Nowy dział na forum - kto za?

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy jesteś za utworzeniem sub-forum: "internet bezprzewodowy i MAC OS"?

Czas głosowania minął 2009-04-03, 12:43

Tak
6
20%
Nie
10
33%
Jest mi to obojętne
14
47%
 
Liczba głosów: 30

zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: zDaleKi »

Witam,
Dostałem na PW prośbę o założenie nowego działu na forum.
Chodzi o "internet bezprzewodowy i MAC OS".

Ponieważ postów dotyczących MAC OS jest mało i boimy się, że dział ten będzie świecił pustakami do Was zwracamy się z pytaniem czy widzicie potrzebę utworzenia takiego działu? Chętnych zapraszam do dyskusji i głosu w ankiecie.


Czas na głosowanie to 30 dni. Do czasu jej ukończenia wyniki ankiety będą ukryte.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: zDaleKi »

Przypominam, za: 10 Dni, 21 Godzin zakończone będzie głosowanie. Kto jeszcze ma ochotę na wypowiedź proszę o głosowanie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Boras »

Zawsze taki dział rozbudowuje forum, a jeśli powstanie to może użytkownicy MAC OS zaczną częściej tu zaglądać.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Jo_gurt »

Boras, masz dużo racji, jednak są pewne problemy, o których nie chcę na razie mówić póki ankieta się nie skończyła :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Blido »

Ja jednak jestem przeciw. To subforum będzie tylko świeciło pustkami. Ile do tej pory pojawiło się postów dotyczących Mac OS? Zresztą statystyki mówią same za siebie. Nie ma na forum zbyt wielu użytkowników MacOS-a. Problemy związane z działaniem internetu bezprzewodowego na tym systemie można równie dobrze omawiać w innym dziale. Stworzenie dodatkowego subforum tylko stworzy nieład na stronie głównej, a ta powinna byc najbardziej przejrzysta. Kategorycznie natomiast sprzeciwiam się ewentualnemu umieszczeniu tego działu w już istniejącym subforum o nazwie "Internet w systemach Linux" i zmianie nazwy na "Internet w systemach innych niż Windows" lub coś w tym rodzaju. To by sugerowało że społeczność forum uznaje Windows za jedyny słuszny system, a wszystkie pozostałe systemy są dla nich po prostu "inne".
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Sundance_kid »

Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

Ankieta trwa od miesiaca i tylko 28 zaglosowalo....cos mala frekwencja....:(
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: zDaleKi »

pluskwa_skarzysko pisze:cos mala frekwencja
Co się dziwisz. Nagród nie ma to ludziom się nie chce. Niestety norma społeczna u nas.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
paszczak

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: paszczak »

BliSki pisze:
pluskwa_skarzysko pisze:cos mala frekwencja
Co się dziwisz. Nagród nie ma to ludziom się nie chce. Niestety norma społeczna u nas.
Może tylko tylu ludków korzysta na takim systemie z internetu bez kabla i czyta to forum?
Blido pisze:Kategorycznie natomiast sprzeciwiam się ewentualnemu umieszczeniu tego
Jak czytam takie "kategorycznie..." to dla równowagi zagłosuję na TAK choć używam Visty :cwaniak: . Skoro temat się wywiązał to przynajmniej do jego roztrzygnięcia nie powinno się formułować takich "kategorycznych" opinii
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Jo_gurt »

paszczak pisze:Może tylko tylu ludków korzysta na takim systemie z internetu bez kabla i czyta to forum?
No właśnie. Sama frekwencja też o czymś świadczy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: ja.michal »

Wiecie co ten dział mógłby powstać. Zobaczcie, mamy o necie satelitarnym a dzieje się tam tyle, że każdy wie ile. ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: YaHooo »

