GT max

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

Teoria nigdy nie idzie w praktyce tak samo.Na mapach masz zasieg a w praktyce nie możesz się załapać na UMTS dla przykładu.Dlatego skoro przymierzasz się do BC dobrze to wypróbuj.
Awatar użytkownika
homzik
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-01, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT max

Post autor: homzik »

co rozumiesz przez 'dobrze'? Jakichs wielkich plikow nie ma co sciagac bo wychodzi ~1,5 zl za 1MB...
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: GT max

Post autor: bob »

Jaco pisze:... skoro przymierzasz się do BC dobrze to wypróbuj.
That's Right :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

homzik pisze:co rozumiesz przez 'dobrze'? Jakichs wielkich plikow nie ma co sciagac bo wychodzi ~1,5 zl za 1MB...
Skąd takie ceny?Dobrze wypróbować to inaczej sprawdzić czy bedzie to dobrze działać z erą czy orange.
Skoro będzie działać dobrze u obu tych operatorów to zostaje kwestia portfela.
Awatar użytkownika
homzik
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-01, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT max

Post autor: homzik »

skoro w t-t jest chyba 0,72 zl za 500kB to 1MB wychodzi prawie 1,5 zl
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

Do testów tak-tak za 20 zeta wystarczy. :lol:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: GT max

Post autor: bob »

Takie testy kiedyś na TAK TAK`u przeprowadzałem.Kilka pomiarów na www.numion.com kilka ściągnięć małych aplikacji i wysłanie niewielkiego pliku na rapidshare i po karcie ale warto.Oczywiście nic nie dowiesz się o stabilności w dłuższym okresie...
Awatar użytkownika
nawrokrz
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2006-11-25, 21:12
Lokalizacja: Luban

Re: GT max

Post autor: nawrokrz »

homzik pisze:czy wgranie softu spowoduje ponowne zalozenie simlocka? Czy moge sobie wgrac soft ze strony iplusa/blueconnect i modem bedzie dzialac, tyle ze jedynie na karcie plusa/ery?
Wgrywałem FW 3.19.0Hd z Ery do: Fusion+ w wydaniu T-Mobile jak i po jakimś czasie do 3G+ w wydaniu Vodafone. W obu przypadkach simlock nie został założony. Żadnych różnic po aktualizacji w pracy obu kart nie zauważyłem.
Pozdrawiam, Krzysiek
Dawniej: 3G+, Fusion+, GPRS/3G Vodafone
Teraz: Radiówka 2,4GHz
januszek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-04, 12:23

a co z zawieszaniem sie karty??

Post autor: januszek »

ja mam pytanie jeszcze raz zapytam na tym forum-a co z zawieszajaca sie karta?? u mnie nie ma mocnego zasiegu HDSPA i to jest fakt i jak mi przeskakuje pomiedzy HDSPA a UMTS albo EDGE to sie zawiesza karta-wgralem troszke starsze sterowniki do karty i IPLUSa -menagera polaczen-Optiona Mobility musialem wywalic bo sie strasznie wieszalo..-co z tym mozna by zrobic??kupic antenke by wzmocnic sygnal?? czy jeszcze cos innego??? moze ktos mi doradzi??
januszek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-04, 12:23

a i kilka jeszcze info

Post autor: januszek »

dodam tylko ze mam IPLUSa i ze mam karte Optiona Fusion +
to--ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-02-24, 09:18
Lokalizacja: CeKa

Re: GT max

Post autor: to--ja »

Ja ze swojej strony dodam, że miałem problemy z GMM, ale dzięki Życzliwym Kolegom 8) z forum udało mi się temu zaradzić.
Niestety po kilku dniach modem (GT MAX z T-Mobile) po włączeniu laptopa zaczął mi migać i tak już pozostało (nie pomogło przeinstalowanie oprogramowania czy systemu), chyba się zawiesił, czy coś... :cry:

Dlatego zastanówcie się zanim kupicie modem z sieci T-Mobile...
Chociaż może po prostu ja miałem pecha... :|

PoOzdrOo

p.s. dodam tylko, że odesłałem modem do firmy w której kupiłem i mam dostać nowy, oby był DOBRY :evil:
Awatar użytkownika
homzik
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-01, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT max

Post autor: homzik »

z ciekawosci zapytam gdzie kupiles modem, jaki firmware/soft miales do niego wgrany, z uslug jakiego operatora gsm korzystasz i jakiego masz laptopa?
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
to--ja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-02-24, 09:18
Lokalizacja: CeKa

