iPlus vs Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nsmarcin
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-02-14, 13:37
Lokalizacja: Polska

iPlus vs Orange

Post autor: nsmarcin »

Witam, właśnie przeglądam sobie oferty bez modemu tych dwóch operatorów i doszedłem do wniosku, że Plus ma w sumie lepszą ofertę gdyż jeśli weźmiemy pod uwagę abonament 110zl to w promocji bez modemu wyniesie nas to 82,5zl i iPlusopobieracz 0zł (bo abonament > 80zł) czyli 20GB + 100GB w nocy, natomiast w Orange będzie to 90zł (bez promocji 120zł) i 20GB limitu (nie wiem czy jak się przez internet zamówi to nie było by 21GB). Obie umowy na 12m-cy. Niby w domu mam lepszy zasięg Plusa ale nie wiem jak to będzie w podróży.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus vs Orange

Post autor: ja.michal »

nsmarcin pisze:nie wiem jak to będzie w podróży.
Różnie. Zależy od lokalizacji. Jednak muszę Ci powiedzieć, że Plus ma dużo więcej stacji bazowych 3G. NA trasę 80 km to około 60 km miałem HSPA lub samo HSDPA.
Minus taki, że w polach Plus gęsto i często ma sam GPRS.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: iPlus vs Orange

Post autor: Patryk »

nsmarcin pisze:Niby w domu mam lepszy zasięg Plusa ale nie wiem jak to będzie w podróży.
W podróży CDMA od Orange wymiata w porównaniu do EDGE i GPRS Plusa.
No chyba, że podróże będa się odbywać w miastach bądź na terenach gęsto zaludnionych.
nsmarcin
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-02-14, 13:37
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus vs Orange

Post autor: nsmarcin »

Głównie chodziłoby mi o trasę Nowy Sącz - Kraków, niby z mapki Plusa prawie na całej trasie jest 3G, miejscowo tylko EDGE (ale w trakcie podróży jest to wystarczające). A na mapce Orange nie widać bo całą trasę zasłania CDMA, z którego nie chce korzystać bo nie mam modemu ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus vs Orange

Post autor: marens »

nsmarcin pisze:A na mapce Orange nie widać bo całą trasę zasłania CDMA, z którego nie chce korzystać bo nie mam modemu ;)
EDGE będzie w 99%
Tylko kwestia jego wydajności, a z tym różnie bywa.
nsmarcin
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-02-14, 13:37
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus vs Orange

Post autor: nsmarcin »

A Plus? Bo wydaje mi się, że jest stabilniejszy
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus vs Orange

Post autor: YaHooo »

nsmarcin pisze:Bo wydaje mi się, że jest stabilniejszy
Ciężko tak z góry powiedzieć co to będzie. Najlepiej przekonać się na własnej skórze, czyli zakupić pre-paidy operatorów i zbadać jak działa w miejscu w którym najwięcej będzie się przebywać. Lepiej wydać nawet 50zł na pre-paida niż pakować się w umowę na 24 miesiące po 110zł miesięcznie :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
nsmarcin
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-02-14, 13:37
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus vs Orange

Post autor: nsmarcin »

Właśnie testowałem pre-paidy tych operatorów i lepiej w domu wypada Plus natomiast nie miałem jak sprawdzić tego na trasie
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus vs Orange

Post autor: YaHooo »

nsmarcin pisze:testowałem pre-paidy tych operatorów i lepiej w domu wypada Plus
Zatem ja bym się skłaniał właśnie lu temu, by wziąć Plusa. Jednak 100% pewności nigdy nie można mieć. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że Plus często ma dziury samego GPRS'u. Co może być czasem uciążliwe, jeśli znajdziesz się w takim miejscu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus vs Orange

Post autor: marens »

YaHooo pisze:Jednak z własnego doświadczenia wiem, że Plus często ma dziury samego GPRS'u. Co może być czasem uciążliwe, jeśli znajdziesz się w takim miejscu.
Masz na myśli czyste stacje, bez GPRS tylko z CSD?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus vs Orange

Post autor: YaHooo »

marens pisze:Masz na myśli czyste stacje, bez GPRS tylko z CSD?
Może niejasno się wyraziłem, ale chodziło mi o stacje w których jest tylko GPRS. Podczas gdy w około wszędzie jest EDGE, a my znajdujemy się najbliżej tego BTS'a z GPRS'em i odechciewa się czasem korzystać z internetu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
nsmarcin
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-02-14, 13:37
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus vs Orange

Post autor: nsmarcin »

A nie da się jakoś programowo wymusić innej stacji? Czy to sam modem automatycznie loguje się do tej o najmocniejszym sygnale?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus vs Orange

Post autor: YaHooo »

nsmarcin pisze:A nie da się jakoś programowo wymusić innej stacji?
Niestety to nie jest możliwe w modemach.
nsmarcin pisze:Czy to sam modem automatycznie loguje się do tej o najmocniejszym sygnale?
Dokładnie tak jest. Jednak jeśli celujesz tylko z EDGE/GPRS (a nie będziesz miał zasięgu 3g), to można by kupić jakąś starszą Nokię i uruchomić na niej Netmonitor. Ta aplikacja pozwala na ręczny wybór kanału, co za tym idzie możesz wybrać sobie dowolnego BTS'a w zasięgu którego jesteś. Zatem pozwala to ominąć problem logowania się do stacji z GPRS'em jak wokół są stacje z EDGE.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