Blueconnect w sieci 3G

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze:Czy PS3 obsługuje tryb Ad-Hoc. Jeżeli nie obsługuje to musisz mieć AP albo router WiFi.
Był już na forum podobny przypadek i wyszło na to, że PS3 tak samo jak PSP nie obsługuje ad-hoc jako takiego (tzn. z komputerem). Jeśli już to tylko z inną konsolą w celu rozgrywki w sieci. No jest jeszcze szansa, że karta wi-fi może działać w trybie programowego AP.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Hieu
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-24, 20:02
Lokalizacja: Z Marsa

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Hieu »

A jak mogę sprawdzić czy moja karta działa w takim trybie ? Mam karte Intel(R)PRO/Wireles 2200BG Network Connection
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: YaHooo »

No to Cię niestety muszę zmartwić, bo karty Intela pod Windows (sam mam nowszą 3945abg) nie działają w tym trybie. Jeśli masz Linux'a to jeszcze da się znaleźć sterowniki odpowiednie, ale na Windows już nie.

Zatem potrzeba Ci AP jak już to wcześniej zostało napisane. Ewentualnie poszukać karty z większymi możliwościami.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Hieu
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-24, 20:02
Lokalizacja: Z Marsa

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Hieu »

A można za pomocą routera jakoś pokombinować ? Problem w tym ,że nigdy z tym urządzeniem nie miałem stycznośći . To chyba będzie lepsze rozwiązanie niż kupno nowej karty lub po prostu podłączyć kabel ethernet do laptopa i już się ma łączność z . Ale wolałbym za pomocą routera ,bo PS3 i laptop będą w oddalone o 15m w osobnych pokojach.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: YaHooo »

Hieu pisze:Ale wolałbym za pomocą routera ,bo PS3 i laptop będą w oddalone o 15m w osobnych pokojach.
Tak, to jest najlepsze wyjście, bo ad-hoc mogłoby sobie nie poradzić przy większych przeszkodach.

Więc musiałbyś tak zrobić (zakładam, że laptop jest po kabelku). Wyłączyć DHCP na LAN'ie w routerze. Poustawiać adresy jak każą w <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7194" target="_blank">»ICS«</a> na karcie LAN w komputerze, włączyć mechanizm ICS we właściwościach połączenia dial-up. A następnie połączyć się z siecią wi-fi z PS3.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Hieu
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-24, 20:02
Lokalizacja: Z Marsa

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Hieu »

(zakładam, że laptop jest po kabelku)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale w mieszkaniu mam tylko mobilny internet , więc nie mam podłączonych żadnych kabelków do łączenia się z internetem tylko modem HUAWEI i przez niego tylko mam łączność z siecią .
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: wojteks »

Jeżeli masz modem Huawei to najprościej by było dokupić router D100 i po problemie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: YaHooo »

Hieu pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale w mieszkaniu mam tylko mobilny internet ,
Ale możesz podłączyć to tak:

Laptop (z modemem) <---Kabel LAN---> router <---wi-fi---> PS3
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Hieu
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-24, 20:02
Lokalizacja: Z Marsa

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Hieu »

A jak się sprawdza czy moja karta sieciowa ma takie właściwości ,jak np.udostępnianie internetu ? Czy jest jakaś strona internetowa , w którym mogę sprawdzić oprócz GOOGLE ?

@EDIT

Właśnie sprawdziłem na oficjalnej stronie INTEL i moja karta może udostępniać sieć. Tak myślę :P
Ostatnio zmieniony 2009-12-30, 12:14 przez Hieu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: wojteks »

Hieu pisze:Czy jest jakaś strona internetowa
Strona producenta karty i google.
Generalnie każda karta WiFi ma możliwośc pracy w trybie Ad-hoc natomiast niewiele może pracować (symulować) jako Acces Point
Nie pomagam na PW!
Hieu
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-24, 20:02
Lokalizacja: Z Marsa

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Hieu »

A mój blueconnect nie może udostępnić sieci , żeby PS3 wykryła go ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: wojteks »