Jo_gurt pisze:Sama frekwencja też o czymś świadczy.
A poza tym jakoś chyba nie mamy specjalistów od tego systemu na forum :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Blido »

paszczak pisze:Skoro temat się wywiązał to przynajmniej do jego roztrzygnięcia nie powinno się formułować takich "kategorycznych" opinii
To była tylko moja sugestia, jak ma wyglądać dział jeśli już będzie musiał powstać :] . Po prostu nie chciałbym aby ten dział był łączony z działem o Linuksie. Niech będzie osobno, może raz na dwa miesiące ktoś napisze :hyhy:
YaHooo pisze:A poza tym jakoś chyba nie mamy specjalistów od tego systemu na forum :(
To niezaprzeczalny fakt.
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Jojo »

Wydaje mi się, że użytkowników MAC OS jest nawet mniej niż użytkowników linuxowych. Są dobre i złe strony powstania nowego działu.
Blido pisze:YaHooo napisał/a:
A poza tym jakoś chyba nie mamy specjalistów od tego systemu na forum

To niezaprzeczalny fakt.
Myślę, że jakby powstał ten dział to i specjaliści by się znaleźli.
Elektroniczna rewolucja
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: zDaleKi »

Jojo pisze:Myślę, że jakby powstał ten dział to i specjaliści by się znaleźli.
Może i tak, ale na chwilę obecną za powstaniem nowego działu było 20% a przeciwnych temu 33%.
Zatem nowy dział nie powstanie.

Dziękuję wszystkim za głosowanie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: lubczyk »

Tak teraz wpadłem na pewien pomysł, mianowicie ciekawą sprawą było by stworzenie działu "Vip" lub coś o podobnej nazwie, gdzie osoby z pewnym doświadczeniem (pod względem ilości postów lub od "widzimisię" Admina) mogły by się wypowiadać bardziej rzeczowo i na temat. Na wielu forach tematycznych często takie działy widziałem.

No chyba że już coś takowego istnieje ale moja ranga czy ilość postów nie pozwala mi na ujrzenie tego działu :]
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Blido »

lubczyk pisze:gdzie osoby z pewnym doświadczeniem (pod względem ilości postów lub od "widzimisię" Admina) mogły by się wypowiadać bardziej rzeczowo i na temat.
Jeśli owi "VIP-owie" mieliby w takowym dziale pisać rzeczowo i na temat, to dlaczego to ukrywać przed światem? Poza tym ilość postów nie świadczy o doświadczeniu użytkownika. Nie na naszym forum. Dobrym przykładem był przemox.1 - nabił (inaczej tego nie można określić) 800 postów i dostał bana, ja przy 400 postach zostałem Animatorem. Podobnie Yagi czy Sp6huk.
lubczyk pisze:Na wielu forach tematycznych często takie działy widziałem.
Chyba na forach warezowych :] . Zdobądź rangę VIP (najczęściej przelewając co nieco na konto admina) i zyskaj dostęp do ekskluzywnych materiałów (czyt. warezów) dla VIPów :rotfl: . Wolę nie wiedzieć co to za materiały.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: lubczyk »

Blido pisze:Jeśli owi "VIP-owie" mieliby w takowym dziale pisać rzeczowo i na temat, to dlaczego to ukrywać przed światem?
Bo często osoby lubiące pisać nie od rzeczy wcinają się z głupotami w temat. I osoby będące mogą pisać bardziej hmm językiem technicznym (?)
Blido pisze:Chyba na forach warezowych . Zdobądź rangę VIP (najczęściej przelewając co nieco na konto admina) i zyskaj dostęp do ekskluzywnych materiałów (czyt. warezów) dla VIPów . Wolę nie wiedzieć co to za materiały.
Na forach warezowych raczej nie bywam więc nie wiem co to za materiały, preferuję inne metody zdobywania plików, ale nie o tym temat. Przykładem może być chociażby (mam nadzieję że nikt nie potraktuje tego jako reklamę) telepolis.pl.

