[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Nalewka pisze:Kolory to możesz mieć w grach czy innych bajerach, a ten program jest stricte użyteczny, pakowanie się w "wodotryski" jest totalną stratą cennego czasu autora!!!
Jak się chce mieć inne kolory, to zawsze można sobie zmienić styl w Windows :cwaniak:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

andzia pisze:w Menadżerze Urządzeń karta po włożeniu widziana jest jako Wirtualne CD aby nawiązać połączenie z top netinfo trzeba odpalic LITEAUTO.exe wtedy nastepuje wyłączenie CD i włączenie portu modemu i aplikacji ,
programy ze stajni novatela robia to w tle wiec nie widac tego
Coś musisz mieć nie tak ze sterami, pisałem już wcześniej ale może teraz bardziej to wyjaśnię.
Posiadam system operacyjny Win 7 64bit i kartę Novatel Wireless Merlin™ X950D 3G 7.2 ExpressCard - HSUPA/HSDPA/UTMS
Chris-Kr pisze:Czym to przełączenie objawia się w Menadżerze Urządzeń?
Karta wyposażona jest we wbudowany PENDRIVE, Na ów pamięci flash nie ma standardowego formatu plików, jak np. fat32, czy inny. W moim komputerze jest on rozpoznany jako UDF, taki format stosuje np. moja kamera DVD, gdy nagrywam w trybie gdzie na bieżąco mogę dowolne fragmenty usuwać czy dodawać, edytować itp. Próbowałem jednak podmienić pliki w modemie i nie mogę tego zrobić, podejrzewam jednak że spowodowane jest to brakiem pełnej obsługi tego formatu przez system, kamera ma np specjalny sterownik do tych płyt żeby je komputer widział nazywa się on Sonic UDF Reader.
Dysk ten widoczny jest jednak do momentu zainstalowania sterownika, jak już pisałem wcześniej mój modem pochodzi od iPlusa i automatycznie instaluje iPlus managera. Po zainstalowaniu sterów pendrive się ukrywa, być może jest to tylko wpis w rejestrze ukrywający daną literę dysku, nie sprawdzałem szczerze mówiąc, można by to sprawdzić jeśli ktoś ma wersję z adapterem USB i podłączyć do innego USB, wtedy było by wiadomo czy jakaś komenda w modemie to wyłącza czy jest on tylko ukryty w systemie. Dodam tylko, że modem mimo, iż jest na express card nie posiada interfejsu express card tylko USB.
Obojętnie jednak czy flash jest ukryty czy wyłączany komendą, myślę że wina jest jednak sterowników w Twoim przypadku.
Modem w systemie, zanim zresetowałem kompa działał mi z dyskiem i portami (tzn.dopóki nie zrestartowałem systemu dysk był widoczny w "mój komputer" i porty też były widoczne). W systemie pojawiły się trzy porty:
COM6: Port Novatel Wireless Merlin HSPA Status Port (COM6)
COM7: Modem Novatel Wireless Merlin HSPA Modem
COM8: Port Novatel Wireless Merlin HSPA GPS Port (COM8)
proszę nie sugerować się numerami COM, gdyż mam w systemie zainstalowany jeszcze modem OPTIONA i HUAWEI.

U mnie problem dotyczy komunikacji AT, dlatego proszę także janek222 o pomoc, gdyż komunikacja AT działa tylko na porcie:
COM7: Modem Novatel Wireless Merlin HSPA Modem
co jak wiadomo uniemożliwia wspólne korzystanie z połączenia i funkcjonalności AT.
O dziwo wszystkie wskazania są prawidłowe.

Port, który służy do tej komunikacji wyrzuca następujący błąd:
COM6: Port Novatel Wireless Merlin HSPA Status Port (COM6) Odpowiedź modemu DM OR MODEM ERROR

Ostatni port oczywiście służy do GPS i w trybie GPS też wyrzuca błędy, ale może dlatego że nie był ten model przewidziany w TNI.
blue33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-09, 18:45
Lokalizacja: włocławek

błąd przy próbie połączenia

Post autor: blue33 »

witam, zainstalowałem program i mam jeden problem, za każdym razem przy próbie połączenia wyskakuje mi błąd, po zresetowaniu modemu połączenie przebiega bez problemu, czy nie można czegoś zmienić w ustawieniach aby nie trzeba było resetować modemu za każdym razem, proszę o pomoc po program jest bardzo fajny i poza ww problemem bardzo dobrze współpracuje, pozdrawiam
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: błąd przy próbie połączenia

