Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy słuchasz radia internetowego?

Czas głosowania minął 2008-03-19, 23:32

Tak - bardzo często
2
29%
Tak - czasami
2
29%
Nie
3
43%
 
Liczba głosów: 7

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: ja.michal »

W zestawie już są 1GB karty a obsługiwane 16GB są. 167zł kosztuje 16GB microSDHC Noki.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Do swojej Noki jednak chcę sobie coś lepszego w przyszłości zakupić zamiast fabrycznych.
Pomyśl o słuchawkach Bluetooth. :) ,np.Motoroli S802.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: ja.michal »

Poprawka w E55 w zestawie są już 2GB. E52 ma 1GB.

[ Dodano: 2009-12-20, 21:41 ]
Patryk pisze:Pomyśl o słuchawkach Bluetooth. :) ,np.Motoroli S802.
Nie słucham aż tyle, żeby takie słuchawki mi były potrzebne.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: ra-v »

RMF FM 32-64kbps
ZET 48-64kbps
Planeta Poznań - 40-128kbps
Radio Złote Przeboje - 64-128kbps

Czasem tych słucham, ale na "po limicie" mają za duże próbkowanie. Nie wiem od czego to zależy jaka przepustowość zostaje wybrane (w moim przypadku przez RealPlayer-a)

W większości słucham na analogu FM:)
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:W zestawie już są 1GB karty a obsługiwane 16GB są. 167zł kosztuje 16GB microSDHC Noki.
A no to ładnie 16GB to już można wrzucić dość dużo muzyki :)
Patryk pisze:Pomyśl o słuchawkach Bluetooth. :)
A takie słuchawki mają dobrą jakość? Bo chyba bluetooth'em ciężko przesłać nieskompresowany dźwięk.
ra-v pisze:W większości słucham na analogu FM:)
U mnie niestety konwencjonalne stacje schodzą na psy :dobani: Dlatego co jakiś czas kupuję sobie jakaś dobrą płytkę CD-audio i mam to co chcę ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: marens »

ja.michal pisze:Tylko, że niestety w tych modelach (E51, E52, E55) tylko .mp3 i .aac jest obsługiwane
Tylko m3u, zwykły shoutcoast. Szkoda, bo słucham dwie stacje jedna 96kbps a druga 48kbps. Oszczędniej byłoby 64/24AAC+, strumienie są udostępnione ale nie ma jak odtworzyć. Do tego oprócz Nokia Radio internetowe polecam Gaga Box ;)

Myślałem o słuchawkach BT, dla większej wygody ale nie słucham tego aż tak często więc wystarczą zwykłe. Taki mobilny odbiór jest fajny, ale trzeba mieć na uwadze że bateria dosyć szybko podziękuje za współpracę. Przy dostępności pakietów Play Online w telefonie jest to całkiem zjadliwe jeśli chodzi o koszty.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: ja.michal »

marens pisze:Do tego oprócz Nokia Radio internetowe polecam Gaga Box ;)
Też to mam. Chodź GagBox coś odmawia współpracy.
marens pisze:bateria dosyć szybko podziękuje za współpracę.
To się zgadza.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: Patryk »

YaHooo pisze:A takie słuchawki mają dobrą jakość?
Miałem ostatnio możliwość wypróbowania w.w.słuchawek Motoroli,i jakość była o niebo lepsza,niż na dość porządnych zamkniętych słuchawkach Technics podłączonych analogowo z Nokią :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: YaHooo »

Patryk no to ładnie jak tak :)

Bo zastanawiam się nad kupnem słuchawek na BT, ale do laptopa. Ciekaw jestem jak takie połączenie będzie pracować :niepewny:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: Jaco »

YaHooo pisze:Ciekaw jestem jak takie połączenie będzie pracować
Ja od czasu do czasu używam słuchawki Nokia od telefonu w połączeniu z BlueSoleii . Kiedyś z Fanta rozmawialiśmy na Spik i było ok. Samo słuchanie muzy w takiej słuchawce nie należy do właściwych ale jak chcesz być dalej od kompa to się sprawdza.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: YaHooo »

