BIQAD

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kemmil50
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-01-13, 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

BIQAD

Post autor: kemmil50 »

Witam.
Przyjechałem dziś po feriach do internatu podłączam antenkę biqad włączam laptopa a tu... wcięło wifi.
Przed feriami łapała mi około 10 nadajników wifi a teraz ze 2 tylko i to na dodatek z gorszym sygnałem.
Moje pytanie brzmi: Czy własnoręcznie robione antenki double biquad się jakoś zużywają po czasie lub coś traci na mocy? Czy trzeba miedź czymś co jakiś czas czyścic oprócz zwykłego wycierania z kurzu?
Antenka wygląda OK wszystko leżało przez ferie w szafce nie ruszane.
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: BIQAD

Post autor: KrissTofferr »

kemmil50 pisze:Przed feriami łapała mi około 10 nadajników wifi a teraz ze 2 tylko i to na dodatek z gorszym sygnałem.
Może krzywo wkręciłeś wtyk kabla w gniazdo karty.
Przyczyną może być też zimny lut. Zimny lut- jak go znalezc
kemmil50
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-01-13, 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BIQAD

Post autor: kemmil50 »

Dzięki za pomoc, sam sobie poradziłem. :cwaniak: :D
Przyczyną okazał się "zaśniedziały" promiennik, wystarczyło go wypolerować drobnym papierem ściernym i działa jak nowa. Znacie może jakiś sposób ochrony miedzi przed zaśniedzeniem(miedź robi się brązowa traci połysk) bo chyba nie będzie mi się chciało polerować antenki co 2 miesiące. ;)

[ Dodano: 2011-02-07, 22:15 ]
Dowiedziałem się na innym forum że śniedzenie miedzi jest naturalne gdy jest dostęp powietrza do miedzi nawet zabudowanie go przed tym nie chroni. Nie wieżę w to że tylko ja na tym forum mam antenkę własnoręcznie robioną typu biquad i tylko ja mam z tym problemy więc proszę o porady.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: BIQAD

Post autor: zDaleKi »

kemmil50 pisze:Dowiedziałem się na innym forum że śniedzenie miedzi jest naturalne gdy jest dostęp powietrza
I dobrze się dowiedziałeś.
Różne sposoby już czytałem aby uchronić się od tego problemu.
Przytoczę tu trzy z nich i który jest najlepszy a który najgorszy to się nie wypowiem.
1) pomalowanie lakierem elektroizolacyjnym do transformatorów.
2) posmarowanie silikonem.
3) posmarowanie smarem lub wazeliną techniczną.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
kemmil50
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-01-13, 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BIQAD

Post autor: kemmil50 »

Jutro skoczę do sklepu i zakupię wazelinę techniczną. Czytałem na innym forum że jest izolatorem to bez obaw mogę nią smarować. Pytanie tylko jak wazelina działa na fale przepuszcza je czy będzie może je lekko zakłócać i odbiór będzie słabszy? Nie przekonam się puki nie spróbuję. :) :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: BIQAD

Post autor: YaHooo »

kemmil50 pisze:Pytanie tylko jak wazelina działa na fale przepuszcza je czy będzie może je lekko zakłócać i odbiór będzie słabszy?
Moim zdaniem różnicy nawet nie zauważysz ;)

A ja bym zrobił sobie promiennik BiQuada ze srebrzanki. Jest to zwyczajny drut miedziany. Z tą różnicą, że jest pokryty warstewką srebra, która przeciwdziała zaśniedzeniu.

Natomiast ekran bym wykonał z laminatu do płytek drukowanych i pokrył go zwykłym lakierem do ochrony ścieżek drukowanych.

Jeśli ktoś ma możliwość, to może sobie sam wszystko poddać galwanizacji i wtedy też będzie to trwałe :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kemmil50
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-01-13, 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BIQAD

Post autor: kemmil50 »

Tak YaHoo teraz to i ja to wiem :) :) Gdybym to wiedział jakieś 3 miechy temu gdy ją robiłem to też bym pewnie o tym pomyślał. Starałem się wykonać ją jak najdokładniej,(jestem zadowolony z niej) ale jakoś wtedy gdy ją robiłem jeszcze nikt się nie skarżył na śniedzenie i nie wiedziałem że będą takie problemy. Jeśli będę robił następną na pewno będzie lepsza od tej. ;)
Jednak w tej nie chce mi się teraz rozlutowywać tego wszystkiego i malować dlatego jutro ładnie ją wypoleruję i od razu zabezpieczę ją wazeliną :)
Oczywiście o wynikach postaram się pochwalić.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: BIQAD

Post autor: YaHooo »

kemmil50 pisze:Oczywiście o wynikach postaram się pochwalić.
Będzie dobrze jak napiszesz :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: BIQAD

Post autor: zDaleKi »

kemmil50 pisze:Oczywiście o wynikach postaram się pochwalić.
Czekamy zatem na relacje.

PS. Ja osobiście wybrałbym chyba raczej lakier ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: BIQAD

Post autor: key »

Ja bym pocynowal ;)
Nie pomagam na PW.
kemmil50
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-01-13, 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BIQAD

Post autor: kemmil50 »

Wazelina nałożona. :) :)
Zakupiłem dziś w sklepie elektronicznym wazelinę techniczną niskotopliwą.
Nakładało się dosyć łatwo- na płytkę normalnie palcem(wazelina ładnie się klei do płytki) a następnie na promiennik, tylko taką różnicą że na promienniku rozprowadzałem ją lekko nagrzaną lutownicą żeby zrobiła się gładsza.
Straty sygnału nie zauważyłem, jakości łącza też (5mb 35pings 400m. od modemu :D )
Zobaczymy na efekty po czasie lecz wydaje mi się że taka warstwa powinna uchronić przed powietrzem.
Ciekawy jestem tylko jak wazelina będzie zachowywać w lato na słońcu czy nie będzie spływać ale jak na razie na upały się nie zapowiada ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: BIQAD

Post autor: YaHooo »

kemmil50 pisze:Straty sygnału nie zauważyłem, jakości łącza też
To super :ok:
kemmil50 pisze:Ciekawy jestem tylko jak wazelina będzie zachowywać w lato na słońcu czy nie będzie spływać
Raczej będzie ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kemmil50
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-01-13, 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BIQAD

Post autor: kemmil50 »

Minęły już prawie 3 tygodnie a ja wciąż nie zauważyłem spadku zasięgu- czyli wazelina coś pomogła bo zazwyczaj po takim czasie zasięg spadał o jakieś 10-15% -musiałem rozbierać antenkę i ją polerować. :D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: BIQAD

Post autor: YaHooo »

kemmil50 dobrze wiedzieć :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
djduke
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-24, 12:28
Lokalizacja: google

Re: BIQAD

Post autor: djduke »

BliSki pisze:I dobrze się dowiedziałeś.
Różne sposoby już czytałem aby uchronić się od tego problemu.
Przytoczę tu trzy z nich i który jest najlepszy a który najgorszy to się nie wypowiem.
1) pomalowanie lakierem elektroizolacyjnym do transformatorów.
2) posmarowanie silikonem.
3) posmarowanie smarem lub wazeliną techniczną.
A co powiesz na klej na gorąco z pistoletu polany na promiennik?

Ja to już mam powiedzenia:
Nic na sile wszystko klejem (na goraco).
Wszystko zapięte na ostatni TRYT

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-07-22, 17:53 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-07-22, 16:53 przez djduke, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