Post autor: Chris-Kr »

blue33 pisze:za każdym razem przy próbie połączenia wyskakuje mi błąd, po zresetowaniu modemu połączenie przebiega bez problemu
Jaki numer błędu?
Czy próbowałeś zaznaczyć opcje "Zainicjuj modem podczas uruchamiania programu" i "Zainicjuj modem podczas próby połączenia"?
Krzysztof
blue33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-09, 18:45
Lokalizacja: włocławek

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: blue33 »

trochę pozmieniałem tzn odinstalowałem iplus managera i zainstalowałem czyste sterowniki do modemu, teraz chyba jest dobrze ale jeszcze potestuję i dam znać, dzięki za podpowiedź, program jest naprawdę super
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

Blue, a zajrzałeś już w zakładkę Informacje / Dotacje? :cfaniak:
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Tomisek »

Witam. Mam takie pytanie . U mnie z komputra korzysta moja dziewczynka mała i duża;:) czeste resety i juz sam nie wiem co sie dzieje. Zapodałem wczoraj ściągnięcie prawie 6Gb od 23 do 10 rano.
No i problem - w statystykach ma odebranych 1,9GB a wysłanych 700mb wysłanych prawie. Rano jak wstałem widziałem na pasku start jakies wartości ujemne w TNI. Czy monitorowane moze byc tylko max 2gb???Wersja 3.51 czysta ???
Chodzi mi o to ze nie spodziawałem sie ze jest jakies ograniczenie w monitorowaniu transferu - i wywołąme wojne z plusem gdy mi obcieli transfer i chyba widze mieli racje
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Tomisek pisze:Rano jak wstałem widziałem na pasku start jakies wartości ujemne w TNI. Czy monitorowane moze byc tylko max 2gb???
Z tego co wiem, to nie za bardzo wiadomo dlaczego tak się dzieje. To, że licznik się przekręca, to jest wiadome. Lecz nie za bardzo wiadomo dlaczego po osiągnięciu 2GB licznik liczy od -2GB. Z tego co wiem, to jeśli już ma się przekręcić, to po osiągnięciu 4GB powinien zliczać od 0GB. A to, że licznik się przekręca przy 4GB, to jest po części spowodowane tym, że system operacyjny ma pewne ograniczenia żeby które ominąć trzeba nieco pokombinować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Tomisek »

No przydało by sie . W sumie teraz transfery są coraz wieksze w sieci komorkowej i warto by to jakos naprawic jeżeli to mozliwe ;). <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> zapodam jakiego DuMetera. Szkoda bo w TNI obcja z iplusopobieraczem jest bardzo przydatna
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Tomisek pisze:warto by to jakos naprawic jeżeli to mozliwe ;)
Oczywiście, że możliwe :) Tylko autor ma po prostu dużo spraw na głowie i nie może wszystkiego zrealizować.

No i jeszcze jest kwesta zbadania dlaczego po osiągnięciu 2GB zaczyna liczyc od -2GB. Powinno być do 4GB i od 0.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: key »

YaHooo pisze:Lecz nie za bardzo wiadomo dlaczego po osiągnięciu 2GB licznik liczy od -2GB.
Najprawdopodobniej autor uzyl signed word jako zmiena do przechowywania licznika. Zmiana na unsigned doubleword rozwiaze problem.
YaHooo pisze:jest po części spowodowane tym, że system operacyjny ma pewne ograniczenia żeby które ominąć trzeba nieco pokombinować.
Compiler.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

key pisze:Najprawdopodobniej autor uzyl signed word jako zmiena do przechowywania licznika. Zmiana na unsigned doubleword rozwiaze problem.
Autor użył inta 64 bitowego i w tym jest problem, że zakres jest o wiele większy, a mimo to przekręca się po 2GB.
key pisze:Compiler.
Nie, to wina WinAPI, ponieważ zwraca ono wartości DWORD, czyli od 0-4GB. A żeby to przeskoczyć trzeba po prostu kombinować. Więcej nie będę ujawniać, bo pewnie Janek nie życzy sobie ujawniania algorytmów stosowanych w TNI.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: key »