Jaco pisze:ale jak chcesz być dalej od kompa to się sprawdza.
Mi bardziej zależy na tym, aby nie było za dużo kabli przy laptopie. Może do tego jeszcze mysza na Bluetooth i będzie praktycznie 0 kabli :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: Jo_gurt »

YaHooo, tylko jak to będzie działać ;) Niestety, to wszystko na 2,4GHz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Bo zastanawiam się nad kupnem słuchawek na BT, ale do laptopa. Ciekaw jestem jak takie połączenie będzie pracować
U mnie działało by super gdyby nie soft... tu jest pies pogrzebany. Najlepszą jakość dźwięku zapewnia soft toshiby ale to tylko 30 dniowy trial. Na innych jakoś tak gorzej brzmią, podejrzewam niższy bitrate. A tak to mimo 8 sieci wifi nie ma problemów z przerywaniem muzyki, no chyba że się ręką zasłoni się słuchawkę z odbiornikiem bezpośrednio przykrywając. A tak to nawet przez 2 ściany potrafi się muzyka przebić. (Mam słuchaweczki sony dr-bt22 i zwykłego dzyndzla na usb, co jest podobno 2.0)

Aha ktoś jeszcze pisał o telefonie i słuchawkach bluetooth. Przy normalnym słuchaniu mp3 se k610 spokojnie wytrzymuje 11h bez przerwy (czyli tyle ile słuchawki bez zasilania potrafią pociągnąć) Niestety jakość raczej taka sobie, ale on i na przewodowych genialny nie jest.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: YaHooo »

Jo_gurt pisze:Niestety, to wszystko na 2,4GHz.
Akurat o to się nie martwię, bo eter mam czysty u siebie. Zaledwie 1 LiveBox ;) Resztę pasma mam dla siebie :)
krystianb pisze:U mnie działało by super gdyby nie soft... tu jest pies pogrzebany. Najlepszą jakość dźwięku zapewnia soft toshiby ale to tylko 30 dniowy trial.
A co z softem WIDCOMM? Wydaje mi się, że jest lepszy niż BlueSoil (tak z obsługi, bo o jakości dźwięku nie wiem nic).
krystianb pisze:Na innych jakoś tak gorzej brzmią, podejrzewam niższy bitrate.
A adapter BT obsługuje A2DP?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:A co z softem WIDCOMM? Wydaje mi się, że jest lepszy niż BlueSoil
Niestety nie posiadam. BS no tak sobie gra.
YaHooo pisze:A adapter BT obsługuje A2DP?
Nie wiem czy to w ogóle od adaptera zależy. Nie jest to taka wielka różnica, na "Bluetooth Toshiba Stack"(jest to chyba brand jakiegoś softu ale jakoś oryginały znaleźć nie mogę) gra na 328Kb/s, na innych softach brzmi jakby 128 bo te nie podają ile dają. Na pewno nie jest to ta, że na innych softach używa profilu do HF (do rozmów).

Ale żeby nie było tak różowo, ten soft od toshiby tez ma wadę, AVCR obsługuje tylko windows media player. Już lepiej było na domyślnych sterownikach win7 tam grało nawet znośnie a do tego można było nad winampem zapanować.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Nie wiem czy to w ogóle od adaptera zależy.
Moim zdaniem powinno zależeć :)
krystianb pisze:Na pewno nie jest to ta, że na innych softach używa profilu do HF (do rozmów).
Rozumiem, ja nie mam jak sprawdzić.
krystianb pisze:Ale żeby nie było tak różowo, ten soft od toshiby tez ma wadę, AVCR obsługuje tylko windows media player. Już lepiej było na domyślnych sterownikach win7 tam grało nawet znośnie a do tego można było nad winampem zapanować.
Łee to sterowniki WIDCOMM'a są lepsze ;) Po włączeniu odpowiedniej usługi instaluje się wirtualna karta dźwiękowa. I na nią się podaje dźwięk z każdego programu ;) Czyli bardzo wygodne rozwiązanie :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: Patryk »

