problem z zasiegiem 3g

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mietek3264
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-30, 08:00
Lokalizacja: Kutyski

problem z zasiegiem 3g

Post autor: mietek3264 »

mam problem z moim modemem iplus (hauwei e156g). za kazdym razem kiedy lapie zasięg 3G internet nie chce dzialac :( , po prostu tak jakby w ogóle nie mial zasiegu. Bawilem sie ustawieniach ale nic z tego. na innych (EDGE GPRS) zasiegach internet smiga bez zadnych problemów. czy trzeba jakis program pobrac??? czy cos ustawic???? prosze o pomoc i z góry dziekuje.
damian.
Ostatnio zmieniony 2010-01-30, 08:41 przez mietek3264, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: problem z zasiegiem 3g

Post autor: sp6huk »

Może sygnał 3G, który łapiesz jest bardzo słaby. Powiedz czy możesz w ogóle zalogować się do sieci ? Podaj miejscowość, w której korzystasz z iPlusa ;)
mietek3264
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-30, 08:00
Lokalizacja: Kutyski

Re: problem z zasiegiem 3g

Post autor: mietek3264 »

zasieg jest dobry 3 lub 4 kreski a na mapce moja miejscowosc (Kutyski) jest niby w zasiegu 3G mieszkam jakies 10 km od nadajnika.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: problem z zasiegiem 3g

Post autor: sp6huk »

mietek3264 pisze:zasieg jest dobry 3 lub 4 kreski a na mapce moja miejscowosc (Kutyski) jest niby w zasiegu 3G mieszkam jakies 10 km od nadajnika.
Aż trudno mi uwierzyć, że z odległości ~10 km, łapiesz 3-4 kreski sygnału :roll: Jesteś pewien, że to UMTS jest. Co do zasięgu w twojej miejscowości, to sygnał jest szczątkowy, można powiedzieć, że go tam nie ma (ale to tylko mapa, więc nie ma co się zbytnio wzorować). Problem rozwiązać powinna antena zewnętrzna ;) Radziłbym Ci podjechać z laptopem pod node B w miejscowości Stelągi, i sprawdzić jak ma się sytuacja, wtedy wykluczymy problem z modemem, jeżeli wszystko będzie OK. Sprawdź jeszcze, czy przypadkiem nie masz włączonego oszczędzania energii (jeżeli to jest laptop). Zainstaluj sobie Top NetInfo i podaj moc sygnału w jednostce dBm.
Awatar użytkownika
Cari
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 226
Rejestracja: 2009-12-24, 16:14
Lokalizacja: Pleszew

Re: problem z zasiegiem 3g

Post autor: Cari »

Coś wydaje mi się ,że jesteś na granicy zasięgu. Sprawdź ten Node B tak jak sp6huk radził. Jak sprawdzisz to jak masz taką możliwość ty wyjdz na podwórko z laptopem i wymuś mu UMTS w TNI jak się uda zalogować to wystarczy kupić taką antenę ;)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: problem z zasiegiem 3g

Post autor: sp6huk »

Cari pisze: i wymuś mu UMTS w TNI
Jeżeli o wymuszaniu UMTS już mowa, to ja bym inaczej próbował wymusić. W taki oto sposób:
Start --> uruchom --> cmd --> wpisujesz ping wp.pl -t -l 1400 i klikasz ENTER oczywiście ;) , niech cały czas lecą pingi, wyjdź na dwór tak jak radził kolega Cari i sprawdź w ten sposób czy masz wtedy UMTS.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: problem z zasiegiem 3g

Post autor: krystianb »

sp6huk pisze:W taki oto sposób:
Start --> uruchom --> cmd --> wpisujesz ping wp.pl -t -l 1400 i klikasz ENTER oczywiście , niech cały czas lecą pingi, wyjdź na dwór tak jak radził kolega Cari i sprawdź w ten sposób czy masz wtedy UMTS.
To nic nie da, to jest tylko sposób na przytrzymanie hsxpa jeśli są problemy z siecią i po przejściu na sam umts transmisja zamiera.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: problem z zasiegiem 3g

Post autor: sp6huk »

A u mnie jest odwrotnie, w TNI jak chcę wymusić to nic to nie daje, a ten sposób zawsze działa ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: problem z zasiegiem 3g

Post autor: krystianb »

sp6huk pisze:w TNI jak chcę wymusić to nic to nie daje, a ten sposób zawsze działa
Ja 3g zawsze wymuszam komendą AT, nawet kilkoma, bo tak mi się coś poprzestawiało w modemie że muszę go zresetować przed zmianą technologii. TNI raczej średnio sobie radzi z tym wymuszaniem 3g, przynajmniej u mnie, z resztą z tego co pamiętam aby to ustawienie zadziałało trzeba się rozłączyć i połączyć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z zasiegiem 3g

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:z tego co pamiętam aby to ustawienie zadziałało trzeba się rozłączyć i połączyć.
To coś jest nie tak. U mnie na modemach Huawei oraz Sierry nie muszę się rozłączać, a modem nie zrywa połączenia, sesja trwa dalej (z tym samym adresem IP). Oczywiście nieco to trwa, bo max 5 sekund, ale działa bez rozłączania.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