Problem z iPlusem.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tommeck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-25, 08:04
Lokalizacja: Miko?ów

Problem z iPlusem.

Post autor: Tommeck »

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem tu nowy. Nie zauważyłem podobnego problemu, więc może fachowcy są mi w stanie pomóc. :lol: Mianowicie: mój szef qpił ostatnio iPlusa z modemem na PCMCIA model MERLIN U740. Internet śmigał. Po czym wziął go do domu i po weekendzie przywiózł, że nie działa. Faktycznie. Karta jest włożona, ale aplikacja jej nie widzi. Przy próbie połączenia wyskakuje komunika "Włóż kartę", a karta jest i powinna smigać. W menadżerze systemu pojawia sie ten modem i nie ma żadnych konfliktów. Niestety dioda miga cały czas na czerwono. Testowałem go na innym laptopie i chodzi bez problemu a przy połączeniu z netem świeci na niebiesko. Co może być przyczyną tego dziwnego zachowania? Czy mógł się uszkodzić port PCMCIA? Czy może coś w systemie się przestawiało? Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
Przesunąłem temat do działu-> internet komórkowy Moderator ->Ufo atakuje
batt21
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-31, 00:56
Lokalizacja: Wroclaw Karlowice

Re: Problem z iPlusem.

Post autor: batt21 »

Spróbuj utwozyc poloczenie DIAL UP duzo ci to wyjasni
aplikacja ip manger jest do bani ,ja jade przez dial upa a jak otworze menagera to w tym samym czasi pisze ze karta nie gotowa
--------------------------------
P II Coman. 2 xp.sp2
Tommeck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-25, 08:04
Lokalizacja: Miko?ów

Re: Problem z iPlusem.

Post autor: Tommeck »

Sprawdziłem port - jest OK. testowałem na innej karcie sieciowej. Ale połączenie w Dial Upie też niestety nie działa. Połączenie nie widzi modemu, choć w systemie pojawia się. Sytuacja zaczęła się pogarszać, bo zaczyna się zawieszać, wywala niebieski ekran z błędem krytycznym, zrzuca stan pamięci i się resetuje. A przy włożonej karcie przy uruchamianiu w ogóle nie chce wstać. Teraz to już chyba grozi formatem...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Problem z iPlusem.

Post autor: bob »

A jaki to komputer ,napisz.
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z iPlusem.

Post autor: crow6 »

Moja rada:
1. wywal iPlus Menagera
2. Odinstaluj modem w WinXP/2000 (w menedzer urzadzen...), wyjmij karte i zrestaruj kompa
Jesli ciagle system pada to niestety reinstall systemu :/
3. A jesli nie pada to wloz modem, zainstaluj drivery (ale bez Menagera iPlusa!!!) i wg przyklejonych watkow stworz polaczenie dialup lub uzyj programow (tez z przyklejonych watkow) :)

ps napisz jaki blad wywala na BSOD - chodzi zwlaszcza o nazwe pliku powodujacego blad (jesli nie pokazuje to trzeba cos w rejestrze ustawic - nie pamietam juz co...)
Gott ist ein Popstar ]:->
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Problem z iPlusem.

Post autor: Sundance_kid »

1. Włączamy właściwości systemu (PPM na "Mój komputer" i "właściwości"),
2. Zakładka "Zaawansowane" -> Uruchamianie i odzyskiwanie i klikamy "ustawienia".
3. W części "Awaria systemu" odznaczamy pole "Automatycznie uruchom ponownie".

Uwaga! Używanie tej metody polecam tylko jednorazowo do przepisania kodu błędu, bo czasem może prowadzić do uszkodzenia systemu (ale w naprawdę skrajnych przypadkach, bo przy np przegrzewaniu się komputera, restart jest tak samo groźny, bo nie wyłącza komputera). www.programosy.pl
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z iPlusem.

Post autor: crow6 »

Sundance_kid pisze:
1. Włączamy właściwości systemu (PPM na "Mój komputer" i "właściwości"),
2. Zakładka "Zaawansowane" -> Uruchamianie i odzyskiwanie i klikamy "ustawienia".
3. W części "Awaria systemu" odznaczamy pole "Automatycznie uruchom ponownie".

Uwaga! Używanie tej metody polecam tylko jednorazowo do przepisania kodu błędu, bo czasem może prowadzić do uszkodzenia systemu (ale w naprawdę skrajnych przypadkach, bo przy np przegrzewaniu się komputera, restart jest tak samo groźny, bo nie wyłącza komputera). www.programosy.pl
No nie do konca o to chodzilo z tym BSOD :] (ale to tez wazne bo przeciez trzeba jeszcze ten blad zobaczyc przed restartem kompa)
Bedzie maly OT ale moze komus sie przyda przy problemach z WinGroza...
1. A wiec odpalamy Regedita (Menu Start->Uruchom i wpisujemy
Regedit).
2. Znajdujemy klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management.
3. Tworzymy tam pole DWORD o nazwie 1 (przez PPM i menu) i wartosci 1.
4. Restartujemy W aby zaczelo dzialac.
Od teraz jesli dostaniemy BSOD to na ekranie bedzie pokazana nazwa pliku lub urzadzenia (!!!) ktore rozlozylo WinGroze :)
Gott ist ein Popstar ]:->
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Problem z iPlusem.

Post autor: bob »

bob pisze:A jaki to komputer ,napisz.
Bo jeśli taki jak tu :
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=25835#25835
to te wszystkie zabiegi nie pomogą.
Ale kolega @Tommeck chyba już niezainteresowany.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Tommeck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-25, 08:04
Lokalizacja: Miko?ów

Re: Problem z iPlusem.

Post autor: Tommeck »

Witam wszystkich ponownie.
Przepraszam bardzo, za moją nieobecność. Podczas weekendu tuy nie wchodziłem, a w pn i wt miałem inne ważniejsze zadania. Wracająć do temtu: dziękuję za wszystkie rady. Udało mi się to rozwiązać. Problem tkwił chyba u kolegów z Microsoftu, bo po zainstalowaniu Service Pack'a 2 (wcześniej był tylko SP1) i wszystkich aktualnych łatek sprawa sama się rozwiązała. Więc jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim wypowiadającym sie! :D
ODPOWIEDZ