Hieu pisze:żeby PS3 wykryła go
Tu Blueconnect nie ma znaczenia, ważna jest karta WiFi w komputerze udostępniającym, jeżeli nie pracuje jako AP (a prawdopodobnie nie jak 99% kart WiFi na rynku). Musisz dokupić AP (acces point) i udostępnic Blueconnect przez kabel ethernet (sieć kablową) do AP i siec rozgłaszana przez AP zostanie wykryta przez PS3.
Jednak lepszym i niewiele droższym rozwiązaniem jest router z obsługą posiadanego modemu (D100, Edimax .... itp)
Nie pomagam na PW!
Hieu
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-24, 20:02
Lokalizacja: Z Marsa

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Hieu »

Obrazek Coś tam pisze Ad-Hoc może o to Wam chodziło ? Ja się na tym nie znam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: wojteks »

Hieu pisze:Coś tam pisze Ad-Hoc może o to Wam chodziło
Ale już wiemy że PS3 z Ad-Hoc się nie połączy więc szkoda zachodu i kombinowania.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: YaHooo »

Hieu pisze:A jak się sprawdza czy moja karta sieciowa ma takie właściwości ,jak np.udostępnianie internetu ?
Udostępnianiem internetu zajmuje się system operacyjny ;) A dokładniej mechanizm o nazwie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7194" target="_blank">»ICS«</a> Ale jak już wcześniej napisałem PS3 nie może łączyć się z komputerem poprzez ad-hoc.

Musisz użyć routera wi-fi albo AP.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
KubąK
Obserwowany
Posty: 139
Rejestracja: 2010-03-13, 13:23
Lokalizacja: Garwolin|Sławiny

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: KubąK »

Ja akurat mam CoD:MW2 ale na PC + do tego jak na razie limit 500mb.Powiem tak cholerstwo ciągnie limit jak mało co...Na 4 mapy wypada ponad 80 mb :/ a co do pingow...Mam HSDPA i na moim optionie były okropne lagi a jak przełożyłem kartę do j200 dało się jakoś grać(jeśli jesteś niedoświadczonym graczem może być)A z tego co mi wiadomo na tym zasięgu co masz są mniejsze lagi więc będzie dobrze:D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez KubąK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Tomek7 »

Chodzi Ci o telefon SE j200i ? jak ona ma tylko EDGE i Tobie na EDGE gra się lepiej niż na modemie z HSDPA ?? :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Sundance_kid »

Tomek7 pisze:Chodzi Ci o telefon SE j200i
Ewentualnie jest jescze taki Samsung który posiada nawet UMTS. A SE nie ma EDGE. Ma tylko GPRS.

[ Dodano: 2010-05-09, 11:49 ]
I na dobrą sprawę wątpie czy ma modem :]
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: paweliplus »

Może i ma ten modem , ale <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie da się grać na GPRS :]
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
KubąK
Obserwowany
Posty: 139
Rejestracja: 2010-03-13, 13:23
Lokalizacja: Garwolin|Sławiny

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: KubąK »

Chodziło mi o telefon Samsung J200...A nie o SE...
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Tomek7 »

Swoją drogą też bym sobie pograł w MW2 przez sieć.Tryb single player przeszedłem, trochę ta gra krótka ale grafa jest świetna :ok: Jak będę miał kawałek zbędnego grosza to zainwestuje w oryginalny CD-KEY ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Sundance_kid »

KubąK jak do gier to albo inny dostawca albo jak masz możliwości techniczne to zakupic modem z HSUPA. Ale generalnie komórkowiec do gier stworzony nie jest, chyba, że do komfortowego grania w literaki.
KubąK
Obserwowany
Posty: 139
Rejestracja: 2010-03-13, 13:23
Lokalizacja: Garwolin|Sławiny

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: KubąK »