YaHooo pisze:bo eter mam czysty u siebie. Zaledwie 1 LiveBox
To,że nie widać sieci wifi,nie oznacza,że eter jest czysty niestety.
U mnie też niby mało widać,a jak 5 Mbit/s osiągnę,to jest święto.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: ja.michal »

Ze słuchawek BT a raczej słuchawki to sobie do Skypa coś chcę kupić jak będzie nowy komp. Do słuchania muzyki będą na kabelku Bose z redukcją szumów.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: YaHooo »

Patryk pisze:To,że nie widać sieci wifi,nie oznacza,że eter jest czysty niestety.
W sumie tak, ale po prostu wiem co moi sąsiedzi mają w domach. Każdy ma internet po kabelku ;) A kamer wi-fi to na 95% nie ma. Niestety routera pod ręką nie mam, więc nie sprawdzę jakie mam prędkości.
ja.michal pisze:Do słuchania muzyki będą na kabelku Bose z redukcją szumów.
Też dobry wybór. Można by wziąć w ogóle takie co nie wpuszczają odgłosów z zewnątrz ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Moim zdaniem powinno zależeć
Czemu to tylko, a2dp to tylko odpowiednio skonstruowany strumień danych i obsługa A2DP zależy moim zdaniem tylko od dołączonego oprogramowania.
YaHooo pisze:Łee to sterowniki WIDCOMM'a są lepsze Po włączeniu odpowiedniej usługi instaluje się wirtualna karta dźwiękowa. I na nią się podaje dźwięk z każdego programu Czyli bardzo wygodne rozwiązanie
Tak działa każdy soft obsługujący a2dp czy hf (wtedy są nawet 2 wirtualne karty dźwiękowe) Chodzi właśnie o to jaki bitrate leci pomiędzy tą "kartą dźwiękową" a słuchawkami. Tylko w B.S.T. ma się wpływ na ten bitrate. Reszta softu przyjmuje sobie to automatycznie.
Jeśli znów chodzi o AVRC to jak ma się na słuchawkach przyciski sterowania (play stop nex prev) to znów nie każdy soft potrafi je dobrze wykorzystać. B.S.T. polecenia odebrane od słuchawek potrafi wysłać tylko do WMP (w opcjach niby jest wybór innego programu, ale dostępny z listy jest tylko jeden) Inne softy symulują normalne przyciski multimedialne, które może i winamp złapać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Czemu to tylko, a2dp to tylko odpowiednio skonstruowany strumień danych i obsługa A2DP zależy moim zdaniem tylko od dołączonego oprogramowania.
Chyba tak, ale co dokonuje kompresji danych audio? Bo mi się wydaje, że to robi jednak adapter BT. Więc mogą być różnice pomiędzy różnymi producentami (w zależności od użytego chipa kodującego).
krystianb pisze:Tak działa każdy soft obsługujący a2dp czy hf (wtedy są nawet 2 wirtualne karty dźwiękowe) Chodzi właśnie o to jaki bitrate leci pomiędzy tą "kartą dźwiękową" a słuchawkami. Tylko w B.S.T. ma się wpływ na ten bitrate. Reszta softu przyjmuje sobie to automatycznie.
Rozumiem. Nie wiedziałem... bo nie miałem do czynienia na dłużej ze słuchawkami BT. Miałem je w ręku przez całe 5 minut ;)
krystianb pisze:Inne softy symulują normalne przyciski multimedialne, które może i winamp złapać.
Tak, sprawdziłem to za pomocą komórki. To ładnie się sterowało Winampem, WMP.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Chyba tak, ale co dokonuje kompresji danych audio? Bo mi się wydaje, że to robi jednak adapter BT.
Mi to bardziej softem pachnie, a do adaptera leci już strumień gotowy do wysłania do słuchawek, ale może się mylę.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internetowe Stacje Radiowe - Ciekawe? Podziel się! :)

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:ale może się mylę.
Wiesz, ja też się mogę mylić ;) Być może znajdzie się ktoś kto wie jak to dokładniej działa i napisze nam.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