YaHooo pisze:inta 64 bitowego
Czyli cast jest japonski. Int jest z definicji signed - czyli przekret po polowie wartosci jest normalny.
YaHooo pisze:to wina WinAPI
Moze - nie znam sie na windzie. Na codzien pisze pod embeded (SH2, V850...), tam swiat jest duzo lepszy.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

key pisze:Czyli cast jest japonski. Int jest z definicji signed - czyli przekret po polowie wartosci jest normalny.
Tylko nie wiem jak Janek wyświetla wartości. Wiem natomiast, czego używa do pisania TNI i sprawdziłem, że poprawnie wyświetla wartości 64 bitowe...
key pisze:Moze - nie znam sie na windzie. Na codzien pisze pod embeded (SH2, V850...), tam swiat jest duzo lepszy.
Ja akurat znam to od podszewki ;) A sam piszę w C++ Builderze i tam też jest przyjemnie. Chociaż takich ograniczeń jakie narzuca Windows nie da się obejść.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Tomisek pisze:ściągnięcie prawie 6Gb od 23 do 10 rano.
No i problem - w statystykach ma odebranych 1,9GB a wysłanych 700mb wysłanych prawie. Rano jak wstałem widziałem na pasku start jakies wartości ujemne w TNI. Czy monitorowane moze byc tylko max 2gb???Wersja 3.51 czysta ???
Chodzi mi o to ze nie spodziawałem sie ze jest jakies ograniczenie w monitorowaniu transferu - i wywołąme wojne z plusem gdy mi obcieli transfer i chyba widze mieli racje
W tej chwili ograniczenie jest do 4GB lub mniejsze, wynika to tylko i wyłącznie z ograniczeń systemu Windows. Jest szansa że w przyszłości problem zostanie sztucznie ominięty.
Inną rzeczą jest znak minus na pasku zadań, który nie ma wpływu na statystyki i zliczanie transferu w programie. W tym przypadku do zsumowania transferu danych wysłanych i odebranych użyto złej zmiennej ale jak wcześniej pisałem niepożądanym tego efektem mogły być tylko i wyłącznie nieprawidłowo wyświetlane dane na pasku zadań (niewidoczne jeżeli ktoś zaznaczył "Przesuń do traya"). W następnej wersji informacje na pasku zadań powinny wyświetlać się już poprawnie - zostanie to poprawione.
Pozdrawiam
Janek
andzia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-01-22, 19:56
Lokalizacja: Katowice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: andzia »

Mam pytanko , czy da się dodać w opcjach ogólne - minimalizacja opcję rozłacz i zamykaj? Bo teraz jak zapomnę rozłaczyć przed zamknięciem to połączenie dalej trwa.
Ostatnio zmieniony 2010-09-11, 18:14 przez andzia, łącznie zmieniany 1 raz.
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: alias »

No i właśnie dobrze że trawa, można mieć net i maksymalna pamięć dla aplikacji. To jest przydatne jak ktoś ma mało RAM'u.
andzia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-01-22, 19:56
Lokalizacja: Katowice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: andzia »

kolego napisalem opcje, kto bedzie chcial to sobie zaznaczy
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Tomisek »

Mam takie pytanie do tworcy programu.Posiadam modem sierra 309 i mam jakis problem z wysyłaniem smsow.
Oryginalny program modemu to Sierra Watcher - tutaj tez miałem problem z wysylaniem smsa ale okazało sie ze domyslnie był problem z numerem centrum ) brakowało + przed 48.
Niestety w przypadku TNI - wystepuje jakis duży błąd - w zasadzie po próbie wysłania smsa z poziomu TNI prorgam strasznie muli, przyłączania okien trwa wiele sekunt. W zasadzie musze zresetować komputer. Ustawienia domyślne - niby powinno działąć a nie działa. Zaznaczam ze z icona 401 i tej samej karty sim smsy wychodzą bez problemu Moze jakies sugestie???
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Tomisek, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Tomisek pisze:Posiadam modem sierra 309 i mam jakis problem z wysyłaniem smsow.
Nie posiadam takiego modemu, nie wiem co może być przyczyną. Jak tylko znajdę chwilę to postaram się tym zająć. Może ktoś ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam
Janek
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: sokoleokoo2 »

Witam

Koledzy używam ver. 3.52 oraz 3.51 i w żadnej z tych wersji nie jestem w stanie połączyć się za pierwszym razem. Aby to ominąć włączam na chwilkę Mobil Partnera, którym nawet się nie łącze, zaraz zamykam i odpalam top-neta i już śmiga.

