba postąpić :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
WinServ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-23, 10:55
Lokalizacja: WAW

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: WinServ »

Dzięki YaHooo ;)

A napisz mi jeszcze czy po wydaniu tej komendy AT powodującej pomijanie przez modem auto-instalacji to ... efekt tej komendy będzie dotyczył tylko komputera na którym ta operacja została przeprowadzona czy też na innych również, na których włożę ten modem ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: YaHooo »

WinServ pisze:Dzięki YaHooo ;)
Nie ma za co ;)
WinServ pisze:A napisz mi jeszcze czy po wydaniu tej komendy AT powodującej pomijanie przez modem auto-instalacji to ... efekt tej komendy będzie dotyczył tylko komputera na którym ta operacja została przeprowadzona czy też na innych również, na których włożę ten modem ?
Niestety tego nie wiem na 100%. Ale z tego co wyczytałem w internecie to ustawienie te jest zapamiętywane w modemie. Co za tym idzie efekt powinien być niezależny od komputera pod który zostanie podłączony modem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Wireless_sample
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-09-25, 08:44
Lokalizacja: Miastko

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: Wireless_sample »

Nie instalujecie aplikacji iPlus tylko pobierzcie stąd generyczną aplikację ZTE.

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... hlight=zte
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: YaHooo »

Wireless_sample pisze:Nie instalujecie aplikacji iPlus tylko pobierzcie stąd generyczną aplikację ZTE.
Tylko nie jest tak łatwo, ponieważ aplikacja iPlusa instaluje się z wirtualnego cd-romu po włożeniu modemu do komputera.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: ra-v »

Wystarczy wyłączyć autostart albo przytrzymać SHIFT przez kilka sekund.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: YaHooo »

Tak racja. Ja byłbym za wyłączeniem wirtualnego cd-romu jednak.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
WinServ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-23, 10:55
Lokalizacja: WAW

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: WinServ »

YaHooo pisze:Ja byłbym za wyłączeniem wirtualnego cd-romu jednak
I tak też zrobiłem i przy okazji sprawdziłem, że ...
WinServ pisze:czy po wydaniu tej komendy AT powodującej pomijanie przez modem auto-instalacji to ... efekt tej komendy będzie dotyczył tylko komputera na którym ta operacja została przeprowadzona czy też na innych również, na których włożę ten modem
dotyczy modemu, czyli na każdym innym komputerze po włożeniu do USB autostart CDROM będzie OFF :)
Wireless_sample pisze:pobierzcie stąd generyczną aplikację ZTE
Co to jest instalka generyczna ? co ona daje ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: YaHooo »

WinServ pisze: czyli na każdym innym komputerze po włożeniu do USB autostart CDROM będzie OFF :)
Zatem mamy juz pełną jasność co do tej kwestii :ok:
WinServ pisze:Co to jest instalka generyczna ? co ona daje ?
To jest po prostu oprogramowanie producenta karty, a nie operatora (np. Plus daje iPlus Manager'a).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
WinServ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-23, 10:55
Lokalizacja: WAW

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: WinServ »

YaHooo pisze:To jest po prostu oprogramowanie producenta karty
znaczy się modemu ? bo kartę np. w moim przypadku mam właśnie Plusa.

Czyli to jest taki uniwersalny soft do modemu ale pewnie trzeba coś w nim skonfigurować aby móc się połączyć z siecią operatora ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF 636 jak zainstalować na stałe ?

Post autor: YaHooo »

WinServ pisze:znaczy się modemu ?
Tak, w Twoim przypadku będzie to właśnie aplikacja dostarczona przez ZTE.
WinServ pisze:Czyli to jest taki uniwersalny soft do modemu
Dokładniej, to będzie soft TYLKO do modemów ZTE.
WinServ pisze:ale pewnie trzeba coś w nim skonfigurować aby móc się połączyć z siecią operatora ?
Akurat tego nie wiem dokładnie, ale konfiguracja jest prosta.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