Żebyście jak ja się cieszę jak się na jednej mapie niezalaguje :D Bo lagi są na wszystkich mapach i serwach :D A z tego co pamiętam na pudełku pisze HSDPA/HSDUPA czy jak to tam...Ale zasięgu na terenie powiatu garwolinskliego(mieszkam w gminie ale do Garwolina mam 5 km i normalnie mam zasięgu HSDPA 39 %-44% w TNI)
maack
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-02, 11:16
Lokalizacja: Lodzkie

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: maack »

gram w sieciową strzelaninę MAG na PS3 na blueconnect i powiem tak : grać się da. Wyrzucenia/rozłączenia z serwerem gry lub PSN zdarzają się rzadko. Mam limit 4 GB i starczy na granie (nie ściągam z sieci dużych plików).
Co do wpływu na wyniki w grze - trudno powiedzieć, to pierwszy sieciowy shooter w jaki gram i wyniki baaardzo zależą od drużyny w jakiej się gra. Na początku oczywiście szybko i często ginąłem ale teraz jestem takim średniakiem. Swoją drogą bardzo chętnie przetestowałbym się na szybkim stałym łączu.

Podsumowując grać sieciowo na PS3 da sie spokojnie. Zestaw do online to Huawei D100 i e220.

Aha wcześnie trochę sobie grałem w co-op w Resident Evil 5 i również grało się dobrze.
Hieu
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-24, 20:02
Lokalizacja: Z Marsa

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Hieu »

Ludzie , mam już taki problem od tygodnia.
Otóż przez dobre 5 miesiecy gralem na PS3 bez problemowo na Blueconnect przez kabel ethernet . A tu jakiegoś dnia , przestało się łączyć się z internetem :dobani: . Tak zawsze mam skonfigurowany internet http://img686.imageshack.us/img686/5384/51306371.jpg


A w PS3 :

IP: 192.168.0.2

Reszta tak samo.

Ludzie pomóżcie :padam: , w centrum obsługi klienta gucio wiedzą :gwiazdki: , a sam to próbuje rozwiązać od tygodnia.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-05-22, 18:57 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2010-05-22, 17:56 przez Hieu, łącznie zmieniany 1 raz.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: ryba825 »

W drugim brama domyślana jest ustawiona na 192.168.0.1?
W ustawieniach połączenia przez które się łączysz ustawione jest udostępnianie dla połączenia lokalnego?
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Speedstar »

No niestety w gry Online w szczególności FPS nie za bardzo da się grać po sieci.
Mam Play Online
Np. ET QuakeWars pingi w zakresie 150-200 ale zdarzaja sie straszne lagi, jak serwer jest niezbyt zalegany i w dobrej lokalizacji to mozna i troche pograc nie powiem.

Ale nie jest to samo co po kablu. Biegniesz a za chwile ladujesz na scianie, ruchy malo precyzyjne, strzelasz rakieta i nie trafia tam gdzie trzeba.

Teraz wrzucilem BC2 jest jeszcze gorzej jak w ET-QW ( pingi 250-1000) czesto wywala mnie za zbyt wysoki Ping , opóźnienia jeszcze wieksze, ludzie po planszy biegaja jak w starym filmnie po klatkowo, mimo tego ze fps na poziomie 60> Strzelasz z RPG do czołgu a rakieta leci bóg wie gdzie.
Nie powiem jak serwer jest dobry i mało zalegany można trochę sie pobawić ale niestety rzadko to bywa.


W erze troszke lepiej mniejsze pingi tak to u siebie zauważylem nie testowalem za duzo bo to karta z telefonu szkoda kasy.

Gra po kablu to zupełnie inna bajka. Nie wiem jak Net z Polsatu Cyfrowego mam nadzieje ze trochę lepiej bo przymierzam sie do niego
Hieu
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-24, 20:02
Lokalizacja: Z Marsa

Re: Blueconnect w sieci 3G

Post autor: Hieu »

ryba825 pisze:W drugim brama domyślana jest ustawiona na 192.168.0.1?
W ustawieniach połączenia przez które się łączysz ustawione jest udostępnianie dla połączenia lokalnego?
Trzeba było tylko brame domyslną ustawić na 192.168.0.1 .Wielkie dzięki !
ODPOWIEDZ