Windows 7 i H E122 + Orange.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

sokoleokoo2 pisze:Aby to ominąć włączam na chwilkę Mobil Partnera, którym nawet się nie łącze, zaraz zamykam i odpalam top-neta i już śmiga.
A jak z PIN'em na karcie SIM? Bo mi się coś wydaje, że w TNI nie masz wpisanego PIN'u i dlatego nie możesz się połączyć.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez YaHooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: sokoleokoo2 »

Nie nie, od tego zacząłem PIN jest wpisany w odp. miejsce i na pewno przechodzi, ponieważ MP po uruchomieniu już go nie żąda. To musi być coś innego. Może już tak ma być.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

W Ustawieniach TNI masz dwie opcje "Zainicjuj modem podczas..." - spróbuj coś poeksperymentować z nimi.
Krzysztof
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: sokoleokoo2 »

Wydaje mi się że tej inicjacji już próbowałem ale nie zaszkodzi raz jeszcze.
Zastanawiam się czy wybór modemu w opcjach nie ma na to wpływu,
Na liście nie ma mojego modelu, ja wybieram 2-gą od góry tj E169,E22,E620 .... działa więc to nie problem.
Jak wrócę z pracy to sprawdzę to inicjację !
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

sokoleokoo2 pisze:Na liście nie ma mojego modelu, ja wybieram 2-gą od góry tj E169,E22,E620 .... działa więc to nie problem.
Może warto spróbować inne modele?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: sokoleokoo2 »

Witam

Po 2 dniach prób, potwierdzam zaznaczenie opcji "zainicjuj .........,błędy 692..." pozwalają spokojnie łączyć się od razu, bez najmniejszych problemów.

Co do wyboru innych rodzajów modemów to różnicy nie ma żadnej więc zostaje przy obecnym ustawieniu.

Pozdrawiam
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

Uprzejmie interpeluję :)

Mam modem ADU635WA i współpracujący z nim router Zalip CDW530. Zainstalowałam i działa!!! Tzn. CDMA działa :) Ale nie współpracuje z TNI.

W ogóle z niczym nie współpracuje tzn.nie mam żadnej kontroli nad połączeniem, nie widzę jaka jest jakość połączenia, ile danych i z jaką prędkością pobieram, żadnych szczegółów na bieżąco, jednym słowem :( Owszem, mogę robić pomiary SpeedTestem, ale nie o to mi idzie.

Czy jest możliwość łączenia się za pomocą TNI, szczególnie jeśli oprogramowanie fabryczne routera jest jakoś modyfikowane przez dystrybutora sprzętu, w innym przypadku bowiem nie chce współpracować z ADU635WA.

Łańcuch połączeń jest taki jak w stopce: ATK => ADU635WA => Zalip CDW530 => laptop.
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: krystianb »

Przy połączeniu przez router <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> nic nie pomoże. Do monitorowania prędkości można użyć czegoś ze <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=6047" target="_blank">»NetMetery«</a> a resztę można sprawdzić co najwyżej w panelu administracyjnym routera jeśli udostępnia takie funkcje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Toja?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-20, 08:53
Lokalizacja: QTH=>BZ

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Toja? »

Nalewka pisze:...CDMA działa :) Ale nie współpracuje z TNI...
o czym Wy - Szanowne Koleżeństwo rozmawiacie :szok:
dzięki temu Forum utwierdziłem się w przeświadczeniu: "wiem, że nic nie wiem" :cry: :(
(a szkoda, gdyż lubię się czasami pobawić zabawkami :hyhy: )
pozdrawiam Wszystkich!!! :)
nieco mnie ta technika przerasta, ale bardzo mi na tych zabawkach zależy!!!! :-)))
pozdrawiam Wszystkich!!! 73!
Zablokowany