Taki prosty przykład, jeśli jesteśmy uczniami w szkole to zawsze wolimy być w klasie, w której to są osoby z lepszymi ocenami bo możemy się więcej nauczyć, dowiedzieć etc. I jeśli był by taki dział to wiadomo że będą w nim osoby siedzące w temacie dłużej i zawsze można się więcej nauczyć czy też dowiedzieć.
Ostatnio zmieniony 2010-01-20, 18:55 przez lubczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Jaco »

Mamy kącik techniczny za którym domagał się jeden z userów że będzie bardzo pomagał i tyle go widzieliśmy.
Grzechu
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 565
Rejestracja: 2009-02-12, 18:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Grzechu »

Bo często osoby lubiące pisać nie od rzeczy wcinają się z głupotami w temat. I osoby będące mogą pisać bardziej hmm językiem technicznym (?)
Bardziej technicznym? tzn jakim?

Jak ktoś się wcina z głupotami, to moderatorzy natychmiast reagują, przenosząc takie wypowiedzi do odpowiedniego działu.

IMO takie rangi, czy działy są zupełnie niepotrzebne, bo od tego wszystkiego, o czym piszesz, jest forum.
"Kiedy ginie Inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca."
Zapraszam na forum o laptopach. (Notebooki, netbooki, tablety)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Jaco »

grzechu pisze:bo od tego wszystkiego, o czym piszesz, jest forum.
I odpowiednie działy na nim.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: marens »

grzechu pisze:IMO takie rangi, czy działy są zupełnie niepotrzebne.
Też tak myślę.
Niestety niektórym od nich odbija i nabijają posty.
Jako przykład przemox, chociaż w tej chwili też jest kilka takich osób tutaj obecnych.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: lubczyk »

Dzięki wielkie za odpowiedzi ;). Rozumiem że pomysł spalił na panewce ale mimo wszystko myślałem że troszkę inaczej zrozumiecie moje zamiary, w sensie że hmm gorzej (?). Bo co by nie mówić, to forum jest dość konserwatywne i rygorystyczne (na to pewnie ma też wpływ wiek użytkowników) choć to ma też swoje plusy.
Jako przykład przemox, chociaż w tej chwili też jest kilka takich osób tutaj obecnych.
Mam takową nadzieję że się do tych osób nie zaliczam azaliż jestem raczej czytającym i dość często odwiedzającym forum aniżeli spamerem czy jak kto woli to nazwać.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Sundance_kid »

Blido pisze:ja przy 400 postach zostałem Animatorem.
Taki ot: ja miałam chyba 500 kiedy sie zazieleniłam ;)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: Blido »

Sundance_kid pisze:ja miałam chyba 500 kiedy sie zazieleniłam ;)
Bo Ty masz specjalne względy ;)
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: KrissTofferr »

lubczyk, Dział VIP już funkcjonuje, i jest głęboko zakonspirowany bo przecież tam wymieniamy miedzy sobą najostrzejsze hacki.
Teraz sam widzisz... jak głupio to brzmi. :]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: YaHooo »

lubczyk pisze:Tak teraz wpadłem na pewien pomysł, mianowicie ciekawą sprawą było by stworzenie działu "Vip" lub coś o podobnej nazwie, gdzie osoby z pewnym doświadczeniem (pod względem ilości postów lub od "widzimisię" Admina) mogły by się wypowiadać bardziej rzeczowo i na temat. Na wielu forach tematycznych często takie działy widziałem.
Ja tylko nie rozumiem dlaczego mamy oddzielać najbardziej wartościowych userów na forum od reszty? Moim zdaniem to nie będzie sprzyjało rozwojowi forum, lecz może podzielić użytkowników.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy dział na forum - kto za?

Post autor: zDaleKi »

lubczyk pisze:Tak teraz wpadłem na pewien pomysł, mianowicie ciekawą sprawą było by stworzenie działu "Vip"
U nas są animatorzy i nie potrzeba już tworzyć kolejnej grupy VIPów.
lubczyk pisze:Rozumiem że pomysł spalił na panewce
Mamy już tyle działów, że nie ma sensu chyba robić kolejnego. Jest kącik techniczny praktycznie mało związany z tematyką forum i to chyba starczy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