Re: GT max

Post autor: to--ja »

Kupiłem na Allegro, nick kolesia mogę podać na prv jeśli Cię to interesuje 8) . Modemu używałem przez krótki okres, kilka dni głównie w Orange, ale jak się zawiesił była w nim karta Plusa. Soft, szczerze mówiąc, to nie wiem jaki miał, podjrzewam, że jakiś nowszy. Mój laptop to Fujitsu Siemens L1310G.

p.s. jak można sprawdzić jakie się ma wgrane Firmware :oops: :?: :?: :?:

PoOzDrOo 8)
Awatar użytkownika
nawrokrz
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2006-11-25, 21:12
Lokalizacja: Luban

Re: GT max

Post autor: nawrokrz »

to--ja pisze:jak można sprawdzić jakie się ma wgrane Firmware
Wydaje mi się, że w GTMM jest to też widoczne, ale na pewno aby to sprawdzić możesz użyć komendy AT+CGMR
RUMCAJS

Re: GT max

Post autor: RUMCAJS »

Witam

Nie chcąc zakładać nowego tematu zapytam się tutaj.
Posiadam laptopa MaxData Eco 4000 A z procesorem AMD System Windows XP+SP2. i modem GT MAX w Blueconnect.
Czytałem trochę forum i nie doczytałem się aby ktoś miał podobny problem.
Otóż.Modem instaluje się bez problemu.Połączenie czy przez MM jest z netem ,strony normalnie się otwieraja,dial-up również działa bez zarzutu.Można by było powidzieć że wszystko ok.Ale po jakichś kilku minutach niekiedy nawet po kilku godzinach ekran w laptopie ciemnieje i wiesza się laptop.Pomaga jedynie wyłączenie i włączenie .Czym to może być spowodowane.Miałem kiedyś do tego laptopa kartę Optiona Combo Edge i nigdy nie było z nią problemów.Ta również jest tej firmy.Czyżby problem sprzętowy? Myślę że skoro jedna działa to druga nie powinna robić problemów.Zwłaszcza że instalacja, logowanie się do sieci karty jest normalne. Na razie jadę Gprs i Edge (dioda szybko mryga 4 razy to raczej Edge).
Czy możecie coś na to poradzić.
Czekam na jakieś sugestie.
Dodam że nie mieszkam w wielkim mieście ale sporo wyjeżdżam i tam gdzie przebywam jest UMTS i HSDPA.
Kartę dostałem w prezencie na urodziny i szkoda by było się jej pozbywać ze względu na technologie jakie daje obsługiwać.
Proszę o pomoc.

Rumcajs :?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez RUMCAJS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GT max

Post autor: Jaco »

Widzę że to co @Rumcajs napisał nie jest za bardzo pocieszające.Faktem jest że mam identyczny model lapka i kartę combo edge i gt max ale u mnie jak na razie działa.Brrrrrrr.Pomyśleć jak mnie czeka to samo.Ja jak zwykle same stery i wio koniku.
Czy możemy mu jakoś pomóc.@Bob jest specjalistą od GT Max może on coś wymyśli.

EDIT:11.03.2007

Chyba wykrakałem.U mnie też to samo.Ale po kilku próbach i fonie do BOA pobrałem stery ze strony Blueconnecta i wszystko wróciło do normalnego użytku.Teraz nic się nie wiesza i jest ok.Szkoda że już przekroczyłem limit i za bardzo nie mogę sie rozbujać. :cry:
Kolego @Rumcajs to jest dla ciebie i innych chyba dobre rozwiązanie.U mnie znów działa. :lol:
RUMCAJS

Re: GT max

Post autor: RUMCAJS »

Witam

@Jaco jesteś spoko gość.Zainstalowałem tak jak poradziłeś i działa :lol: :lol:
Jest super.Wreszcie moja Nokia odpocznie.
To jest to.
Wielkie dzięki i pozdrawia Rumcajs :lol:
Awatar użytkownika
homzik
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-01, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT max

Post autor: homzik »

ech, moj gt max od 3 dni zaczal wariowac... laczy sie w hsdpa, ale sciaga 5-15 kB/s w zaleznosci jak mu wyjdzie... co ciekawe, czasami sciaga normalnie i tak juz zostaje w danej sesji... uzywanie zwyklego dialupu lub @pogara nic nie daje... brak winy sieci bo na nokii z umtsem sciaga max, no i jak wspomnialem na modemie czasami tez... co sie moglo stac, ze modem tak wariuje?:(
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
ODPOWIEDZ